Skvělá obrana nestačila. Leafs prohráli v Minnesotě

20131113

Toronto Maple Leafs prohráli ve středečním zápase na ledě Minnesoty Wild 1-2 po samostatných nájezdech.

Téměř polovinu zápasu kralovali na ledě brankáři obou týmů. V osmé minutě druhé třetiny prolomil konečně bezbrankové skóre dorážkou v přesilové hře Mason Raymond, který zakončil krásnou souhru Morgana Riellyho a Nazema Kadriho. Dlouho to pak vypadalo na úspěšný večer Maple Leafs.

Zlom přišel před polovinou třetí třetiny. Necelých 12 minut před koncem třetí třetiny byl vyloučen na pět minut + do konce zápasu Nazem Kadri za zákrok na Mikaela Granlunda. Domácí Wild sice ještě dlouhou přesilovou hru nevyužili. Necelých pět minut před koncem třetí třetiny přišla chyba Phila Kessela ve vlastním pásmu a šťastná branka Zacha Parise. Po střele Charlieho Coylea se kotouč odrazil od Pariseho brusle do brusle Phila Kessela a za záda Jonathana Berniera.

Branka padla dvě minuty po tom, co Leafs ubránili dlouhé pětiminutové Kadriho vyloučení, ve kterém si domácí hráči připsali pouze jednu střelu.

I přes další šance obou týmů dospěl zápas do samostatných nájezdů. V těch byli dvakrát úspěšní domácí hráči. Nejprve se v první sérii trefil Zach Parise a ve třetí sérii potvrdil bod navíc pro domácí tým Jason Pominville. Za Maple Leafs neuspěli v samostatných nájezdech Mason Raymond a Phil Kessel.

Nazem Kadri odehrál téměř 17 minut na ledě a připsal si přitom 14 trestných minut. Už po sedmi minutách zápasu dostal Kadri dvouminutový trest za faul na brankáře Minnesoty Niklase Backstroma, kterého útočník Toronta v brankovišti srazil nedovoleně k ledu. Po zákroku zůstal Backstrom chvilku ležet bez hnutí. Po chvilce se postavil a v zápase ještě několik minut pokračoval. V polovině 11. minuty ho ale vystřídal Josh Harding. Pro Backstroma to byl první zápas od 28. října a během svého působení v zápase si připsal tři zásahy. Jeho kolega Harding pochytal 19 z 20-ti střel Toronta.

Za svůj zákrok na Backstroma se Kadri ve čtvrtek zodpovídal před disciplinární komisí. Útočník Maple Leafs byl nakonec potrestán zákazem startu ve třech zápasech. Naopak hit na Granlunda zůstal nepotrestán a disciplinární komise se ani tímto Kadriho zákrokem nezabývala.

„První kontakt byl ramenem a ten kluk sklonil svou hlavu. Kadri neměl paže nahoře a trefil hráče. Granlund trhl hlavou dozadu. Rozhodčí to zjevně viděli jinak a samozřejmě pětiminutový trest bude zkooumán,“ řekl po zápase kouč Maple Leafs Randy Carlyle.

V brance Toronta předvedl výtečný výkon Jonathan Bernier, který pochytal 33 střel domácích hráčů a držel Leafs ve hře. Skvělou práci odváděli před brankářem také obránci Toronta. Maple Leafs ovšem vstřelil v posledních čtyřech zápasech pouze jednu branku při normálním počtu hráčů na ledě a neškodná ofenzíva tak stála Leafs body také v tomto zápase.

Leafs zápas přeci jenom téměř vyhráli. Půl minuty před koncem prodloužení byl blízko své první brance v kariéře Morgan Rielly, kterého uvolnil přihrávkou mezi beky Joffrey Lupul. Riellyho dloubnutí do kotouče přeskočilo lapačku Hardinga, ale ten ještě stihl zastavit kotouč před brankovou čárou.

„Oni jsou dobrým týmem ve své hale a my máme alespon jeden bod. Jdeme dál,“ řekl po zápase brankář Bernier.

Již v páte večer nastoupí Maple Leafs na ledě Buffala Sabres.