Leafs se stále nenaučili jak vyhrát

Ve třetím zápase v řadě nedotáhlo Toronto Maple Leafs vedení ve třetí třetině k vítěznému konci.

Ve všech pěti zápasech v letošní sezoně Maple Leafs po dvou třetinách vedli. Své soupeře přestříleli se skóre 16-8. Ale pouze jediný zápas Maple Leafs vyhráli.

Reportérka stanice CBC Cassie Campbell-Pascall se o druhé přestávce ptala útočníka Tylera Bozaka, co musí jeho tým udělat, aby si udržel vedení.

„Musíme prostě předstírat, že to je vyrovnaný zápas, jít do nich a pokračovat v naší hře. Musíme se naučit, jak tady vyhrát a myslím si, že dnešní večer je ten pravý začít,“ říkal Bozak o přestávce.

Ze třetí třetiny bylo odehráno téměř pět minut a útočník William Nylander dorazil za záda Scotta Darlinga v domácí brance vyražený kotouč po předchozí střele Austona Matthewse. Leafs vedli 4-2 a zdálo se, že téměř 14-ti leté čekání na výhru v Chicagu je u konce.

Jenže dvě branky Blackhawks necelé dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny vše změnily.

„Je to nepříjemná situace,“ řekl obránce Morgan Rielly po zápase. „Myslel jsem si, že jsme na tom ve třetí třetině dobře, ale nechali jsme si to proklouznout mezi prsty. To musíme zlepšit.“

Maple Leafs nezačali zápas příliš dobře. V polovině čtvrté minuty Leafs špatně pokryli střední pásmo, obránce Matt Hunwick se vysunul až k útočné modré čáře a Chicago toho využilo. Panarin obešel Kadriho přihrál na volného Anisimova a ten prostřelil Andersena střelou z voleje, 0-1.

Poprvé v letošní sezoně tak Toronto inkasovalo první branku v zápase.

Blackhawks měli v první třetině optickou převahu, vypracovali si několik nebezpečných příležitostí a v podstatě kontrolovali hru, ale Toronto dokázalo být nějakým způsobem střelecky aktivnější.

14 vteřin před přestávkou Maple Leafs prakticky z ničeho nic srovnali na 1-1. Střelu Jakea Gardinera chytře tečoval Tyler Bozak.

Od druhé třetiny bylo Toronto lepším týmem.

Už v polovině třetí minuty trefil tyčku domácí branky James van Riemsdyk.

V polovině zápasu využilo Toronto přesilovou hru po přesné střele z pravého kruhu Williama Nylandera, kterému poslal perfektní přihrávku přes šířku pásma Auston Matthews, 2-1 Maple Leafs.

Za minutu a půl bylo srovnáno 2-2. Maple Leafs nechali před Andersenem úplně volného Tylera Motta, který mohl snadno dorazit střelu Briana Campbella.

Později ve druhé třetině ubránili Maple Leafs devět vteřin trvající přesilovou hru Chicaga 5 na 3 a krátce na to přidali třetí branku.

Minutu a 44 vteřin před druhou přestávkou vrátil Torontu vedení James van Riemsdyk, který pohotově dorazil volný kotouč po další střele Jakea Gardinera, 3-2.

Zkraje třetí třetiny střílel po rychlém protiútoku Auston Matthews. Brankář Scott Darling jeho střelu pouze vyrazil a William Nylander poslal kotouč do odkryté branky, 4-2. Pro Nylandera to byla druhá branka v zápase a pro Matthewse druhá asistence.

Sedm minut před koncem třetí třetiny byl vyloučen domácí obránce Niklas Hjalmarsson a Maple Leafs měli příležitost navýšit svůj dvoubrankový náskok. Přesilovou hru ale nevyužili a sami brzo na to inkasovali. Ještě předtím ale van Riemsdyk nevyužil s Mitchem Marnerem přečíslení dvou na jednoho.

Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny nechali Maple Leafs rozjet po levém křídle obránce Briana Campbella, jeho střelu Frederik Andersen vyrazil přímo na hokejku Artema Anisimova, kterého špatně pokryl Morgan Rielly a Anisimov snadno poslal kotouč do branky, 4-3.

Navíc přesně za minutu Richard Pánik vymazal náskok Maple Leafs úplně. Leafs nedokázali vyhodit kotouč z pásma přes obránce Duncana Keitha a po jeho střele dorazil Pánik kotouč za ležícího Andersena, 4-4.

V následujícím prodloužení měli Blackhawks výhodu přesilové hry 4 na 3 po faulu vysokou holí Jamese van Riemsdyka, ale přesilovku domácí tým nevyužil. Perfektní zákroky předváděl Frederik Andersen, který zastavil střely Patricka Kanea, Brenta Seabrooka, Gustava Forslinga i Mariána Hossy.

V poslední minutě prodloužení mělo Chicago k dispozici ještě jednu přesilovou hru po faulu Mitche Marnera, ale domácí tým hru v početní výhodě nezvládl.

Maple Leafs ubránili celkem šest přesilových her soupeře.

Na řadu přišly samostatné nájezdy. Hned v první sérii se trefil Jonathan Toews. Ve druhé sérii srovnal Auston Matthews. Ve třetí sérii se trefil Artemi Panarin. Mitch Marner na druhé straně neuspěl a domácí tak mohli slavit výhru 5-4.

One thought on “Leafs se stále nenaučili jak vyhrát

1. Zá se mi, že je příliš snadné dostat se k nám do pásma a přihrávat si v něm. Týmová obrana by měla být důraznější.