Prohra v prodloužení s Ottawou

20161004

Bitva o Ontario se na jeden večer přesunula do Saskatoonu a na ledě místní SaskTel Centre prohrálo Toronto Maple Leafs v přípravném zápase s Ottawou Senators 2-3 v prodloužení.

Sestava Maple Leafs doznala oproti předchozímu zápasu s Montrealem několika změn. Centr Auston Matthews měl na křídlech Colina Greeninga a Mitche Marnera. Oproti zápasu s Montrealem se na pozici centra postavil William Nylander a po jeho boku stáli James van Riemsdyk a Zach Hyman. Další dva útoky pak měly úplně jiné obsazení než v neděli.

V obraně kouč Mike Babcock vyzkoušel spojit dvojici Rielly-Zaitsev a v brance se poprvé v dresu Maple Leafs představil Frederik Andersen.

A Morgan Rielly hned v první minutě přihrávkou na úplně volného Mitche Marnera ukázal jak velký přehled na ledě má. Bohužel Marner netrefil kotouč přesně a střela šla vedle.

Minutu a půl před koncem první třetiny využila Ottawa přesilovou hru. Obránce Erik Karlsson našel střílenou přihrávkou po ledě hokejku Dericka Brassarda, který usměrnil puk do odkryté branky Maple Leafs.

Maple Leafs měli velmi dobrý začátek druhé třetiny. Ke střele se dostal James van Riemsdyk ale Craig Anderson jeho střelu ukryl do lapačky. V polovině zápasu měli Maple Leafs několik šancí k vyrovnání v přesilové hře, ale Anderson chytal ve velmi dobré formě.

Ve druhé třetině Maple Leafs přestříleli Ottawu 9-3, ale skóre zůstávalo stále jednobrankové ve prospěch Ottawy.

Před třetí třetinou vystřídal Andersen v brance Maple Leafs Antoine Bibeau. Andersen ve svém prvním přípravném zápasech pochytal 12 ze 13 střel. Ze svého výkonu mohl být spokojený a jeho rameno se zdálo v pořádku.

„Neviděl jsem tu střelu. Musím trochu víc bojovat abych viděl tu střelu a měl šanci ji chytit. Byla to od nich chytrá akce. Je to něco, na čem musím zapracovat,“ popsal svou jedinou inkasovanou branku Andersen.

V polovině třetí minuty se Maple Leafs dočkali konečně první branky. Po střele Morgana Riellyho dorážel krásně zády k brance Byron Froese a vyrovnal na 1-1.

Na začátku deváté minuty otočil skóre na stranu Toronta Kasperi Kapanen. Útočník Brandon Prust nejprve vystihl na útočném modré čáře přihrávku soupeře, volný kotouč si vzal Byron Froese, přihrál zpět Prustovi, který našel najíždějícího Kapanena a ten střelou zápěstím nedal Andersonovi žádnou šanci, 2-1 Maple Leafs.

Zdálo se, že Maple Leafs potěší svou výhrou většinu z více než 13 tisíc fanoušků, kteří se přišli na zápas mezi Torontem a Ottawou podívat.

Ale necelých šest minut před koncem třetí třetiny také Ottawa potrestala ztrátu kotouče Maple Leafs ve vlastní třetině. Střelec první branky Derick Brassard našel mezi kruhy Matta Puempela a ten měl před sebou opět odkrytou branku, 2-2.

Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny dostali Maple Leafs výhodu přesilové hry, ale nevyužili ji. Naopak 50 vteřin před koncem třetí třetiny dostal velmi přísně dvouminutový trest za hákování Jake Gardiner.

Skóre se už sice do konce základní hrací doby neměnilo, ale do prodloužení vstupovala Ottawa s výhodou jednoho hráče v poli. A přesilovou hru využil už po 21 vteřinách prodloužení Bobby Ryan střelou z voleje po přihrávce od Erika Karlssona.

Pro Ottawu to byla od začátku třetí třetiny teprve čtvrtá střela na branku Maple Leafs. Celkově Toronto přestřílelo svého soupeře 33-17.

Mezi nejlepší hráče Maple Leafs patřil určitě Kasperi Kapanen a opět Nikita Zaitsev, který si tak důrazně říká o místo v obraně.