Nevýrazný výkon Leafs proti Blue Jackets

20160113Toronto podalo ve středečním domácím zápase nevýrazný výkon a prohrálo s Columbusem Blue Jackets 1-3.

Hosté vedli po brankách Boone Jennera ke konci první třetiny a Alexandera Wennberga ke konci druhé třetiny 2-0. Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny dal Torontu naději při hře bez brankáře Brad Boyes, ale střelou do prázdné branky Maple Leafs jistil výhru Columbusu Brandon Dubinsky.

Nováček v brance hostů Joonas Korpisalo pochytal 41 z 42 střel Maple Leafs a po zásluze byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Leafs se v posledních zápasech začínají trápit v útoku. Branka Brada Boyese byla teprve druhou brankou Toronta v posledních třech zápasech.

V brance Toronta podal slušný výkon James Reimer. Mířilo na něj sice jenom 21 střel soupeře, ale i tak pochytal několik velmi nebezpečných šancí Blue Jackets.

V první třetině se nehrálo v příliš vysokém tempu. Leafs si drželi střeleckou převahu, ale nebezpečnější šance si vytvářeli Blue Jackets. Pět minut před koncem první třetiny střílela velká posila Columbusu Seth Jones a Boone Jenner tečoval kotouč pod horní tyčku branky Toronta, 0-1.

Ve druhé třetině začali hráči Maple Leafs přebírat aktivitu v zápase a připravovali si několik šancí, ale Joonas Korpisalo stále odolával.

Necelé čtyři minuty před druhou přestávkou střílel od modré čáry Justin Falk a Alexander Wennberg poslal odražený kotouč za záda ležící Reimera, 0-2.

Ve třetí třetině přidalo Toronto ještě víc na aktivitě, ale branky se dočkalo až při hře bez brankáře v posledních třech minutách zápasu. Trefil se Brad Boyes, který poslal do odkryté branky kotouč po přihrávce od Leo Komarova, 1-2.

Leafs se dál hrou bez brankáře snažili o vyrovnání, ale snahu překazil faul Diona Phaneufa. Blue Jackets tak měli v poslední minutě třetí třetiny výhodu přesilové hry, kterou se Leafs snažili vyrovnat hrou v pěti bez brankáře. Jenže vteřinu před koncem třetí třetiny poslal kotouč do prázdné branky Brandon Dubinsky a jistil tak výhru Columbusu 3-1.