Návrat na místo činu. Bruins Leafs první zápas od play off!

20131109-previewV základní části minulého ročníku se Boston radoval třikrát ze čtyř utkání z vítězství. Po základní části se oba soupeři střetli i v prvním kole play off. Až do stavu 3:1 v sérii vše nasvědčovalo v pokračující suverenitu Bostonu proti Leafs z posledních let. Pak ale přišel nečekaný zvrat, na který budou fanoušci Leafs ještě dlouhá léta hrdě vzpomínat, i když s nádechem hořkosti. Dva zápasy a 50 minut předváděli hráči Leafs bezchybný hokej, který nebyl z jejich strany k vidění bezmála deset let. Boston byl téměř bezzubý, Toronto jasně lepšími výkony srovnalo sérii na 3:3 a v rozhodujícím utkání pokračovalo v nastoleném rytmu.

Bruins vypadali na odpis. Odevzdaní a vyčerpaní Medvědi si před domácím publikem nedokázali vytvořit lepší šanci a zaslouženě prohrávali v rozhodujícím duelu 10 minut před koncem 4:1. Poté nastal kolaps. Nathan Horton snížil na hratelných 4:2, vše dokončil v prodloužení Bergeron a nastartoval dokonalým obratem jízdu do druhého kola, respektive téměř až ke Stanley cupu.

V brance dnes nastoupí James Reimer. Smutný hrdina rozhodujícího duelu dnes odpovídal na otázky novinářů.

„Jedeme do Bostonu odehrát dobrý zápas. Je to nová sezóna a play off jsme už hodili za hlavu….Chci dnes dobře zachytat, ale i pokud vyhrajeme nic to neznamená. Pokud budeme hrát s nimi znovu play off, tam se můžeme teprve revanšovat.“

Po pětidenní pauze se Toronto vrátilo do zápasového rytmu domácí výhrou 2:1 na nájezdy proti New Jersey Devils. V zápase se prosadil překrásným sólem přes celé hřiště Phil Kessel. Po chybě Berniera 5 minut před koncem dokázal vyrovnat stav Ryder. Zápas v nájezdech rozhodl přesným zásahem James van Riemsdyk.

Včerejší Hall of fame zápas odtrhl hráče od pozornosti před dnešním duelem. Dnes ale není uniku, není se kam schovat. Leafs čeká velká zkouška.

„To se stává, musíme dnes najít odpověď a vyhrát. Nějak se s tím posledním vzájemným zápasem musíme vypořádat. Náš cíl je dostat se do podobné situace a zvládnout jí mnohem lépe.“ řekl defenzivní centr McClement a dále doplnil. „Momentálně se musíme starat o naší hru, Boston není na pořadu dne.“

Toronto v nočním utkání s New Jersey využilo 7 obránců. Vzhledem k tomu, že je čeká první back-to-back zápas, zdá se to být jako chytrý krok od trenéra Carlyla. Při zranění Bollanda s Bozakem je hodně využívána menší skupina útočníků. Šest forvardů se v odehraném utkání dostalo přes dvacetiminutový icetime.

Bruins

Boston momentálně není v nijak oslnivé formě. Prohrál 4 z posledních 6 utkání. Poslední zápas však zvládl na svém ledě se slaboučkou Floridou 4:1. Celková hra Bruins není příliš oslnivá a domácí kouč Julien to moc dobře ví.

„Důležité je stavět na poslední třetině s Floridou, přenést jí do dalšího utkání a doufat, že to skončí zase výhrou.“Julien

Po dobrém startu v podaní Bostonu (7-2-0) přišlo herní trápení a špatné výsledky (1-3-1) včetně dvou domácích proher. Světlým bodem v sestavě domácích jsou výkony mladého obránce Torey Cruga, který vstřelil už 6 branek a dělí se o první místo mezi obránci s Ottawským Karlssonem.

„V sezóně přicházejí i pády. Vše co musíte udělat je se snažit, aby byly co nejmenší a rychle nabrat ztracené sebevědomí.“ řekl Iginla

James Reimer (4-1-0, 94,2%) se dnes pokusí od 1:05 SEČ napravit svou poslední desetiminutovku z haly TD Garden. Podaří se mu dostat Leafs k vítězství a upevnit si tak pozici lídra Východní konference?