Frustrující zápas. Leafs ztratili dobrou náladu a útočníka Dave Bollanda

20131102

Toronto Maple Leafs prohráli v sobotním zápase na ledě Vancouveru Canucks 0-4.

Byl to velmi frustrující zápas. Maple Leafs na soupeře od začátku utkání nestačili. Navíc ztratili jednoho z nejlepších hráčů v této sezoně. Na začátku druhé třetiny odstoupil útočník Dave Bolland po srážce s domácím Zackem Kassianem. Bolland si ze srážky odnesl rozříznutou achillovu šlachu a ještě večer se podrobil v místní nemocnici operaci.

Kouč Randy Carlyle přirovnal Bollandovo zranění tomu, které utrpěli v loňské sezoně obránce Ottawy Senators Erik Karlsson.

„Utrpěl zranění podobné Karlssonovu,“ řekl po zápase Randy Carlyle. „Neznám vážnost zranění nebo které se to týká šlachy, ale utrpěl ránu do té oblasti.“

Canucks před zápasem ocenili a vyvěsili číslo Pavla Bureho. A po dvacetiminutovém ceremoniálu byl vstup domácích do zápasu stejně rychlý jako hra ruské rakety.

Po pěti odehraných minutách Canucks přestříleli Maple Leafs 8-0 a James Reimer měl na svém kontě tři zázračné zákroky betonem.

Na konci šesté minuty se situace Leafs ještě zhoršila vyloučením Nazema Kadriho za podražení. Už po osmi vteřinách domácí tým přesilovou hru využil. Henrik Sedin střílel z pravého kruhu a kotouč ještě škrtl o Daniela Sedina, který stál před brankovištěm, 0-1 Canucks.

Canucks pokračovali v náporu a po osmi minutách byl poměr střel 11-0.

Až poté si domácí brankář Roberto Luongo připsal první zásah. Možná největší šanci v první třetině mělo Toronto při přečíslení třech na dvou v 11. minutě. Phil Kessel zkoušel pozornost Luonga střelou z levého křídla po přihrávce Jamese van Riemsdyka.

V 15. minutě byli diváci svědky málo vídané bitky Phila Kessela s Alexem Burrowsem. Na pěstní souboj to vypadalo také mezi dvojící Colton Orr-Tom Sestito, ale rozhodčí oba dva hráče poslali na trestnou lavici ještě dřív, než se do sebe pustili.

Oba dva bitkaři si to vynahradili na začátku druhé třetiny. To už ale domácí tým vedl po brankách Zacka Kassiana a Chrise Higginse 3-0. Navíc Maple Leafs již hráli bez Davea Bollanda a o výsledku zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Po 25-ti odehraných minutách…

Po dvou třetinách byl poměr střel 30-16 ve prospěch Canucks. Na konci zápasu měl James Reimer a svém kontě 43 zásahů ze 47 střel.

Pět a půl minuty před koncem třetí třetiny jistil výhru domácích Dan Hamhuis.

Toronto vyslalo na Roberta Luonga pouze 21 střel. A to bylo opravdu žalostně málo.

„Byl to strašný zápas z naší strany,“ řekl po zápase kouč Randy Carlyle. „Pravděpodobně nejhorší zápas, jaký jsme v této sezoně hráli.“

„Nebyl to náš nejlepší zápas a oni jsou opravdu dobrým týmem na domácím ledě,“ řekl Reimer. „Využili toho.“