Leafs hrají na ledě Minnesoty

20161020-previewMAPLE LEAFS (1-0-2) at WILD (2-1-0)
Posledních 10: Toronto 1-0-2; Minnesota 2-1-0

Toronto Maple Leafs hrají už dnes večer další zápas venku. Den po prohře 4-5 v prodloužení nastoupí Maple Leafs na ledě Minnesoty Wild.

Ve středu večer prohrálo Toronto v podstatě vyhraný zápas, ve kterém vedlo zkraje druhé třetiny na ledě Winnipegu Jets 4-0. Pro Toronto to byla první prohra v zápase, ve kterém vedli o 4 branky od zápasu se St. Louis Blues 29. listopadu 2000.

S Minnesotou prohrálo Toronto pět zápasů v řadě, včetně obou zápasů v loňské sezoně. Brankový rozdíl ve čtyřech z těchto pěti byl ale pouze jednogólový. Bilance vzájemných zápasů je vyrovnaná 8-8-0.

V brance Toronta nastoupí tentokrát Jhonas Enroth. Předpokládaná jednička Maple Leafs Frederik Andersen má zatím ve třech zápasech letošní sezony průměr 3,6 inkasované branky na zápas a úspěšnost zásahů 87,6%.

Změna v brance ale není vynucená včerejším výkonem Andersena. Kouč Mike Babcock potvrdil nasazení brankářů v těchto dvou zápasech už po úterním tréninku.

Wild

Minnesota nezačala novou sezonu dobře a prohrála v prvním zápase na ledě St. Louis 2-3.

V následujících dvou zápasech už Wild ale uspěli. Nejprve porazili na domácím ledě Winnipeg Jets 4-3. V úterý si pak Wild poradili s Los Angeles Kings jednoznačně 6-3.

Do branky Wild by se měl postavit Devan Dubnyk, kterého v loňské sezoně hráči Toronta dokázali překonat pouze jedinkrát.

V sestavě bude chybět útočník Jason Zucker, který má zdravotní potíže.

Úvodní vhazování je naplánováno opět ve 2 hodiny po půlnoci našeho času.