Leafs předvedli hrozivý výkon v St. Louis

20131212

Jako den a noc. Tak vypadal výkon Maple Leafs ve čtvrtečním zápase na ledě St. Louis oproti středečnímu výkonu doma proti Los Angeles. Na rozdíl od středy Maple Leafs v St. Louis nestačili tempu domácího týmu a prohráli 3-6.

Zápas byl prakticky po první třetině rozhodnutý navzdory snížení Toronta ve třetí třetině na rozdíl dvou branek. V první třetině inkasoval James Reimer během necelých 16-ti minut tři branky z 15-ti střel. Po třetí inkasované brance se rozhodl kouč Randy Carlyle o změnu v brankovišti, Jamese Reimera stáhl a na jeho místo nastoupil Jonathan Bernier. Požadovaný efekt se ovšem nedostavil. Hráče to příliš nemotivovalo k větší aktivitě a k lepšímu bránění a Jonathan Bernier nakonec inkasoval dvě branky z 20-ti střel.

„Nehráli jsme v nejlepší formě, včetně mě,“ řekl po zápase brankář James Reimer. „Neměli jsme dost života a nejsem si vůbec jistý proč.“

Domácí hráči měli prakticky při všech brankách v zápase kolem sebe naprostou volnost v pohybu.

„Dnes večer jsme hráli v mnoha oblastech naprosto vypatlaně,“ řekl po zápase nasupený kouč Maple Leaf Randy Carlyle. „Neznám žádný jiný způsob jak to popsat. Nevyhráli jsme dostatek soubojů v našem pásmu, měli hodně svobody. Podívejte se odkud stříleli branky.“

Za domácí skórovali v první třetině David Backes, Jaden Schwartz a Derek Roy. Hned po 29 vteřinách druhé třetiny přidal čtvrtou branku Blues Chris Stewart. Druhý útok St. Louis ve složení Jaden Schwartz (1G+2A), Vladimír Sobotka (2A) a Chris Stewart (1+1) si připsal v zápase celkem sedm bodů.

Po minutě a 45 vteřinách ve druhé třetině se radovali také hráči Toronta. Domácí gólman Brian Elliott možná trochu podcenil střelu Nazema Kadriho, která ještě možná byla tečována domácím obráncem a Leafs snížili na 1-4.

Po sedmi minutách třetí třetiny přidal pátou domácí branku Alexander Steen přesnou střelou do pravého horního rohu Bernierovy branky.

Maple Leafs pak dvěma brankama přeci jenom odvrátili naprostý debakl pouze jenom v debakl. Pět a půl minuty před koncem třetí třetiny se trefil krásnou střelou Nikolai Kulemin, 2-5. A  tři minuty před koncem třetí třetiny si srazil za vlastního brankáře nahození Jamese van Riemsdyka od mantinelu domácí obránce Alex Pietrangelo, 3-5.

Maple Leafs dostali falešnou naději s výsledkem ještě něco udělat a zkoušeli štěstí hrou bez brankáře. Střelou do odkryté branky ale jistil výhru St. Louis Blues svou druhou brankou v zápase David Backes.

„Ve středu to vypadalo, že máme na čem stavět, ale dnes to je všechno pryč,“ řekl po zápase obránce Leafs Carl Gunnarsson. „Věděli jsme, že po středečním zápase budeme asi unavení, ale vypadalo to, jako bychom byli více psychicky unavený.“

„S únavou se můžete vypořádat kratším střídáním, čímkoliv, ale vypadalo to, jako bychom na začátku zápasu nebyli připraveni mentálně na zápas,“ dodal Gunnarsson.

Toronto prohrálo třetí zápas v řadě a osmý z posledních deseti zápasů. Navíc Maple Leafs nevyhráli již 12 zápasů v řadě v základní hrací době.

Těžká série pokračuje v sobotu domácím zápasem proti Chicagu Blackhawks a v pondělí na ledě Pittsburghu Penguins. Během osmi dní tak Maple Leafs nastoupí proti posledních čtyřem vítězům Stanley Cupu (Boston Bruins, Los Angeles Kings, Chicago Blackhawks a Pittsburgh Penguins) a navíc proti jednomu z nejlepších týmů na západě jaký St. Louis Blues nyní mají.