Leafs hrají doma s Bruins

20131208-previewBRUINS (19-8-2) at MAPLE LEAFS (16-11-3)

Posledních 10: Boston 7-2-1, Toronto 4-4-2

Toronto Maple Leafs den po výhře na ledě Ottawy Senators hrají domácí zápas proti Bostonu Bruins. V prvním vzájemném zápase 9. listopadu na domácím ledě v TD Garden vyhrál Boston 3-1. Dnes se hraje celkově již 326. vzájemný zápas těchto soupeřů, ale teprve třetí v neděli.

Pro oba týmy bude dnešní zápas druhým ve dvou dnech. Boston nastoupil v sobotu doma proti Pittsburghu a v emotivním zápase vybojoval výhru 3-2. Maple Leafs se vrací do Air Canada Centre s výhrou 4-3 po nájezdech z ledu Ottawy Senators.

Bruins

Bruins otočili zápas s Pittsburghem v poslední minutě a půl. Po první třetině vedli Pens 2-1, ale český útočník David Krejčí minutu a půl před koncem třetí třetiny srovnal na 2-2 a vítěznou branku vstřelil 13 vteřin před třetí sirénou Zdeno Chára.

Útkání poznamenal incident z poloviny první třetiny, kdy se faulem kolenem na domácího Brada Marchanda provinil hostující James Neal. To vyvolalo strkanici na ledě. Domácí útočník Shawn Thornton srazil obránce Pittsburghu Brookse Orpika na led a ležícího Orpika několikrát udeřil do hlavy. Orpika poté museli lékaři odvést z ledu na nosítkách. Naštěstí se to snad obešlo bez vážnějších následků a hráč odcestoval s týmem zpět do Pittsburghu. Thornton dostal trest do konce zápasu a čeká ho osobní slyšení před disciplinární komisí. Také James Neal bude svůj zákrok vysvětlovat, ale pouze po telefonu.

Útočník Shawn Thornton bude v dnešním zápase na ledě Maple Leafs určitě chybět. Stejně tak další dva útočníci, Loui Eriksson a Chris Kelly, kteří se během včerejšího zápasu zranili a s týmem do Toronta také neodcestovali. Bruins mají zraněné také obránce Johnnyho Boychuka a Adama McQuaida.

Útočník David Krejčí si připsal v posledních čtyřech zápasech čtyři body. Kapitán Bruins Zdeno Chára má v posledních čtyřech zápasech na svém kontě tři body.

V posledních dvou zápasech si brankáři Maple Leafs Jonathan Bernier a James Reimer připsali 95 zásahů ze 100 střel soupeřů. Ve čtvrtek Bernier pochytal 48 střel Dallasu Stars a Reimer si připsal 47 zásahů v sobotu na ledě Ottawy Senators. V obou zápasech Maple Leafs povolili soupeři 50 střel.

„Mojí prací je zastavit je. Je jedno jestli to je 10 nebo 100 střel. Je to naše práce, postavit se tam a dát týmu šanci na výhru. Tak to je. Opravdu se nestaráme, kolik jim povolíme střel. Naší prací je zastavit puk, abych neprošel do sítě,“ komentoval James Reimer po včerejším zápase.

V sobotu si James Reimer připsal již sedmou výhru v sedmém zápase na ledě Ottawy.

James van Riemsdyk, Nazem Kadri, Phil Kessel. To je první útok Maple Leafs, který v posledních zápasech táhne ofenzivu týmu. JVR bodoval ve čtyřech zápasech (šest bodů), Nazem Kadri si připsal v posledních dvou zápasech tři body a Phil Kessel si v posledních šesti zápasech připsal osm bodů.

Torontu budou chybět útočníci Tyler Bozak, David Bolland, Colton Orr. Otazník visí na Joffrey Lupulem, který již trénuje po zranění třísla.

Pro dnešní zápas se nepředpokládají žádné změny v sestavě. Opět by měl hrát obránce John-Michael Liles, který nastoupil v Ottawě ke svému prvnímu zápase v dresu Maple Leafs v této sezoně. Naopak chybět budou pravděpodobně opět obránci Paul Ranger a Morgan Rielly. V brance dostane dnes přednost s největší pravděpodobností Jonathan Bernier.

Úvodní vhazování je 1 hodinu po půlnoci.