Leafs podlehli Montrealu

Jedinou dobrou zprávou z přípravného zápasu Maple Leafs na ledě Montrealu Canadiens je první branka Austona Matthewse v dresu Toronta. Ve zbytku zápasu Maple Leafs propadli a prohráli 1-6.

Branka Austona Matthewse přišla za stavu 0-2 v přesilové hře necelých šest minut před koncem první třetiny. Byla to ovšem parádní střela zápěstím z levého kruhu nad pravé rameno Careyho Price.

„On je jedním z nejlepších brankářů na světě, ale ta branka vůbec nic neznamená, když prohrajete 6-1. To je docela trapné,“ povídal Matthews po zápase.

Ve včerejším zápase Auston Matthews, stejně jako zbytek mladíků v sestavě Maple Leafs, poznal, že život v NHL je mnohem těžší, než na Světovém poháru nebo na Mistrovství světa.

Maple Leafs nastoupili až na výjimky v sestavě blížící se NHL, ale na svého soupeře téměř v ničem nestačili. Obzvlášť ve fyzickém nasazení.

„Nevystoupili jsme příliš silně. Oni byli rozhodně bojovnější. To není nejlepší způsob, jak začít. Ale my se z toho poučíme a posuneme se dál. Jsme mladý tým, ale to neznamená, že nemůžeme bojovat. Vhazování, souboje o kotouč. Oni využili své příležitosti,“ řekl Matthews.

Pro Toronto to byla včera večer velmi dobrá ukázka toho, co mladý tým čeká v NHL. Montreal ve svém posledním přípravném zápase nastoupil se všemi svými oporami a byl pro Toronto velmi dobrým testem v tom, jak si mladý tým v současné době stojí.

Dvě branky ve včerejším zápase vstřelil Andrew Shaw, jedna z klíčových letních posil Canadiens. Trefil se také obránce Shea Weber, další výrazná posila, který navíc přivítal Matthewse v Montrealu několika tvrdými hity. Ve své top formě pokračuje také brankář Carey Price.

„Byl to ošklivý zápas na koukání a trval příliš dlouho než skončil. Canadiens vyhrávali fyzické souboje, souboje v bruslení, vypadali organizovaně a rychle. My ne,“ lamentoval po zápase kouč Mike Babcock.

„Myslím si, že máme dostatek schopností učinit významný pokrok od minulé sezony. Ale schopnosti nic neznamenají dokud tvrdě nebojujete.“

Přesto je dobré zmínit, že v sestavě Maple Leafs byly přece jenom mezery. Nehrál například James van Riemsdyk nebo Tyler Bozak, který má určité zdravotní potíže. První kompletní zápas v přípravě se navíc nevydařil Frederiku Andersenovi. Ze 32 střel pochytal pouze 26 pokusů, což znamená úspěšnost 81,3%.

„Jsou určitě některé věci, na kterých musím zapracovat. Bude dobré, když dostanu více času na ledě. Některé z těch střel jsem mohl určitě chytit. Musím zkusit lépe sledovat střelbu, nebo se snažit lépe koukat přes hráče přede mnou,“ popsal Andersen své nedostatky.

Už dnes večer čeká Maple Leafs další přípravný zápas s Detroitem Red Wings.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *