Vydřený bod na ledě Avalanche

20141106V zápase ve čtvrtek večer na ledě Colorada Avalanche přežili Maple Leafs hororovou první třetinu. Dvakrát srovnali náskok soupeře a nakonec vydřeli bod za prohru 3-4 po samostatných nájezdech.

Brankář Jonathan Bernier inkasoval už po 31 vteřinách hry po velmi divném zákroku, při kterém se dostal úplně mimo brankoviště. Do odkryté branky střílel Nick Holden.

14 vteřin poté přišel tvrdý, ale čistý hit českého obránce Avalanche Jana Hejdy na útočníka Leafs Daniela Winnika. Ten upadl velmi ošklivě na led a několik dlouhých minut zůstal ležet na ledě než byl za asistence lékařů obou týmů naložen na nosítka a odvezen do šatny.

20141106Winnik

Naštěstí hráč už na ledě komunikoval s lékaři a jeho pád neskončil žádným vážným zraněním. Winnik nakonec podstoupil vyšetření v hale a nemusel ani odjet do nemocnice. Už o přestávce viděli spoluhráči Daniela Winnika chodit po šatně a pocit, že je jejich spoluhráč v pořádku jim dodal klid do dalšího průběhu zápasu.

„Byl v kabině, když jsme přišli z ledu. Chodil kolem dokola. Je v pořádku. Je to jedna z těch situací, kdy to čekáte mnohem horší,“ řekl kouč Randy Carlyle po zápase.

„Byla to jedna z nejděsivějších věcí, které jsme se zúčastnil a kterou jsem viděl živě,“ řekl kapitán Dion Phaneuf. „Kdykoliv se zraní váš spoluhráč, tak se vás to dotkne. Ale když vidíte nosítka a on se nehýbe, to je něco, čím jako tým nechcete projít. Jsme opravdu šťastni, že jsme ho viděli chodit a že se zdál v pořádku.“

V osmé minutě trefila střela Jarome Iginly v přesilové hře obránce Jakea Gardinera z vnitřní strany kolene. Gardiner ještě musel pomoci svým spoluhráčům v bránění v oslabení ovšem po několika vteřinách odkulhal z ledu přímo do kabiny a do zápasu se již nevrátil.

Domácí tým v první třetině doslova zasypal Jonathana Berniera 19-ti střelami a jen zázrakem Leafs inkasovali pouze jednu branku.

Blízko inkasované brance bylo Toronto v oslabení při vyloučení Jamese van Riemsdyka. Nejprve trefil tyčku Jarome Iginla. Hned po něm střílel Nathan MacKinnon, ale jeho střelu Bernier vyrazil svou levou nohou. Za pár vteřin tečoval střelu Iginly Gabriel Landeskog, kotouč propadl mezi chrániči Berniera a Cody Franson ho na poslední chvíli odpálil do bezpečí.

Maple Leafs přežili také vyloučení Diona Phaneufa. Navíc domácí tým nedotáhl do konce několik dalších příležitostí a tak přišel trest.

Necelých pět minut před koncem první třetiny ještě dvojice Komarov, Mike Santorelli nevyužila přečíslení dvou na jednoho. Za další minutu se už Leafs radovali. Domácí brankář Reto Berra pouze vyrazil střelu Codyho Fransona a Phil Kessel sklepl kotouč ze vzduchu do branky, 1-1.

Po několika zakázaných uvolněních zkraje druhé třetiny dostali Maple Leafs v páté minutě výhodu přesilové hry, kterou využil po 34 vteřinách po krásné akci Codyho Fransona a Jamese van Riemsdyka Tyler Bozak, 2-1 Leafs.

Už za minutu bylo opět vyrovnáno. Své předchozí vyloučení odčinil Zach Redmond, která poslal do brejku Alexe Tanguaye nádhernou přihrávkou přes střední pásmo a Tanguay nabídnutou šanci s přehledem využil, 2-2.

Krátce před polovinou zápasu zastavil Jonathan Bernier příležitost Jamieho McGinna krásným zákrokem lapačkou.

Na druhé straně naopak neuspěl v samostatném úniku Phil Kessel, kterému se nepovedlo zpracovat ideálně skákající kotouč.

Sedm minut před koncem druhé třetiny se ocitl před Bernierem opět Alex Tanguay, ale tentokrát byl brankář Maple Leafs úspěšný.

Konec druhé třetiny patřil Torontu.

Čtyři minuty před druhou přestávkou poslal Phil Kessel v brejku 2 na jednoho kotouč na Richarda Panika, ale Berra jeho střelu pokryl betonem. Za minutu se do dalšího přečíslení dvou na jednoho dostala dvojice van Riemsdyk a Tyler Bozak. JVR tentokrát zakončoval střelou a domácím hráčům se podařilo zastavit kotouč po zmatcích v brankovišti. Maple Leafs poté zamkli domácí hráče na 2 minuty v jejich pásmu, ale branku z toho vytěžit nedokázali.

Na začátku třetí třetiny zastavil Jonathan Bernier další příležitost Alexe Tanguaye, který se opět ocitl úplně volný před brankářem Toronta.

Osm minut před koncem třetí třetiny objel branku Toronta Matt Duchene a zasunul kotouč za Berniera, 2-3.

Už za minutu mohl srovnat JVR, který se opět dostal do samostatného úniku, ale opět neuspěl.

Maple Leafs se přece jenom dočkali vyrovnání. Po kombinaci v útočném pásmu při hře bez brankáře našel Mike Santorelli přihrávkou z rohu kluziště Richarda Panika na čárkách a ten střelou z voleje prostřelil Berru, 3-3.

Pět vteřin před koncem třetí třetiny byli vyloučeni po vzájemné potyčce Jarome Iginla a Stephane Robidas. Oba týmy tak začali prodloužení hrou ve třech. Špatné střídání Maple Leafs na začátku prodloužení dalo příležitost přesilové hry 4 na 3 pro domácí tým. Ale už po 15 vteřinách byl za nedovolené bránění brankáře vyloučen domácí útočník Nathan MacKinnon a hrálo se opět 3 na 3. Ani jeden z týmů početní výhodu v prodloužení nevyužil a tak se muselo rozhodnout v samostatných nájezdech.

Na domácí straně se prosadila celá trojice, zatímco na straně Toronta neuspěl James van Riemsdyk. Colorado tak získalo bod navíc za výhru 4-3.