PLAY OFF GAME 2: Přivedou změny v sestavě Leafs k vyrovnání série?

20130501

Zápas číslo dvě čtvrtfinále Východní konference je tady a Leafs připravují změny v sestavě, které by jim měli ve druhém zápasu pomoci ke zlepšení hry.

V prvním zápase této série Maple Leafs po 1:54 vedli 1-0 zásluhou branky Jamese van Riemsdyka v přesilové hře. Pak ale domácí Boston Bruins ukázali svou sílu, zápas zcela ovládli a čtyřmi brankami otočili ve svůj prospěch.

Dokážou se Leafs vyrovnat Bruins?

Ten rozdíl v obou týmech byl v prvním zápase markantní. Domácí Bruins po první inkasované brance přepnuli na vyšší obrátky a ukázali Maple Leafs jak se hraje v playoff. Kouč Maple Leafs Randy Carlyle sliboval po čtvrtečním a pátečním tréninku změny v sestavě.

Čtvrteční trénink vynechala trojice hráčů, z nichž jeden z nich bude určitě chybět.

Možná nejhorší hráč Maple Leafs v prvním zápase, Mike Kostka si ve druhé třetině zlomil prst. První zápas sice ještě dohrál, ale dnes určitě nenastoupí a bude mimo hru na neurčito.

Útočník Phil Kessel a obránce Cody Franson se po vynechaném čtvrtečním tréninku vrátila v pátek na led a oba hráči by měli dnes nastoupit. Ovšem Codyho Fransona se možná dotknou změny, které Randy Carlyle plánuje.

Ve včerejším tréninku se do hry zapojoval obránce Jake Gardiner a zdá se, že by se mohl ukázat v dnešním zápase po boku Johna-Michaela Lilese. Možná do hry nastoupí také obránce Ryan O’Byrne, který by mohl zvýšit důraz na brankovišti Leafs.

„Mohu napovědět, že jeden z nich nebo oba budou hrát,“ řekl Carlyle. „Také v útoku budou nějaké změny. Potřebujeme zvýšit nasazení a výkon našich hráčů. Ve středu se nám nic proti Bostonu nedařilo.“

Bruins bez Ference

NHL ve čtvrtek potrestala obránce Bruins Andrew Ference za zákrok loktem na útočníka Maple Leafs Mikhaila Grabovskiho z první třetiny úvodního zápasu série.

Podle samotného Ference by jeho absence neměla tým nějak poznamenat.

„Kluci se zvednout a nebude to žádný problém,“ řekl Ference. „Ať už je to zranění nebo něco takového, kluci přijdou a udělají svou práci.“

Jeho místo by v obraně Bruins mohl zaujmout Dougie Hamilton.

Kouč Julien na pátečním tréninku rozdělil první obrannou dvojici Chára-Seidenberg. Slovenský obr v obraně Bruins trénoval s Adamem McQuaidem, Seidenberg utvořil dvojici s Johnny Boychukem a Hamilton s Wade Reddenem.

Julien nicméně nepotvrdil, jestli v tomto složení nastoupí obrany Bruins také v sobotním zápase.

V posledních 14-ti vzájemných zápasech na ledě TD Garden je bilance obou týmu velmi výrazně jednostranou záležitostí. Boston s bilancí 12-1-1 dominuje vzájemným zápasům na domácím ledě.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času a žive jej vysílá stanice Nova Sport.

9 thoughts on “PLAY OFF GAME 2: Přivedou změny v sestavě Leafs k vyrovnání série?

1. Obraz hry po prvni tretine zatim teda vypada mnohem lepe, nez v prvnim zapase. Snad nam to vydrzi a dneska to urvem.

2. tak druhá půlka první třetiny byla super, začátek druhý třetiny tragický, ale naštěstí jsme dokázali srovat. Musíme je trochu potrápit ať to nemají tak jednoduchý….GO LEAFSGO!!!

3. Závar škoda, ale jinak dneska výborný. Jsme hladovější, nějak to musíme v ty treti tretine domydlit do vítěznýho konce.

4. Bomba!!! Vezem domu jednu vyhru. Z Graba je zase stary znamy warrior. Ten má za ty první dva zapasy snad tři otřesy mozku. Srdce do toho davá obrovský.

Celej tým dneska paráda. Odbojováno na 120%.

5. Grabo to odmakal neskutečně, já na něj během zápasu v duchu strašně nadával, ale on to fakt odmakal 🙂 Ty hity co schytal, to sou neskutečný rány. Přál jsem si jednu výhru z Bostonu a máme jí, to je super. Teď to potvrdit doma

GO LEAFS GO!

6. Výsledek bomba.
    Mně po pár zápasech zase nadchla i hra.
    Grabo oba zápasy jako vyměněnej(za těch pár let sme prostě nemohli vědět,že v play off je o tolik lepší než v základní části (: ).
    Gardiner do předu pomohl,snad se vyvaruje těch blbostí při rozehrávce.