Nic neřešící prohra Leafs v posledním zápase proti Montrealu

20130427

Toronto Maple Leafs prohráli v posledním zápase základní části na domácím ledě s Montrealem Canadiens 1-4.

I přes prohru zůstanou Leafs na páté příčce Východní konference. Montreal se díky výhře posunul na druhou příčku Východní konference. O tom, proti komu se Leafs postaví v prvním kole playoff se rozhodne v neděli večer, kdy se v odloženém zápase utkají Boston Bruins a Ottawa Senators. Pokud si Boston připíše alespoň jeden bod, vyhraje naši Severovýchodní divizi a posune se zpět na druhé místo v Konferenci.

Leafs by v tom případě nastoupili proti Canadiens.

O výsledku včerejšího zápasu se rozhodlo ve druhé třetině. Po vydařené první třetině Leafs přestali ve druhé části hrát svou hru. I přes tři přesilové hry si Leafs připsali si pouze jednu jedinou střelu na brankáře Canadiens Petera Budaje a sami naopak dvakrát inkasovali.

Domácí hráči začali zápas velmi dobře. V prvních deseti minutách zápasu nedovolili Canadiens ani jednu střelu. Sami zaměstnali Budaje pěti střelami, se kterými si ovšem slovenský brankář poradil.

Ve 12. minutě hosté poprvé zahrozili, Tomáš Plekace trefil tyčku Reimerovi branky.

Pět minut před koncem první třetiny trefil Leo Komarov za brankou hostů Andreie Markova, ten to nevydržel a Komarova zezadu napadl. Rozhodčí ocenili Markovu hrubost dvěmi trestnými minutami a Leafs dostali výhodu přesilové hře.

V té si Phil Kessel nabruslil ze své velitelské pozice na vrchol kruhu pro vhazování a nádhernou střelou zápěstím prostřelil Budaje mezi betony, 1-0 Leafs.

Pro Phila Kessela je letošní sezona pátou v řadě, ve které vstřelil nejméně 20 branek.

Radost hráčům Toronta dlouho nevydržela. Hosté začali hrát více aktivně. Na začátku 19. minuty vyrovnal Lars Eller po krásné kličce do backhandu. Eller trefil mezírku, kterou Reimer nechal mezi svou bruslí a tyčkou své branky, 1-1.

Počet střel po první třetině nakonec vyzněl lépe pro hosty v poměru 9-6. Druhou polovinu první třetiny vyhráli Canadiens 9-1 na střely.

Ve druhé třetině pokračovalo střelecké trápení domácích hráčů.

„Byl jsem dnes zmatený,“ řekl po zápase kouč Maple Leafs Randy Carlyle.

„Z nějakého důvodu to vypadalo, jakobychom hráli bez mozku. Náš výkon šel padal dolů.“

V páté minutě druhé třetiny poslal Canadiens do vedení Andrei Markov, který překonal Reimera střelou ze stejného místa jako v první třetině Kessel Budaje, 1-2.

Pak se dostali Leafs dvakrát do přečíslení. Nejprve zakončoval Mike Kostka střelou vedle a za necelou minutu se do brankoviště tlačil Nazem Kadri, byl faulován a Leafs hráli první přesilovou hru ve druhé třetině. Tu nevyužili a minutu nato inkasovali.

Třetí branku Montrealu vstřelil nováček Brendan Gallagher, který obral o skákající kotouč Carla Gunnarssona, 1-3.

Leafs pak dostali příležitost hrát další dvě přesilové hry, ale ani jednu nedokázali využít. Půl minuty před koncem druhé třetiny pak byli dokonce v přesilové hře potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě.

V polovině třetí minuty třetí třetiny prostřelil Reimera z levého křídal Tomáš Plekanec a Reimer přenechal místo v brance Toronta Benu Scrivensovi.

Reimer pochytal 19 z 23 střel Canadiens. Ben Scrivens si připsal pět úspěšných zásahů.

Třetí třetina se pak zvrtla v množství potyček a vyloučení, ale žádnou další branku ani jeden z týmu nepřidal.

I přes špatný výkon v sobotním zápase se mohou fanoušci Maple Leafs po devíti letech těšit po posledním zápase základní části na další zápas Leafs. V neděli se rozhodne o soupeři Toronta pro první kolo playoff.

Útočník Jay McClement ale řekl, že se Leafs musí spíše soustředit sami na sebe, než aby se starali o svého soupeře v playoff.

„Musíme si srovnat naši vlastní hru, bez ohledu na to, s kým budeme hrát. Protože pokud budeme hrát jako dnes večer, tak nemůžeme být dost dobří,“ řekl McClement.