Kolaps letošní sezony stále trvá

20150121Toronto Maple Leafs pokračují v trápení posledních týdnů. Tři branky Senators v první třetině středečního zápasu znamenaly pro Toronto nepřekonatelnou ztrátu a Maple Leafs nakonec prohráli na ledě Ottawy 3-4.

První třetinu orámovali tři branky domácích. Na přelomu druhé a třetí minuty nechali Leafs příliš prostoru ve středním pásmu pro Mikea Hoffmana, který si nabruslil do pásma Leafs a střelou zápěstím přes obránce Romana Poláka překonal Jamese Reimera. Krátce po polovině první třetiny propadli všichni tři útočníci Toronta v útočném pásmu. Domácí se dostali do přečíslení třech na jediného obránce Phaneufa, Erik Karlsson si vyměnil kotouč s Mikem Hoffmanem a přesnou střelou zvýšil na 2-0.

Do konce první třetiny chybělo 20 vteřin, když se při signalizovaném vyloučení Nazema Kadriho trefil Mika Zibanejad.

Už v polovině druhé minuty měl ovšem branku na své hokejce útočník Phil Kessel, ale jen potvrdil své trápení z posledních zápasů. Jeho střela po samostatném úniku těsně minula levou tyčku branky Craiga Andersona.

Phil Kessel čeká na vstřelenou branku již šest zápasů. V posledních 10-ti zápasech Kessel zaznamenal pouze jedinou branku a dvě branky v posledních 13-ti zápasech. Ve všech 11-ti posledních zápasech, ve kterých se Kessel střelecky neprosadil Toronto prohrálo.

Šest minut před koncem druhé třetiny se šťastně trefil David Clarkson. Domácí hráči nechali Clarksona zcela nehlídaného těsně před Andersonem a Clarkson zády k brance tečoval Fransonovo nahození od modré čáry, 1-3.

Na začátku třetí třetiny využili Maple Leafs přesilovou hru po střele Nazema Kadriho a ztráta Toronta byla již jen jednobranková. Výbornou práci odvedl před domácím brankářem stínící David Clarkson a Kadri trefil přesně mezi Andersenovy betony.

Maple Leafs přestříleli Senators ve druhé a třetí třetině 31-14, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Necelých pět minut před koncem třetí třetiny se podruhé v zápase trefil Erik Karlsson, který tak prakticky rozhodl o výhře Ottawy.

Minutu a půl před koncem zápasu už pouze James van Riemsdyk snižoval na konečných 3-4. K vyrovnání ovšem už nedošlo.

Toronto prohrálo šestý zápas v řadě. V posledních 17-ti zápasech zaznamenali Leafs tragickou bilnci 3-14-0.

„Můžeme si jenom drbat hlavu, když mám mluvit o té první třetině,“ řekl po zápase kouč Maple Leafs Peter Horachek. „Způsobili jsme si to sami. S týmem, který hrál v úterý. Chtěli jsme hrát více tak, jako jsme hráli ve druhé a ve třetí třetině. Hrát více energeticky a více střílet na branku. Musíme to napravit.“

Pod novým koučem zaznamenali Maple Leafs v osmi zápasech bilanci 1-7.

James Reimer inkasoval čtyři branky z 26-ti střel Ottawy a zaznamenal teprve druhou porážku v deseti zápasech na ledě Senators.