Leafs se vrací do ACC. Dnes hostí Rangers

20140104-previewRANGERS (20-20-2) at MAPLE LEAFS (21-16-5)

Posledních 10: New York 5-4-1, Toronto 5-3-2

Toronto Maple Leafs se dnes večer vracejí do běžného života v NHL. Po středečním představení na ledě Michigan Stadium v rámci zápasu 2014 NHL Winter Classic proti Detroitu Red Wings se Maple Leafs vrací dnes večer do své haly Air Canada Centre, kde hostí New York Rangers.

Dnes večer se hraje druhý vzájemný zápas. V předvánočním utkání 23. prosince na ledě Madison Square Garden vyhráli domácí Rangers 2-1 po samostatných nájezdech. Jonathan Bernier si v tomto zápase připsal 42 zásahů a Nazem Kadri vstřelil vyrovnávací branku 1:24 před koncem třetí třetiny.

Rangers

NY Rangers nastoupili v pátek na ledě Pittsburghu Penguins se dvěma výhrami v řadě, ale proti Pens třetí výhru v řadě nepřidali a prohráli 2-5. Pittsburghu rozhodl o své výhře čtyřmi brankami v prvních dvou třetinách. Ve třetí třetině sice Mats Zuccarello a Ryan McDonagh snížili na 2-4. Už za minutu po druhé brance Rangers přidal pátou branku domácích Chris Kunitz.

Do branky Rangers se postavil Henrik Lundqvist a po deváté ze svých deseti posledních startů inkasoval nejméně tři branky.

„Jsem prostě zklamaný, ne překvapený,“ řekl Lundqvist po zápase. „Dnes ráno jsem se snažil připravit na dobrý zápas. Bohužel si velmi snadno připravovali šance. Byl to těžký zápas.“

Útočník Mats Zuccarello vstřelil v posledních třech zápasech dvě branky a připsal si tři asistence. Obránce Ryan McDonagh vstřelil jednu branku a připsal si tři asistence v posledních čtyřech zápasech.

Do sestavy Rangers se v pátečním zápase vrátil kapitán Ryan Callahan, který chyběl devět zápasů kvůli nataženým vazům v levém koleni. Zápas proti Pittsburghu ale nedohrál centr Derek Dorsett, který si zranil lýtkovou kost a bude 4-6 týdnů mimo hru.

V zápase proti Penguins se neobjevil obránce Mike Del Zotto, který byl před zápasem vyškrtnut ze sestavy a podle mnoho spekulací se očekává jeho výměna. Dnes by se měli jeho zástupci v Torontu setkat s GM Rangers Glenem Satherem, aby se domluvili na možné výměně. O výměně se spekuluje také v případě obránce Dana Girardiho a útočníka Briana Boylea o jejichž služby je zájem z mnoha týmů včetně Maple Leafs.

Na přelomu roku se Torontu začalo dařit. Výhrou 3-2 po samostatných nájezdech v zápase Winter Classic proti Detroitu Red Wings prodloužili Maple Leafs svou vítěznou šňůru na tři zápasy a v posledních šesti zápasech si připsali alespoň jeden bod.

V posledních zápasech se navíc zdá, že Jonathan Bernier si upevňuje svou pozici v brance Maple Leafs. Bernier nastoupil od první minuty v posledních čtyřech zápasech Leafs a když k tomu připočteme také dvě třetiny a prodloužení ze zápasu proti Detroitu 21. prosince na domácím ledě, tak se zdá, že přebírá post jedničky týmu.

Ve středu tým oznámil výměnu obránce Johna-Michaela Lilese do Caroliny za obránce Tima Gleasona. Ten by mohl nastoupit již dnes večer. Na pátečním tréninku nosil Tim Gleason an svých zádech číslo 8 a dnes by se mohl objevit ve třetí obranné dvojici společně s Morganem Riellym.

Po prvním tréninku s týmem Gleason poprvé poznal zájem médií v Torontu a stejně jako pro každého hráče, který přijde do Toronta z jiného týmu je určitě obrovský šok, když se v šatně týmu sejde 20 a víc novinářů.

„Jo, normálně tam jsou tak dva,“ řekl se smíchem Gleason o zájmu médií v Carolině.

„Dnes to byl začátek. Bylo dobré se podívat na video a trénovat s klukama. Je to jako vrátit se do školy, ale měl jsem z toho dobrý pocit.“

„Celý rok se o něčem mluvilo. Prostě to k tomu vedlo. Nakonec to bylo naše rozhodnutí v rodině. Věděli jsme o tom asi týden. Teď jsem byl vyměněn a jsem nadšený, že mohu znovu začít tady.“

Útočník Joffrey Lupul měl v pátek slyšení před disciplinární komisí za zákrok na útočník Red Wings Patricka Eavese během středečního utkání pod otevřeným nebem. Nakonec byl Lupul potrestán pouze pokutou 10 000 dolarů.

Útočník James van Riemsdyk bodoval ve třech zápasech v řadě (jeden gól, dvě asistence) a centr Tyler Bozak si ve dvou zápasech po návratu ze zranění připsal čtyři body (jedna branka, tři asitence).

Pět z posledních šesti vzájemných zápasů Maple Leafs prohráli. Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci.

GP Record Home Away L10 G/G GA/G PP% PK% PIM/G S/G S/A FO%
42 20-20-2 8-10-2 12-10-0 5-4-1 2.26 2.69 19.9 84.5 10.9 31.5 28.8 49.5
42 21-16-5 14-8-1 7-8-4 5-3-2 2.64 2.76 22.0 78.1 13.7 27.3 36.4 47.2

7 thoughts on “Leafs se vrací do ACC. Dnes hostí Rangers

1. Rangers proti tučnákum opravdu trapní.Doufám že na to navážou a mi to podpoříme dobrým výkonem a smázneme je.Go leafs go!!!!

2. bude za ně chytat Talbot, kterej je teď docela ve formě, ale snad mu nějakou branku dáme.

3. Tak branku sme i dali .. 🙁
    Bohužel hra je pořád stejná,hrajeme přes půl zápasu ve svém obranném pásmu,kde sme zalezlí se všemí pěti hráči a stejně tam nestíháme.Když se pak dostanem ze třetiny tak nemá kdo ani dojet před soupeřovu bránu,aby mohl dostat přihrávku či nedejbože clonit.
    Chceme být jedním z netvrdších týmů v lize a v obranném pásmu prohráváme 85% soubojů.
    Sme o dost pomalejší (kromě Kessela),což já osobně přičítám větší únavě top hráčů,protože využití naší 4 pětky oproti ostatním je zhruba třetinové a to už alespoň teď tam jsou hokejisti,kteří můžou pomoct na oslabení a ne McLaren a Smithson s Orrem
    Trochu mě proto zděsilo předvánoční prohlášení Nonise,že trenéři maj víceméně neotřesitelnou pozici,protože s tímhle stylem hry se do play-off budem dostávat velmi težko a nějakou změnu stylu hry pořád nepozoruju. (viděl sem kromě zápasu se SJS a včerejších posledních 10 minut všechna utkání)

4. Jardo naprosto s tebou souhlasím…včera se na to nedalo koukat

5. Fuha po třetím golu jsem to vypnul. Do ty doby nejhorsi vykon co jsem tenhle rok videl. Pise se mi to dost težko, ale Kadri je uplne mimo. Nevyhraje skoro jedinou buly, jeho nahrávky končí „nikde“ a 1 na 1 se neni schopnej prosadit, Hlavne je tenhle rok hrozne pomalej, nikdy nebyl rychlik, ale tenhle rok je to sileny. Jako ta první lajna hraje skvěle, proti nim ani slovo. K tomu bych řekl, že Dion OK a brankáří dobrý (i když ten Bernier to už je v sezoně snad pátej kiks jako kráva, co nás stojí body) – samozřejmě dneska to na body stejně nebylo. Jinak ten zbytek by se měl hodně rychle probrat. McClement sice pořád slušný, ale každý hráč má potenciál někde jinde a aby McClement měl vetší icetime, než Kadri s Hollandem dohromady (Winter classic), to ať zase Randy nepřehání a trochu se zamyslí.

6. mě se ani nechce psát report na takový zápas. Není vůbec nic co by se o tom dalo napsat…