Divoká rvačka zastínila výhru Leafs proti Buffalu

Měl to být jen další přípravný zápas Maple Leafs před novou sezonou. Ovšem nedělní zápas Leafs na domácím ledě v Air Canada Centre proti Buffalu Sabres se strhl v něco naprosto nepředstavitelného, obzvlášť v přípravném období.

Leafs kráčeli k celkem jasnému vítězství a po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 4-1. Útočník Phil Kessel vstřelil své první dvě branky v přípravných zápasech a další dvě branky přidali nováčci Trevor Smith a Josh Leivo.

Ovšem Sabres dvěma rychlými brankami ve třetí třetině zápas zdramatizovali. V čase 49:57 snižoval Corey Tropp. Krátce po následném vhazování se Tropp snažil vyburcovat svůj tým k vyrovnání tím, že vyzval soupeře k bitce. Jenže si vybral špatného hráče, Jamie Devane je o 11 kilogramů těžší a o 13 cm vyšší. Po souboji skončil krvácející Tropp na ledě.

Schylovalo se k vhazovaní ve středním pásmu a bitkař Sabres John Scott si navzdory všem bitkařským pravidlům vybral k pěstnímu souboji elitního střelce Leafs Phila Kessela. Jakmile se Scott vrhl po Kesselovi, tak další dva hráči Leafs svého spoluhráče začali bránit a strhli Scotta na ledě. Strhla se rvačka všech hráčů na ledě a k tomu se bohužel přidal také David Clarkson, který ze střídačky naskočil na led chránit své spoluhráče. Phil Kessel se nakonec utkal s útočníkem Sabres Brianem Flynnem, který skončil také s tržnou ranou na obličeji.

„To bylo hodně stupidní, co? Prostě mi řekl, že na mě skočí. Co jsem měl dělat? Je to velký hráč,“ řekl Kessel po zápase.

Rozhodčím trvalo několik minut než uklidnili především Johna Scotta, který neustále provokoval střídačku Leafs.

V ten moment se rozjel přes celé kluziště brankář Maple Leafs Jonathan Bernier ke gólmanovi Sabres Ryanovi Millerovi a oba gólmani si také po krátké tahanici rozdali na pěsti. Ani Miller nezůstal bez krvavého zranění po souboji.

Celá rvačka bohužel zastínila jinak výborný výkon hráčů Toronta a stala se ústředním bodem celého zápasu. Rozhodčí rozdali nakonec 239 trestných minut a ke konci zápasu vypadaly obě střídačky hodně prořídle, tím kolik rozhodčí rozdali desetiminutových trestů a trestů do konce zápasu. Také oba gólmani, kteří se zúčastnili rvačky museli pod sprchy a na posledních deset minut zápasu je nahradili náhradníci.

Necelých pět minut po rvačce přidal pátou branku Toronta Jake Gardiner, který se trefil v oslabení a potvrdil tak čtvrtou výhru Maple Leafs v pěti přípravných zápasech.