Leafs hrají dnes večer bez Lupula na ledě Devils

20130406-pregame

MAPLE LEAFS (20-13-4) at DEVILS (15-13-9)
Last 10: Toronto 5-2-3; New Jersey 2-4-4

Druhý ze třech vzájmených zápasů v této sezoně hrají dnes večer Toronto Maple Leafs na ledě New Jersey Devils. První zápasy vyhráli Maple Leafs na svém ledě Air Canada Centre 4. března 4-2.

Leafs opět bez Lupula

Maple Leafs ztratili ve čtvrtečním zápase proti Philadelphii Flyers třízápasovou sérii výher a také útočníka Joffrey Lupula. Ten odstoupil již na začátku zápasu po srážce s dvojicí útočníků Flyers.

Domácí hráči nepodali příliš dobrý výkon. Po vyrovnané první třetině, ve které oba týmy vstřelili po dvou brankách inkasovali Leafs ve druhé třetině dvě branky. Ve třetí třetině sice James van Riemsdyk snížil svou druhou brankovou v této sezoně do sítě svého bývalého týmu na 3-4. V poslední minutě ale Luke Schenn střelou přes celé hřiště do prázdné branky domácích pojistil výhru Flyers.

Maple Leafs odehráli v letošní sezoně většinu zápasů bez Joffrey Lupula a vypadá to, že se bez něj budou muset opět nějakou dobu obejít. V zápasech bez Lupula v sestavě má Toronto bilanci 13-11-1. S Lupulem v sestavě se Leafs dařilo mnohem více (5-1-3).

„Hodně toho pro nás udělal, je to skvělý hráč. Nevím jak dlouho bude mimo hru, ale doufejme, že to nebude příliš dlouho. Musíme se všichni zlepšit, nezávisle na tom, jestli to bude několik zápasů nebo několik týdnu,“ řekl gólman Maple Leafs James Reimer.

James Reimer by se měl v dnešním zápase opět postavit do branky Toronta. Do sestavy by se měli vrátit také útočníci Clarke MacArthur a Leo Komarov. Do sestavy by se v dnešním zápase mohl také podívat obránce Ryan O’Byrne, kterého Maple Leafs získali výměnou z Colorada Avalanche.

Proti Devils se Torontu v posledních zápase celkem daří. Poslední dva zápasy v řadě Toronto vyhrálo a v New Jersey Leafs vyhráli dokonce tři za čtyř posledních zápasů.

Devils vypadli z osmičky

New Jersey Devils prohráli v posledním zápase 0-1 v Bostonu a vypadli tak z osmičky týmů postupujících do playoff. O jedinou branku zápasu se postaral Jaromír Jágr, který se tak skvěle v Bostonu uvedl po úterní výměně z Dallasu Star.

Devils prohráli pět zápasů v řadě (0-2-3) a na devátém místě ve Východní konferenci ztrácejí jeden bod na osmé NY Islanders a sedmé NY Rangers.

Klub se musel v posledních pěti zápasech obejít bez útočníka Ilya Kovalchuka, který po zranění ramene v letošní sezoně možná dohrál.

Ve středu Devils získali útočníka Stevea Sullivana z Phoenixu a již dnes by měl Sullivan nastoupit. Do branky Devils se v dnešním zápase postaví Martin Brodeur, který v prvním letošním zápase nemohl nastoupit kvůli zranění.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.