Leafs proti Canucks. Rivalita v playoff 1994

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer na ledě Vancouveru Canucks. A tento zápas nám přináší nepříliš radostné vzpomínky na playoff 1994.

Tým vedený koučem Patem Burnsem, Wendelem Clarkem a Dougie Gilmourem v útoku a Felixem Potvinem v brance se prokousal přes Chicago Blackhawks v prvním kole playoff 4-2 na zápasy a ve druhém kole si tým poradil se San Jose v sedmi zápasech.

Leafs a Canucks se utkali ve Finále Západní konference. Vítěz postupoval do finále Stanley Cupu. Po prvních dvou zápasech byl stav série vyrovnaný 1-1.

Zápas číslo 1 rozhodla branka Petera Zezela v 17. minutě prvního prodloužení. Bohužel od té chvíle Leafs nestačili na větší a silovější Canucks. V zápase číslo dvě vyhrál Vancouver 4-3 a série se přesunula ke třem zápasům na západním pobřeží.

Canucks první dva zápasy na ledě Pacific Colisea vyhráli. Navíc nedovolili Torontu ani jednu branku a Maple Leafs tak čelili v zápase číslo pět vyřazení.

V polovině pátého zápasu vedli Leafs o dvě branky 3-1. Domácí Canucks krátce po polovině zápasu snížili a dvě minuty před koncem druhé třetiny srovnal Greg Adams na 3-3. Po bezbrankové třetí třetině nepadla branka ani v prvním prodloužení. Ale už po 14 vteřinách druhého prodloužení poslal Vancouver Canucks do Finále Stanley Cupu 1994 druhou brankou v zápase Greg Adams.

Maple Leafs hrají dnes večer opět ve Vancouveru. Ale tentokrát ne v Pacific Coliseu.