Těžká prohra na ledě Sharks

20160109Po velmi špatném výkonu zakončilo Toronto Maple Leafs kalifornské turné prohrou 0-7 na ledě San Jose Sharks.

Všechny branky v zápase inkasovali Maple Leafs z brejkové situace nebo po nedůsledném bránění v prostoru brankoviště. Obrana Maple Leafs jako by ani v tomto zápase neexistovala.

V úvodu zápasu a ještě dokázali Maple Leafs držet s domácím týmem krok. V páté minutě si Leafs připravili dvě zajímavé šance. Ke střele ze střední vzdálenosti se dostal P.A. Parenteau a po několika vteřinách dorážel na brankovišti Joffrey Lupul. Brankář Martin Jones byl ovšem pokaždé pozorný.

Postupem času ale měli Leafs potíže s rychlostí domácích hráčů. Na hráčích Toronta se zřejmě začínala projevovat únava ze dvou předešlých těžkých zápasů na ledě Anaheimu a Los Angeles.

Skóre zápasu otevřel po krásné akci v páté minutě druhé třetiny Brent Burns. Následovala branka v oslabení při které Maple Leafs velmi špatně střídali a Matt Nieto snadno zakončil brejk dvou na nikoho.

Čtyři a půl minuty před koncem druhé třetiny našel Tomáš Hertl přihrávkou zpoza branky Joe Pavelskiho, který snadno přidal třetí branku domácích. A dvě minuty poté vstřelil Hertl čtvrtou branku Sharks.

Třemi brankami ve třetí třetině Sharks jednoznačně zápas ovládli.

Na začátku páté minuty překonal Berniera po minibrejku Melker Karlsson. V polovině třetí třetiny zasunul kotouč za Bernierova záda zpoza branky Joonas Donskoi a chvíli po něm završil domácí kanonádu svou druhou brankou v zápase Tomáš Hertl.

„Nevím, jak chcete, abych vysvětlil způsob, jakým jsem dnes večer prohráli,“ řekl po zápase kapitán Dion Phanuef. „Začali jsme dobře. Myslím, že jsme dobře bruslili. Oni začali otáčet zápas ve druhé třetině a my nedokázali odpovědět.“

Pro Toronto to byla nejtěžší porážka od prohry 0-8 s Bostonem Bruins 19. března 2012…

2 thoughts on “Těžká prohra na ledě Sharks

1. zápas, ve kterém se nám nepovedlo zhola nic (ani to střídání)… nevadí. Musíme jít dál. Je škoda, že z toho byl nakonec takový debakl, třeba 0-4 by se zkousávalo lépe, ale do tabulky je to jedno. Nula bodů tak či tak, na druhou stranu možná lepší prohrát jednoznačně po špatném výkonu než prohrát 1-0 po dobrém výkonu. Holt do budou muset odnést Columbus v příštím zápase. GO LEAFS GO

2. přesně tak. Doufám, že se proti Columbusu zase vrátíme zpět na vítěznou vlnu. Včera mi přišlo, že jsme byli už hodně unavení. Ty dva předchozí zápasy byly hodně náročný