Opět ztracený náskok ve třetí třetině. Leafs prohráli na ledě Wild

Toronto Maple Leafs potřetí v letošní sezoně ztratilo náskok ve třetí třetině. Na ledě Minnesoty Wild vedli Leafs po druhé třetině 2-1 brankami Romana Poláka a Austona Matthewse, ale domácí tým ve třetí části otočil zápas dvěma branami na svou stranu.

Ve čtvrtém zápase v řadě vstřelilo Toronto první branku. Po bezbrankové první třetině se v desáté minutě trefil střelou od modré čáry obránce Roman Polák, který nastoupil vůbec poprvé v letošní sezoně.

Polák nahradil v sestavě slovenského beka Martina Marinčina. Ten má zdravotní potíže v dolní části těla, ale podle kouče by to nemělo být vážné.

Už po necelé minutě bylo vyrovnáno. Obránce Connor Carrick propadl v útočném pásmu a Eric Staal snadno ze samostatného úniku srovnal na 1-1.

Podobné situace se stávají pro mladý tým Maple Leafs v této sezoně jakýmsi zvykem. Ofenzíva Maple Leafs se neukazuje jako problém, ale náskok vede ke zbytečnému riziku hráčů a následně se soupeř dostává do přečíslení.

Čtyři a půl minuty před koncem druhé třetiny využilo Toronto přesilovou hru. Po zmatcích kolem brankoviště se trefil Auston Matthews a Toronto vedlo 2-1. Pro Matthewse to byla pátá branka v letošní sezoně a první od prvního zápasu na ledě Ottawy Senators. Matthews je zatím nejlepším střelcem celé NHL.

Už ve třetí minutě třetí třetiny srovnal útočník Minnesoty Zac Dalpe na 2-2. A osm minut před třetí sirénou poslal domácí tým poprvé do vedení Eric Staal.

Pět minut před koncem třetí třetiny dostali Maple Leafs příležitost k přesilové hře a krátce před jejím koncem trefil břevno domácí branky Auston Matthews.

Necelé dvě minuty před třetí sirénou odvolal kouč Mike Babcock brankáře Jhonase Enrotha ze hry, ale vyrovnat se už týmu nepodařilo.

Maple Leafs neodehráli špatný zápas. Byli střelecky aktivnější v poměru 33-27 a v brance podal velmi solidní výkon Jhonas Enroth, pro kterého to byla premiéra v dresu Toronta.

„Myslím, že jsme dnes večer hráli velmi dobře. Kontrolovali jsme hru a měli jsme opravdu dobré šance. Musíme ocenit jejich brankáře. Mnohokrát jsme také netrefili odkrytou branku. Jdeme do třetí třetiny s tím, že musíme najít způsob jak vyhrát zápas, ale to se nám nepodařilo,“ hodnotil zápas Mike Babcock.

One thought on “Opět ztracený náskok ve třetí třetině. Leafs prohráli na ledě Wild