Maple Leafs hrají dnes večer s Canadiens poslední zápas základní části

20130427-pregame

CANADIENS (28-14-5) at MAPLE LEAFS (26-16-5)

Posledních 10: Montreal 4-6-0; Toronto 6-3-1

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer s Montrealem Canadiens poslední zápas v základní části. Pro oba týmy to může být předzvěst vzájemné série v prvním kole playoff.

V pátém vzájmném zápase v letošní sezoně půjde opravdu o hodně. Maple Leafs si v případě zisku jednoho bodu dnes večer proti Montrealu zajistí páté místo ve Východní konferenci. V případě výhry Maple Leafs v základní hrací době bude jisté, že se oba týmy setkají za tři dny znovu, tentokrát v jedné z osmi sérií playoff Stanley Cupu 2013.

V případě jakéhokoliv jiného výsledku si budou muset fanoušci počkat na výsledky ostatních zápasů, aby se dozvěděli jméno soupeře Toronta v první kole.

V letošní sezoně Maple Leafs ve vzájemných zápasech s Montrealem Canadiens opravdu dominují s bilancí třech výher a s celkovým skóre 15-7. V úvodních dvou vzájemných zápasech vyhráli Leafs na ledě Bell Centre 2-1 a 6-0. Pak přišla prohra 2-5 na domácím ledě v Air Canada Centre a před dvěma týdny domácí výhra Maple Leafs 5-1.

Syndrom Maple Leafs?

Poslední co si Canadiens a jejich fanoušci přejí, je potkat se s Maple Leafs v prvním kole playoff. Vzájemná bilance letošních zápasů je toho jasným důkazem.

Canadiens se navíc v posledních zápasech nepotkali s formou i když mají stále šanci vyhrát Severovýchodní divizi, díky stejně špatné formě Bostonu v posledních zápasech.

Výhra 4-2 na ledě Winnipegu Jets byla teprve druhou v posledních sedmi zápasech od 13. dubna, kdy Canadiens prohráli doma s Torontem. Touto výhrou si ovšem Habs pojistili výhodu domácího prostředí pro první kolo.

Nováček v dresu Canadiens Alex Galchenyuk vstřelil v posledních 12-ti zápasech 6 branek a připsal si pět asistencí. Útočník Max Pacioretty vstřelil čtyři branky a na pět nahrál v posledních osmi zápasech.

V sestavě Montrealu bude chybět obránce Alexei Emelin kvůli problémům s kolenem.

Úspěšná sezona se může proměnit v historickou sezonu pro Maple Leafs

Postupem do playoff si Leafs splnili povinost pro tuto sezonu. Nechybělo mnoho a klub si mohl užívat minimálně výhodu domácího ledu v první kole a v případě špatného konce sezony rivalů z Bostonu a Montrealu také divizní titul.

Prohra na ledě Tampy Bay ve spojení s výhrou Canadiens na ledě Jets znamená, že Leafs budou začínat první kolo playoff venku. V případě série s Montrealem to může znamenat opravdu historickou událost. Naposledy se oba týmy v playoff střetli v roce 1979.

Ve čtvrtek si Leafs poradili 4-0 s Floridou na jejím ledě. Dvě branky vstřelil Phil Kessel a James Reimer si připsal čtvrté čisté konto v této sezoně.

Phil Kessel vstřelil ve čtyřech zápasech tři branky a přidal pět asistencí. Jeho parťák z útoku Joffrey Lupul bodoval v posledních čtyřech zápasech.

V prvním útoku Maple Leafs nastoupil Nazem Kadri místo odpočívajícího Tylera Bozaka. A stejné složení prvního útoku Leafs bude také dnes večer.

Kouč Randy Carlyle řekl novinářům v sobotu ráno, že Tyler Bozak dnes nenastoupí kvůli zranění v dolní části těla, které utrpěl ve středu na ledě Tampy Bay po srážce s obránce Lightning Radko Gudasem.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

3 thoughts on “Maple Leafs hrají dnes večer s Canadiens poslední zápas základní části

1. teda co tohle bylo za třetinu to mi nikdo nevysvětli. Tři přesilovky, jedna střela. Absolutně jsme přestali hrát, myslej si, že se to uhraje samo? V přesilovkách a na vhazování nám strašně chybí Tyler, doufám, že bude na playoff v pořádku a probudil by se měl Grabovski

2. tak po včerejšku zpátky na zem. Jestli budeme vypouštět třetiny jako včera, tak v playoff nemáme šanci. Druhá třetina byla tragická, stejně se nám nepovedla třetí třetina v Tampě, takový výpadky jsou neomluvitelný.
    Připsat si jednu! střelu za 20 minut proti MOntrealu ještě k tomu když jsme hráli tři přesilovky??