Je vyrovnáno! Leafs zvládli druhý zápas v Bostonu

20130504

Hráči Toronta Maple Leafs zvládli zápas číslo dvě Čtvrtfinále Východní konference na ledě Bostonu Bruins, vyhráli 4-2 a vyrovnali sérii na 1-1.

Maple Leafs předvedli ve druhém zápase mnohem lepší výkon než v úvodním zápase této série. Hráči mnohem lépe bruslili, neztráceli kotouče a předváděli také fyzickou hru proti Bruins.

První třetina se odehrála ve vysokém tempu. Prvních 3:38 se odehrálo bez jediného přerušení. Leafs přestříleli Bruins v první části 12-10 a přetlačili domácí 22-10 na hity.

Celkový počet hitů v zápase byl 44-35 ve prospěch Maple Leafs. Na střely byli domácí Bruins aktivnější 41-32 a také na vhazování byli úspěšnější Bruins v poměru 49-27.

Hráči Toronta se narozdíl od prvního zápasu vyvarovali ztrát kotoučů. Rychlé přihrávky resultovali v brejkové situace, které nedovolili domácím Bruins vytvořit si výraznější tlak.

„Neztráceli jsme kotouče. Pro mě to byl největší rozdíl mezi středou a dneškem. Prostě jsme neničili sami sebe,“ řekl po zápase kouč Randy Carlyle.

„Pracovali jsme tvrdě, bojovali jsme a dostali jsme se do několika brejků. Ale zase, víme, že hrejeme s Bostonem Bruins, který vás bude nutit hrát hru po mantinelech. Musíte vytěžit co nejvíc z toho, co můžete. Jsem si jistý, že oni budou v pondělí lepší.“

Maple Leafs se vyplatili také změny v sestavě, které kouč Randy Carlyle před druhým zápasem provedl.

V útoku nastoupili Matt Frattin a Ryan Hamilton místo Frazera McClarena a Clarke MacArthura. V obraně pak Ryan O’Byrne a Jake Gardiner nahradili Mike Kostku a Johna-Michaela Lilese. Kromě Ryana O’Byrnea, který má ovšem defenzivní úkoly, všichni tři hráči bodovali.

První dvě branky Maple Leafs vstřelil ve včerejším zápase Joffrey Lupul.

Trefil se také Phil Kessel, pro kterého to byla teprve čtvrtá branka proti svému bývalému klubu a vůbec první při rovnoměrném počtu hráčů na ledě. V předešlích 23 zápasech si Kessel proti Bruins připsal pouze tři branky v přesilových hrách.

To se ale změnilo po tom, co na začátku třetí třetiny ujel obráncům Bruins a po krásné přihrávce od Nazema Kadriho překonal Raska ze samostatného úniku. Kesselova branka se nakonec ukázala v zápase jako vítězná trefa.

Maple Leafs se ovšem nepodařil příliš vstup do zápasu. V první minutě se po kroščeku Brada Marchanda na kapitána Maple Leafs Diona Phaneufa v rohu kluziště tlačil před Reimera možná nejnebezpečnější hráč Bruins ve včerejším zápase Tyler Seguin. Reimer jeho backhandovou střelou nakonec vyrazil svým pravým betonem.

V sedmé minutě špatně rozehrával Jake Gardiner, jeho přihrávku o mantinel zachytil Gregory Campbell, který si nabruslil osamocený na spojnici kruhů a střelou příklepem ohrozil Reimera. Tomu sice kotouč vypadl z lapačky, ale včas ho pokryl před dojíždějícím Jaromírem Jágrem.

V deváté minutě si Colton Orr krásně vyhlídl v zóně Bruins domácího kapitána Zdeno Cháru a tvrdým hitem ho srazil na led.

Později v první třetině se dostala do přečíslení dvojice Lupul-Kessel, který ale nestačil zpracovat Lupulovu přihrávku a Rask šanci zneškodnil.

Čtyři minuty před první sirénou trefil tyčku Raskovy branky Tyler Bozak.

Po bezbrankové první třetině zaspali Maple Leafs začátek druhé části. Hned po úvodním buly ujel útočník Bruins Tyler Seguin, ale James Reimer jeho šanci ještě výborně pokryl.

Na konci druhé minuty přenechal Nathan Horton v zóně Leafs kotouč Milanovi Lucicovi. Jeho střelu Reimer vyrazil, ale kotouč se odrazil od brusle dojíždějícího Hortona a následně od nohy Codyho Fransona přímo do prázdné branky Leafs, 0-1 Boston.

Branku potvrdil také videorozhodčí.

Za minutu a půl podrazil Zdeno Chára útočníka Ryana Hamiltona a Maple Leafs dostali výhodu přesilové hry. Na jejím konci dorazil před brankou stojící Joffrey Lupul střelu Jake Gardinera a srovnal na 1-1. Pro Maple Leafs to byla druhá využitá přesilová hra v sérii.

V polovině zápasu trefil po krásné akci a backhandové střele tyčku Raskovy branky Nikolai Kulemin.

Ve 12. minutě se krásně individuálně ukázal Matt Frattin, který si nabruslil do útočného pásma a přes bránícího Dennise Seidenberga našel na druhé straně pásma Joffrey Lupula. Ten backhandovou střelou poslal kotouč do odkryté branky Bruins, 2-1 Leafs.

Jenom pár vteřin po druhé brance předvedli Leafs před Raskem velký závar. Skórovat mohli Hamilton, Kadri i Kessel, ale Rask všechny šance Leafs famózně pochytal včetně zásahu lapačkou v prázdném brankovišti proti dorážce, která už mířila do prázdné branky.

Tři minuty před koncem druhé třetiny zkoušel ještě pozornost Jamese Reimera nejčastější střelec Bostonu Tyler Seguin. Ten si nakonec v sobotním zápase připsal osm střeleckých pokusů.

V první minutě třetí třetiny poslal fanoušky Maple Leafs do extáze Phil Kessel po krásné přihrávce Nazema Kadriho, 3-1 Leafs.

Phil Kessel měl z branky opravdu velkou radost a ocenil ho také kouč Randy Carlyle.

„Můžete vidět jak se směje a myslím, že energie, kterou tím naše lavička od něj dstala byla v tomto velmi pozitivní,“ řekl Carlyle.

Maple Leafs pak ovšem přestali hrát svou hru. Začali pouze vyhazovat kotouče na zakázané uvolnění a promarnili přesilovou hru, při které se dostali domácí hráči navíc do přečíslení dvou na jednoho. Skvělým zákrokem překazil domácím jejich šanci Carl Gunnarsson, kdy si lehl na led a znemožnil tak domácím hráčům kombinaci.

Přesto domácí skórovali. Střelu Johnnyho Boychuka od modré čáry James Reimer pouze vyrazil před sebe a kotouč se odrazil od Tylera Bozaka zpět do branky, 2-3 Boston.

Bruins pokračovali v tlaku, ale James Reimer odváděl výkon hodný MVP. Šest a půl minuty před třetí sirénou zastavil tvrdou střelu Seguina.

Naštěstí přidal tři minuty před koncem třetí třetiny pojistku James van Riemsdyk po parádní akci Mikhaila Grabovskiho. Ten projel středním pásmem, v útočném pásmu se vyhnul dvěma domácím obráncům, čímž uvolnil van Riemsdyka v prostoru před brankovištěm. JVR si zády k brance zpracoval kotouč a po otočení zasunul mezírkou mezi tyčkou a bruslí Raska kotouč do sítě, 4-2 Leafs.

V posledních vteřinách si ještě vyříkali některé věci Mark Fraser a Shawn Thornton v pěstním souboji.

Série se nyní přesouvá ke dvěma zápasů do Toronta. Zápas číslo tři se hraje v pondělí v noci a zápas číslo čtyři ve středu v noci.

Už je také jisté, že se série vrátí zpět do Bostonu k zápasu číslo pět.