Leafs prohráli na ledě Canadiens

20150228Potupně bez vstřelené branky prohrálo Toronto Maple Leafs v sobotním zápase na ledě Montrealu Canadiens.

Pro Toronto to byla 15. prohra v řadě a 17. v posledních 18-ti zápasech venku (0-13-2). Během této série proher venku má Toronto hrozivé skóre 15-45. S bilancí 7-19-5 patří Maple Leafs společně s Buffalem Sabres k nejhorším týmům v zápasech venku.

Méně než 10 výher venku v jedné sezoně zaznamenalo Toronto naposledy v sezoně 1991-92, kdy Leafs uhráli bilanci 9-27-4.

Ve včerejším zápase přestříleli Maple Leafs domácí tým 30-23. Jenže zatímco Carey Price v brance Montrealu potvrdil svou letošní formu, tak Jonathan Bernier v brance Toronta inkasoval tři branky z 22 střel.

Bernier předvádí v letošní sezoně značně nevyrovnané výkony a už se začíná spekulovat o jeho možné výměně.

Maple Leafs nevyužili hned na začátku včerejšího zápasu přesilovou hru po vyloučení Brendana Gallaghera a Canadiens je za to potrestali. V páté minutě otevřel skóre svou první branku v dresu Montrealu veterán Manny Malhotra. Ve středním pásmu chyboval Joffrey Lupul, jehož přihrávku zachytil Dale Weise, který poté zpětnou přihrávkou připravil perfektní pozici pro Malhortu, 0-1.

Sedm minut před koncem první třetiny využili Canadiens ponechanou výhodu při signalizovaném vyloučení a Tomáš Plekanec po akci z levého křídla zvýšil na 2-0.

Maple Leafs sice přestříleli Canadines v prvních 40-ti minutách 22-11, ale prakticky si nedokázali vytvořil trvalejší tlak a naráželi na bezchybného Price.

Po bezbrankové druhé třetině potvrdil výhru Montrealu dvěma brankami ve třetí třetině David Desharnais. Druhou branku poslal do prázdné klece Maple Leafs při hře bez brankáře.

V neděli večer čeká Toronto na ledě Washingtonu Capitals poslední zápas před uzávěrkou přestupů.