Leafs prohráli s Ottawou. Vidět byl Marner

20160926Toronto Maple Leafs prohráli první přípravný zápas s Ottawou Senators 3-6, ale po zápase všichni mluvili o výkonu Mitche Marnera, který zaznamenal dvě asistence.

Maple Leafs začali úvodní přípravu velmi špatně. Pár desítek vteřin po úvodním vhazování si vysloužil dvouminutový trest za hákování Connor Brown a Senators přesilovou hru velmi rychle využili zásluhou Phila Varoneho, který poslal odražený kotouč za záda Antoine Bibeaua. Nebyly odehrané ještě ani dvě minuty a Maple Leafs prohrávali o dvě branky. Zmatků kolem brankoviště Toronta využil Logan Brown.

Po čtyřech minutách se poprvé výrazně ukázal Mitch Marner, který se protáhl na modré čáře kolem obránce Ottawy a ohrozil Andrew Hammonda. Po neúspěšné střele se navíc mladý útočník Toronta vzorně vrátil do středního pásma a zabránil tak rychlému protiútoku soupeře.

Ottawa se snažila o tvrdou hru a především útočník Kasperi Kapanen se stal terčem několika tvrdých hitů útočníka Senators Marka Borowieckiho. V šesté minutě si Andreas Englund počkal v obranném pásmu na Nazema Kadriho a tvrdým hitem ho poslal na led. Zákrok se nelíbil Kerbymu Rychelovi, který se s Englundem pustil do pěstního souboje. Dostal za to pětiminutový trest ve hře a navíc trest do konce zápasu. Dlouhé oslabení Maple Leafs ubránili a po sérii vyloučení hráčů Ottawy sami skórovali.

Dvojnásobnou přesilovou hru 5 na 3 využil osm a půl minuty před první přestávkou obránce Andrew Nielsen. Asistence si připsali Jake Gardiner a také Mitch Marner.

Postupem času získal Mitch Marner více sebevědomí při hře s pukem a svou rychlostí ve středním pásmu připravoval šance pro sebe a své spoluhráče.

Zkraje druhé třetiny byl Mitch Marner u další branky Maple Leafs. V polovině čtvrté minuty jeho střela z prostoru mezi kruhy minula branku Otawy, ale po následné kombinaci Marnera s Kadri vyrovnal na 2-2 střelou od pravého mantinelu Frank Corrado.

Na konci druhé třetiny padly tři branky v rozmezí 1 minuty a osmi vteřin.

Necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny vrátil Ottawě vedení Thomas Chabot, který dorazil předchozí střelu Perrona.

Hned po vhazování vybojoval kotouč u mantinel v útočném pásmu Connor Brown, našel Jakea Gardinera, který chtěl puk vrátit na Browna, ale Mark Borowiecki si ho srazil bruslí do branky, 3-3.

Netrvalo to ani minutu a Ottawa opět vedla. Varone překonal Bibeaua po další dorážce odraženého kotouče.

V poslední minutě druhé třetiny trefil Mitch Marner tyčku soupeřovy branky.

Před začátkem třetí třetiny vystřídal Bibeaua v brance Toronta Kasimir Kaskisuo.

Necelých devět minut před koncem třetí třetiny hráli Maple Leafs přesilovou hru, ale vyhozený kotouč do pásma Maple Leafs dojel nejrychleji Varone, který ho nahodil na branku a Matt Puempel ho opět tečoval do branky Maple Leafs.

Pět a půl minuty před koncem třetí třetiny využil další Varoneho přihrávku Casey Bailey, který tak uzavřel skóre na konečných 6-3 pro Ottawu.

I přes prohru byl Mitch Marner jednoduše nejlepším hráčem na ledě. S každým střídáním potvrzoval svou pověst nadaného hráče. Kdykoliv byl tenhle mladík u kotouče, tak se díky své rychlosti dokázal dostat do šance nebo alespoň připravit nějakou akci.

„Svou rychlostí kontroloval hru. Když jsem hrál ve WHL tak jsem o něm slyšel a teď jsem s ním byl poprvé na ledě a bylo to velmi zvláštní. Bude pro klub dělat hodně dobré věci. Doufám, že budu jeho spoluhráčem,“ říkal po zápase obránce a střelec první branky Toronta Andrew Nielsen.

„Tolik rychlosti a zručnosti. Velmi chytrý hráč. Jako obránce se na něj stále díváte a prostě mu chcete dát puk kdykoliv to je možné,“ říkal zase Frank Corrado, který se také po Marnerově přihrávce mohl radovat ze vstřelené branky.

Zdá se, že Marner na svém druhém tréninkovém kempu vypadá mnohem sebejistěji, než tomu bylo před rokem.

„Minulý rok jsem cítil, jako bych to nebyl já na ledě. Letos se cítím zpět ve své kůži,“ dodal Marner po zápase.