Maple Leafs poprvé v přípravě vyhráli

20160930Toronto Maple Leafs po dvou prohrách konečně poprvé v přípravě na novou sezonu uspěli. V pátečním zápase na ledě Buffala Sabres vyhráli vysoko 8-1.

„Je to přípravný zápas, ale my jsme hráli po celý zápas velmi dobře podle našeho systému. Nedostali jsme se mimo naše téma a to je velmi důležité,“ řekl po zápase nováček Mitch Marner. „Když se to stane, tak obvykle začnete kazit a věci nejdou dobře. My jsme zůstali u našeho systému a dařilo se to.“

Mitch Marner nastoupil v prvním útoku po boku Tylera Bozaka a Petera Hollanda, ale nebyl ve včerejším zápase tak dominantní jako v pondělní v Halifaxu. Sestava Maple Leafs byla totiž mnohem lepší než v zápase s Ottawou a také ostatní hráči Toronta hráli velmi dobře. I tak si ale ve svém druhém přípravném zápase připsal dvě asistence.

„Mitch našel kluky velmi dobře. Tři útoční hráči a všichni tři velmi kreativní. Nyní to vypadá tak, že když dáte puk Mitchovi a najdete si volný prostor, tak on najde vás,“ řekl po zápase kouč Jim Hiller.

Mimochodem Mike Babcock po svém návratu z úspěšného Světového poháru sledoval páteční tréninky a zápas v Buffalu ještě jako pozorovatel. Do přípravy Maple Leafs se zapojí až o víkendu.

Páteční zápas Maple Leafs nebyl pouze o Mitchovi Marnerovi. Velmi dobře se dařilo obráncům. Dvě branky vstřelil Matt Hunwick, branku a asistenci si připsal Jake Gardiner a tři asistence zaznamenal Frank Corrado.

„Naši obránci byli v zápase velmi dobře zapojeni. A k čemu to potom vede? To vede k ofenzívě,“ řekl Jim Hiller. „Dávali puky z modré čáry do branky, ale byli také výborní ve středním pásmu. Dařil se jim přechod do útočného pásma a hra v útočném pásmu.

Dalším dvougólovým střelcem ve včerejším zápase byl Peter Holland. O zbylé branky se postarali Kasperi Kapanen, Rich Clune a William Nylander.

V zápase se vystřídali oba dva brankáři, které měli Maple Leafs ve včerejším zápase k dispozici. V úvodu začal chytat Jhonas Enroth, který inkasoval jednu nešťastnou branku z devíti střel. V polovině zápasu ho pak vystřídal Antoine Bibeau, který pochytal všech 14 střel, které na něj mířili.

Čtyři brankáři Maple Leafs tak ve dvou zápase s Buffalem inkasovali pouze jednu branku ze hry. Ve čtvrtečním zápase pochytal Garret Sparks 17 střel a Kasimir Kaskisuo dalších 21 a k tomu tři ze čtyř samostatných nájezdů. Z toho jediného rozhodl Matt Moulson o čtvrteční výhře Buffala 1-0.

„Hráli jsme velmi těsně v obraně a dokázali jsme vstřelit nějaké branky,“ řekl Bibeau. „Byla to zábava. Můžeme tak říct, že se kluci bavili. Byla zábava hrát a byla zábava se dívat.“

Mike Babcock sledoval zápas v Buffalu z tribuny a řekl, že hráči dostanou v sobotu volno. V neděli se už ovšem vrátí na střídačku Maple Leafs v jediném přípravném zápase na ledě Air Canada Centre, ve kterém se proti Torontu postaví Montreal Canadiens.

V tom by se již měl představit také Auston Matthews, který zatím na svůj první přípravný zápas čeká. Společně s ním by měl hrát znovu také Mitch Marner.

„Budeme je hodně sledovat. Matthews hrál už šest zápasů (za tým Severní Ameriky na Světovém poháru). Teď je necháme trochu hrát,“ řekl Babcock.

Kouč řekl, že chce chránit své mladé hvězdy od tlaku co nejvíc to bude možné. Zároveň ale chce také vidět, jak zvládnou, když budou ve středu zájmu. Kouč také zopakoval to, co řekl po vítězství Kanady na Světovém poháru, že Leafs jsou na cestě přinést další trofej do Toronta.

„Je to vzrušující čas být hráčem Leafs a být členem organizace. Jsme v mnohem lepší situaci, než jsme byli touto dobou minulý rok. Vpřed a vzhůru. Opravdu věřím, že budeme schopni oživit ty zážitky, které jsme měli s národním týmem v Torontu. Jen musíme pokračovat v budování našeho plánu, být trpěliví a jít správným směrem.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *