Prohra s Canadiens po nájezdech

Toronto Maple Leafs prohrálo v sobotu večer s Montrealem Canadiens po nepovedené první třetině těsně 2-3 po nájezdech.

Měl to být sváteční večer pro všechny fanoušky Maple Leafs. Klub před zápasem představil tři legendy, které se na podzim dočkají své sochy v Legend Row před Air Canada Centre. Jednou z legend byl kapitán Dave Keon, který se držel dlouhá léta mimo veškeré dění kolem Maple Leafs. Nyní se pomalu obě stranu začínají přibližovat a fanoušci tak mohou opět oslavovat jednoho z nejlepších hráčů klubové historie.

Dalšími legendami, které už bohužel nejsou mezi námi a oba hráče zastoupily na ceremoniálu jejich dcery, jsou brankář Turk Broda a obránce Tim Horton.

Bohužel po slavnostním ceremoniálu byla brzy slavnostní nálada pryč. Torontu se první třetina hrubě nepovedla a Canadiens vedli po 20-ti minutách o dvě branky. Ve zbytku zápasu naštěstí dokázali Maple Leafs najít způsob jak vyrovnat skóre a připsat si v zápase alespoň bod za prohru v prodloužení.

Už ve druhé minutě Montreal potrestal chybu Leafs v obranném pásmu. Obránci Matt Hunwick a Morgan Rielly se soustředili na Dale Weise a volný David Desharnais snadno otevřel skóre, 0-1.

Canadiens v prvních 11-ti minutách hry přestříleli Maple Leafs 12-0 včetně brankové střely Desharnaise. Poměr střel na branku v první třetině činil nakonec 14-3 ve prospěch Montrealu.

Minutu a půl před první přestávkou přidal Montreal druhou branku z hole Tomáše Fleischmanna.

Maple Leafs měli v zápase několikrát štěstí, když se puk zastavil na brankové čáře. Poprvé tomu tak bylo v osmé minutě druhé třetiny po akci Daniela Carra, který se snažil zasunout kotouč do branky u levé Bernierovy tyčky, ale brankář Toronta udržel puk chráničem před brankovou čarou.

V deváté minutě druhé třetiny snížil na 1-2 Nazem Kadri, který jemnou tečí zakončil akci Leo Komarova a Morgana Riellyho.

V páté minutě třetí třetiny srovnal na 2-2 Joffrey Lupul a opět v tom měl prsty obránce Morgan Rielly. Ten ve středním pásmu chytře podpořil útok Maple Leafs, zavezl kotouč do útočného pásmu a za modrou čárou našel Petera Hollanda. Jeho střelu brankář Montrealu Mike Condon pouze vyrazil přímo před volného Lupula, který snadno poslal kotouč do branky, 2-2.

Morgan Rielly nastoupil včera ke svému 200. zápasu v kariéře a byl nakonec vyhlášený druhou hvězdou v zápase.

Toronto udrželo Montreal ve druhé a ve třetí třetině na 12-ti střelách. I tak si ale Canadiens vytvořili nebezpečné šance.

V osmé minutě třetí třetiny se před Reimera tlačil Brendan Gallagher, ale Reimer jeho backhandovou kličku vystihl. Necelých deset minut před koncem třetí třetiny pak Gallagher krátce po vhazování v útočném pásmu prostřelil Reimera střelou na lapačku jenže skákající puk se odrazil od zadní tyčky a klouzal po brankové čáře. Naštěstí ho Reimer dokázal přikrýt svou rukavicí.

Zápas nakonec dospěl za nerozhodného stavu 2-2 do prodloužení.

Do první šance prodloužení se protlačil Tyler Bozak, ale Condon jeho zakončení pokryl. V poslední minutě prodloužení se podobně tlačil do zakončení David Desharnais, ale vracející se P.A. Parenteau mu zabránil v zakončení.

Rozhodnout musely samostatné nájezdy.

Hned v první sérii uspěl Peter Holland zatímco dva pokusy Canadiens zastavil zastavil Reimer těsně na brankové čáře. Ve třetí třetině mohl rozhodnout Nazem Kadri, ale Condon jeho kličku do forhandu dokázal vyrazit. Max Pacioretty pak srovnal stav nájezdů na 1-1.

Rozhodnutí přišlo v páté sérii. Na straně Toronta neuspěl Joffrey Lupul zatímco Lars Eller byl úspěšný.

„Dali jsem hráčům v pátek volno. Už to nebude dělat,“ řekl po zápase nespokojený kouč Mike Babcock. „Nebyli jsme připraveni nastoupit a nebojovali jsme dostatečně tvrdě.