Matthews proti Lainemu. Leafs hrají na ledě Jets

MAPLE LEAFS (1-0-1) at JETS (1-2-0)
Posledních 10: Toronto 1-0-1; Winnipeg 1-2-0

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer na ledě Winnipegu Jets. Chystá se tak vzájemný zápas prvních dvou hráčů letošního draftu – Austona Matthewse a Patrika Laineho. Ať už se to obou hráčům líbí nebo ne, tak jejich srovnávání začne právě dnes.

Obou hráčům se povedl hned první zápas jejich kariéry v NHL. Zatímco Auston Matthews zářil na ledě Ottawy Senators, Patrik Laine pomohl Jets dvěma body k výhře 5-4 v prodloužení nad Carolinou Hurricanes. V následujících zápasech ani jeden hráč zatím nebodoval. Kdo bude lepší dnes večer?

V sobotu si Toronto Maple Leafs připsalo první výhru v nové sezoně. V prvním zápase na domácím ledě Toronto porazilo Boston Bruins 4-1. Zářil tentokrát Mitch Marner, který také vstřelil svou první branku v kariéře. Další branky přidali Connor Brown, James van Riemsdyk a Milan Michálek.

James van Riemsdyk nastoupil v zápase s Bostonem s nových číslem 25 na zádech. Jeho „21“ totiž Toronto Maple Leafs v předzápasovém ceremoniálu společně s dalšími čísly legend Maple Leafs trvale vyřadili z užívání.

Torontu se zatím daří bránit přesilové hry soupeře. Ve dvou zápasech Leafs ubránili 7 z 8 oslabení. Zato hra v přesilových hrách dělá mladému týmu potíže. Toronto nevyužilo ani jednu z osmi přesilových her. Často měla sestava Maple Leafs potíže vůbec se usadit v pásmu soupeře.

Po prvních dvou zápasech NHL je kouč Mike Babcock velmi spokojený se hrou obránce Nikity Zaitseva. Podle slov kouče se bude jeho hra jenom zlepšovat. Také samotný hráč je v Torontu velmi spokojený.

„Je to perfektní. Užívám si každou minutu. Nečekal jsem, že to bude tady tak dobré,“ řekl Zaitsev.

Kouč Mike Babcock potvrdil po včerejším tréninku, že do branky se v dnešním zápase postaví opět Frederik Andersen. Ten podal v zápase s Bostonem velmi dobrý výkon a k výhře pomohl 24 zásahy.

Už zítra v Minnesotě nastoupí ke svému prvnímu zápasu v dresu Maple Leafs Jhonas Enroth.

Kouč také potvrdil, že útočník Josh Leivo má stále zdravotní potíže v dolní části těla a nevydá se s týmem k následujícím zápasům venku.

Poslední výhra Maple Leafs na ledě Winnipegu se datuje až do roku 2013. Leafs tehdy 7. února vyhráli 3-2. Branku v oslabení vstřelil Tyler Bozak. Další branky přidal Frattin a Kessel.

Jets

Winnipeg po úvodní výhře s Carolinou 5-4 v prodloužení následující dva zápasy prohráli. V sobotu prohráli Jets 3-4 na ledě Minnesoty Wild. V pondělí pak Jets prohráli 1-4 na domácím ledě s Bostonem Bruins. V každém zápase se podařilo Winnipegu vstřelit první branku v zápase.

„Pracujeme na naší důslednosti a abychom se dostali na další úroveň pracovní morálky. Myslím si, že to tréninkem začíná,“ řekl obránce Tyler Myers.

V sestavě Jets chybí centr Bryan Little. I tak mají Jets solidní ofenzívu. Se třemi brankami ve třech zápasech je nejlepším střelcem týmu pravé křídlo Blake Wheeler.

Vedení Winnipegu se rozhodlo těsně před začátkem letošním sezony poslat na farmu českého brankáře Ondřeje Pavelce a Jets do sezony vstoupili s dvojicí Connor Hellebuyck, Michael Hutchinson. Zápas s Carolinou a včerejší zápas s Bostonem odchytal Connor Hellebuyck. Z toho důvodu se dá očekávat, že se v dnešním zápase do branky Jets postaví Michael Hutchinson.

Úvodní vhazování je naplánováno ve 2 hodiny po půlnoci našeho času.

10 thoughts on “Matthews proti Lainemu. Leafs hrají na ledě Jets

1. Doufám, že nezkazíme Winnipegu průměr a svoje čtyři goly dostanou i dnes. =) Ale hlavně, at je to za dva body.

2. Po první třetině herně fakt bída, přechod do útoku se vůbec nedaří, skoro celou třetinu jsme hráli před vlastní brankou. Ale vedeme 2:0 a to se počítá. Nicméně pokud takhle odehrajem i zbytek zápasu, tak mi asi bude i líto, že jsem vstával. Ale jen trošku, pokud vyhrajem. =)

3. Ztratit vedení 4:0, to je fakt umění. Za ten zbytečný krosček bych Riellyho… =/

4. Dozadu je to hrozný. Ve třech zápasech dáme čtyři góly a je z toho jedna výhra…

5. To snad není možný. Jasný zápas takhle ztratit…Rielly se na konci teda vyznamenal.

6. Zas na druhou stranu kdo by pře sezonou nebral ze tří zápasů 4 body???Jka jsem většinou negativní,tak mi to nepřijde vůbec špatný.

Koukal jsem do stavu 1:4 a bylo to tedy z obou stran kombinačně hrozně nepřesný,takový syrový jak když hrajou první zápas po letní přestávce,ale zase se dost bruslilo.
    Měli jmse hroznej problém dostat puk z obrannýho pásma,jak za Rendyho.
    Pohádkář chytil v první půlce zápasu dost šancí,ale jak jsem koukal na sestřih zbytku,tak tam zase nebyl úplně bez viny.
    Ty zkušenosti prostě chybí.(neomlovám teda Morgana).
    Dnes Enroth,tak uvidíme jak se kluci stačí vyspat a zregenerovat.

7. Mě se nezdál pohádkář špatnej, podle mě za branky nemohl. Možná tu třetí střelu mohl mít. První branka po přečíslení, to je vždycky těžký Druhá střela z otočky nad rameno a čtvrtá branka, tak všichni čekali střelu no.

Entrothovi věřím. V přípravě vypadal dobře.

8. Myslel jsem hlavně to vyjetí před vyrovnávacím gólem,to se mi zdálo hodně dopředu,navíc když jsme byli ve čtyřech.

9. Jenže k tomu vyjetí by nedošlo, kdyby Morgan nesmyslně mimo hru nefauloval. Ale chapu, že je to mladý kluk a šlo o přemotivovanost.