Sobotní Nazem Kadri show

20130330

Bitva o Ontario patří Maple Leafs!

Toronto Maple Leafs porazili v sobotu večer svého provinčního rivala Ottawu Senators na jejich ledě 4-0. Zápas ovládlo red-hot duo Nazem Kadri a Joffrey Lupul.

Kadri s Lupulem byli u všech branek Toronta. Dohromady si oba útočníci připsali celkem osm bodů. Nazem Kadri vstřelil svůj druhý hattrick kariéry, k tomu přidal jednu asistenci a Lupul vstřelil jednu branku a přidal tři asistence na všechny branky Kadriho.

Skvělý výkon podal také James Reimer, který pochytal všech 31 střel Senators a připsal si druhý shutout v sezoně. Reimerova si tak vylepšil svou skvostnou bilanci v hale Scotiabank Place na pět výher. V pěti zápasech na ledě Ottawy Reimer inkasoval pouze 4 branky (průměr O,8 inkasované branky na zápas) a úspěšnost zásahů 97,6%.

Sobotní zápas v Ottawě opět připomínal spíše domácí zápas pro Toronto. Když Nazem Kadri v páté minutě třetí třetiny vstřelil svou třetí branku v zápase skandovala zpoloviny zaplněná hala fanoušky Leafs Nation „Ka-dri, Ka-dri“ a čepice létali na led.

„Leafs Nation jsou všude,“ řekl po zápase vysmátý Kadri. „Oceňujeme samozřejmě jejich podporu a chceme jim to vrátit co nejvíc dokážeme. Když vidíte všechny fanoušky v celé hale skandoval „Go Leafs Go“ tak to každého nakopne a my toho využili.“

Vítěznou branku vstřelil již na začátku čtvrté minuty zápasu Joffrey Lupul. Nazem Kadri našel v přesilové hře osamoceného Lupula dole v pásmu a Lupul snadno tečoval Kadriho přihrávku za překvapeného domácího gólmana Bena Bishopa, 1-0 Leafs.

Maple Leafs začali zápas velmi dobře a v prvních sedmi minutách nedovolili domácím ani jednu střelu. Až poté domácí hráči ohrozili Jamese Reimera několika tečovanými střelami.

V první třetině se domácí Matt Kassian utkal dvakrát v bitce s Coltonem Orrem a Frazerem McLarenem. Proti o hlavu menšímu Orrovi Kassian ještě uspěl, ale Frazer McLaren mu ukázal, kdo je bitkařem číslo jedna letošní sezony v těžké váze. Kassian, kterého Senators získali 12. března výměnou z Minnesoty Wild měl být odpovědí domácích na bitkaře Maple Leafs, ale ne tak úplně se jim to podařilo.

Krátce po polovině zápasu o sobě dal poprvé v zápase vědět Kadri. Při signalizovaném vyloučení domácích se Leafs dostali do útočného pásma. Od modré čáry se ke střele dostal John-Michael Liles, kotouč se od před brankou stojícího Lupula odrazil k úplně volnému Kadrimu a Kadri snadno poslal kotouč do opuštěné branky domácích, 2-0 Leafs.

Druhou a třetí branku vstřelil Kadri v rozmezí 2:04 ve třetí třetině. Nejprve Joffrey Lupul zachytil špatnou rozehrávku domácího Jakoba Silfverberga a v situaci dvou na nikoho před domácích gólmanem našel parádně Nazema Kadriho, které měl před sebou opět prázdnou branku, 3-0 Leafs.

Za pár minut udržel Nikolai Kulemin těsně útočné pásmo, v souboji s Turrisem přihrál Lupulovi, ten našel mezi kruhy Kadriho, který rychlou střelou zápěstím překonal Bishopa potřetí, 4-0 Leafs.

„Měli jsme skvělý začátek a to je jedna z věcí, na které jsme se zaměřili. Vždycky, když v zápase venku dobře začnete, tak to vyvine větší tlak na domácí tým,“ řekl po zápase kouč Randy Carlyle.

V první třetině byli Leafs střelecky aktivnějších v poměru 11-6. Od druhé třetiny se naopak více střelecky prosazovali domácí hráči. Ve druhé a ve třetí třetině Senators přestříleli Leafs v poměru 26-12. Celkově domácí Senators přestříleli Leafs 31-23, ale Reimer si v brance se všemi střelami poradil.

Maple Leafs (20-12-4) vyhráli třetí zápas v řadě a bodovali již v osmém zápase v řadě. Ve všech třech posledních zápasech vstřelil Joffrey Lupul vítěznou branku zápasu. Se 44 body se Leafs dotáhli na Senators v tabulce Východní konference. Ottawa zůstává pátá díky menšímu počtu odehráných zápasů.

Ve druhém zápase v řadě chyběl v sestavě Toronta obránce Jake Gardiner.

Maple Leafs teď mají čtyřdenní zápasovou pauzu. Nastoupí až ve čtvrtek na domácím ledě proti Philadelphii Flyers.

Ve středu končí přestupové období v letošní sezoně. Pro Maple Leafs to může být klidný den, bez větších změn v sestavě.

6 thoughts on “Sobotní Nazem Kadri show

1. To snad neeeeee

06:14 / 02.04. – Podle neoficiálních informací dostalo Toronto od Calgary svolení k rozhovorům s Miikkou Kiprusoffem. U Maple Leafs zvažují přivedení zkušeného gólmana a finský brankář, který má na příští rok smlouvu za 1,5 mil. dolarů (ovšem s odpočtem z platového stropu ve výši 5,83 miliónů), se jeví jako ideální kandidát.

2. Věřme Nonisovi, že neudělá nějakou blbost a nepřivede Kiprusoffa za někoho důležitýho…dal bych jim maximálně někoho z farmy a volbu ve 4. kole…nejlíp by ale udělal, kdyby nihoho nepřived

3. Přesně tak, kluci vychytají po tolika letech PO, oba jsou perspektivní a můžou sbírat zkušenosti a nevěří se jim..

4. Flames jsou teď jako potápějící se loď..Iginla, Bouwmeester odešli za volby v draftu a hráče do budoucna, ale za nikoho momentálně vyspělého hráče. Jak píše Michal, snad neudělá Nonis nějakou pitomost a nevymění nikoho z „A“ týmu. Přitom poslední takováhle „výpomoc“ od veterána dopadla, řekněme slušně: katastrofou, kdy BB přivedl ze svého Anahaimu Giguera, Reimerovi rozkopali ten jeho butterfly styl a Reimse začal kde kdo odepisovat. Naši golmani potřebují chytat a ne sledovat jak někdo stojí v jejich bráně..

5. No podle mě přivést kohokoliv do brány je momentálně krok zpět. Ti dva udělali všechno co mohli proto, aby jsme měli šanci na to se dostat do play off a oba mají procento kolem 92%. I když třeba nějaký zápas nevyšel, tak to je prostě normální. Každej někdy dostane blbý góly a nebo mu to tam prostě napadá.

Navíc teď to možná bude znít blbě, ale ja mám prostě ve Scrivsovi vetší důvěru, než v Reimerovi a i když Reimer chytá fakt výborně, tak bych klidně radši uvítal na play off v bráně právě Scrivse. Ten kluk od tý doby co je v bráně, tak chytá fantasticky a minulý rok v Calder cupu to byla jízda. Prostě u Reimera mám pocit, že udělá zákrok ještě předtím, než protihráč vůbec vystřelí. Vůbec se nedivim, že Ottawa dělal scouting report a nařídila hráčům všechno sypat nahoru. Kdežto Scrivs je podle mě Mr. Reaction.

No a právě v příchodu veterána se bojim co by se se Scrivensem stalo. Na Ahl je prostě moc dobrý, takže mi z toho vychází případná letní výměna, protože to vypadá, že Reimer si celkem jasně drží post jedničky.