Není většího zápasu než Leafs-Canadiens v sobotu večer

20160123 - previewCANADIENS (23-20-4) at MAPLE LEAFS (17-20-8)
Posledních 10: Montreal 3-6-1; Toronto 4-5-1

Tradičně velmi sledovaný zápas mezi Torontem Maple Leafs a Montrealem Canadiens přitahuje dnes večer ještě větší pozornost než obvykle. Oba týmy nastoupí ke třetímu vzájemnému zápasu v letošní sezoně. Ve dvou říjnových zápasech se Canadiens radovali z výher 3-1 a 5-3.

Ani jeden z týmů není v současné době v dobré formě. Canadiens prochází hlubokou krizí, která je dokonce vynesla mimo pozice pro playoff. Maple Leafs zase hledají cestu, jak dostat více puků do soupeřovy branky.

Maple Leafs

Toronto prohrálo ve čtvrtek večer šestý z posledních sedmi zápasů aniž by Carolině Hurricanes vstřelilo jedinou branku. Podruhé v posledních sedmi zápasech nevstřelilo Toronto ani jednu branku a pouhých osm vstřelených branek v posledních sedmi zápasech je to, co trápí kouče Mikea Babcocka nejvíce.

„Alex Ovechkin není v našem týmu, takže musíme skórovat společně. Budeme skórovat, když bude hrát více v útočném pásmu, když budeme chodit před branku, clonit brankáři a střílet více puků na branku. Jeden hráč neudělá nic, pojďme to udělat jako tým. Montreal je dobrý tým s dobrou rychlostí, takže musíme být rychlejší než oni,“ řekl kouč Mike Babcock v pátek.

Do branky se postaví opět James Reimer, který si vylepšil ve čtvrtečním zápase úspěšnost zásahů na 93,7%. Jeho průměr inkasovaných branek v posledních 15-ti zápasech je neskutečných 1,71.

Zápas s Montrealem na domácím ledě vyhrálo Toronto naposledy před téměř dvěma lety, 18. ledna 2014.

Jenže dnešní zápas bude ještě z jednoho pohledu velmi sledovaným zápasem v Leafs Nation.

Je jím návrat Dave Keona.

Ano Dave Keon, legenda a pravděpodobně nejlepší hráč historie Maple Leafs, hledá pomalu cestu zpět k organizaci, kterou v šedesátých letech dovedl ke čtyřech Stanley Cupům.

Jeden z nejslavnější hráčů v historii organizace se s klubem v roce 1975 nerozešel v dobrém po neshodách s tehdejším majitelem Haroldem Ballardem. Keon v jednom z mála rozhovorů po konci kariéry přiznal, že se po mnoho, mnoho let necítil jako Leaf a odmítal pozvánky na všechny klubové oslavy včetně zavírání legendární Maple Leaf Gardens.

Jednou z jeho největších domněnek bylo, že jeho číslo 14 by nemělo být nejenom oceněné vyvěšením pod strop haly, ale také navíc vyřazené z užívání. Ani jedno z toho se nestalo.

Keon ovšem v posledních osmi letech přece jenom několikrát navštívil led Air Canada Centre. Naposledy se tomu tak stalo u příležitosti 50. výročí zisku Stanley Cupu v roce 1964. V sobotu 2. února 2014 ocenili Maple Leafs ceremoniálem přímo na ledové ploše vítězný tým a na ledě se představili téměř všichni žijící členové vítězného týmu včetně Davea Keona.

Tento čtvrtek Maple Leafs oznámili jména tří legend své historie, které se dočkají své sochy před Air Canada Centre. A jedním z těch jmen je také jméno Dave Keona. Těmi dalšími jsou brankář Turk Broda a obránce Tim Horton.

A legendární kapitán Maple Leafs souhlasil s vytvořením své sochy. Během dnešního zápasu by pak měl být Keon oceněn přímo v hale. Možná také vyvěšením svého čísla pod strop haly. Jestli se bude jednat pouze o ocenění nebo o vyřazení uvidíme dnes v noci.

Canadiens

Montreal přijíždí do Toronta s nelichotivou bilancí 4-16-1 v posledních 21-ti zápasech. 1. prosince vedli Canadiens se 41 body celou NHL. Během tohoto týdne Montreal dokonce vypadl z osmičky týmů pro playoff.

V úterý Montreal prohrál s Bostonem Bruins na domácím ledě 4-1 a zaznamenal tak pátou prohru v řadě.

Ve čtvrtek GM Marc Bergevin ukončil spekulace o odvolání kouče Michela Therriena a potvrdil, že Therrien zůstane u týmu minimálně do konce letošní sezoně. Oznámil také, že léčení jedničky Canadiens Carey Price se prodloužení ještě nejméně o jeden měsíc.

Price nastoupil naposledy 25. listopadu. Od té doby vyhrál Montreal pouze šest z 24 zápasů.

Úvodní vhazování je naplánováno v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *