Toronto uspělo v přípravném zápase s Montrealem

20161002

Toronto Maple Leafs porazili v nedělním přípravném zápase Montreal Canadiens 3-2 v prodloužení. O vítěznou branku se v nastaveném čase postaral obránce Matt Hunwick.

Za Toronto stříleli branky vlastně jenom obránci. Ve druhé třetině srovnal na průběžných 1-1 svou první brankou v prvním zápase v dresu Maple Leafs Nikita Zaitsev. Ve třetí třetině pak Morgan Rielly poslal Toronto do vedení 2-1.

Vedení Toronta vyrovnal 18 vteřin před třetí sirénou útočník Montrealu Daniel Carr. Ve 14 minutě první třetiny poslal Montreal do vedení 1-0 útočník Daniel Audette.

Jednička letošního draftu útočník Auston Matthews se ve svém debutu v dresu Maple Leafs bodově neprosadil. Jeho hra ovšem musela dát fanouškům Maple Leafs hodně naděje do letošní sezony. Matthews strávil na ledě více než 18 minut. Připsal si dvě střely na branku z toho jednou trefil tyčku. Hlavně ovšem ukázat jak silný je na kotouči a jak se dokáže prosadit v soubojích jeden na jednoho. V útoku s Williamem Nylanderem a Zachem Hymanem vypadal od začátku velmi v pohodě. Jakoby už odehrál v dresu Maple Leafs mnoho utkání.

Hned ve svém prvním střídání předvedl velmi dobrý backchecking a obral o puk Daniela Carra. Za několik vteřin poslal zajímavou přihrávku od zadního mantinelu před branku Montrealu, kde ovšem ve volném prostoru nikdo nestál. Ve 13. minutě se po spolupráci s Williamem Nylanderem postaral o první šanci v zápase, ale Mike Condon v brance Montrealu jeho backhandovou střelu vyrazil. Za pár vteřin mu puk po Nylanderově přihrávce přeskočil hokejku.

Ve 14. minutě vstřelil Montreal první branku. Po chybě Jamese van Riemsdyka se trefil Daniel Audette, syn slavného otce Donalda Audettea.

Zkraje druhé třetiny se Auston Matthews rozjel ve středním pásmu a obránce Montrealu Mikhail Sergachev ho zastavil pouze za cenu faulu. Přesto dokázal Matthews ještě vystřelit.

V polovině zápasu vyrovnal svou první branku v dresu Maple Leafs obránce Nikita Zaitsev, který si nabruslil mezi kruhy a střelou k bližší tyčce prostřelil Condona.

V první minutě třetí třetiny se dostal krásně do zakončení Milan Michálek, ale brankář Montrealu jeho střelu mezi betony vyrazil.

V osmé minutě poslední části podpořil útok Morgan Rielly a po Nylanderově přihrávce poslal Toronto do vedení.

Maple Leafs poté kontrolovali hru, ale v posledních třech minutách dostal trest za podražení Matt Hunwick a 22 vteřin po něm Roman Polák za zdržování. Canadiens odvolali brankáře a hrou šesti proti třem hráčům Toronta se snažili o vyrovnání.

Maple Leafs dvojnásobné oslabení ubránili, ale Montreal přesto při hře bez brankáře vyrovnal. Útočník Daniel Carr si najel na přihrávku zpoza branku a střelou z prostoru mezi kruhy překonal Garreta Sparkse.

Následné prodloužení třech proti třem se hrálo téměř celé bez přerušení. Oba týmy měli několik příležitostí zápas rozhodnout. Ale až 40 vteřin před koncem pětiminutového nastavení poslal kotouč do odkryté branky Matt Hunwick, který tak zakončil akci Jamese van Riemsdyka.

Mladé naděje Maple Leafs Marner, Nylander, Matthews, Connor Brown nebo Zach Hyman ukázali v zápase velmi dobrou úroveň dovedností. Na druhou stranu Montreal hrál v sestavě téměř bez hráčů NHL.

Vzhledem k tomu je hodnocení včerejšího zápasu jasné. Nebylo to dost dobré.

„Snažili se před brankou příliš přihrávat. Co jsem dnes večer viděl je, že máme odlišnou kombinaci různých dovedností než jsme měli v loňském roce, ale ještě nevíme, jak hrát,“ řekl po včerejším zápase kouč Mike Babcock. „Zůstávali jsme na perimetru a často příliš slabě a nechtěli jsme se tlačit do branky. Bylo to, jako bychom si rozdávali body za hru s holí a ne za střelbu.“