Maple Leafs čeká čtyřzápasový týden. Dnes hrají s Tampou Bay

Lightning (4-1-0) at Maple Leafs (1-1-3)
Posledních 10: Tampa Bay 4-1-0; Toronto 1-1-3

Toronto Maple Leafs čeká tento týden porce čtyř zápasů. První dva zápasy hrají Leafs na domácím ledě, na konci týdne pak nastoupí v Montrealu a v NY Islanders.

V úterý večer nastoupí Maple Leafs na domácím ledě proti Tampě Bay Lightning se Stevenem Stamkosem v sestavě. V loňské sezoně Maple Leafs prohráli s Tampou Bay čtyři z pěti zápasu, ale vyhráli poslední vzájemný zápas v Torontu 4-1.

Ve čtyřech z pěti zápasů v letošní sezoně vstupovalo Toronto do třetí třetiny s vedením, ale výhru si vždy nechalo proklouznout mezi prsty. Třikrát prohrálo v nastaveném čase, jednou z toho po penaltách. A jednou v základní hrací době.

„Je to složitá situace. Musíme to zvládnout. Musíme to trochu změnit, protože kvůli tomu prohráváme zápasy,“ řekl po minulém zápase obránce Roman Polák.

Minulý týden skončily kolapsem ve třetí třetině všechny tři zápasy venku.

„Je to frustrující. Měli bychom vyhrát, když vedeme ve třetí třetině,“ řekl Tyler Bozak.

V NHL jenom málokdy klub ztratí vedení ve třetí třetině a prohraje. V loňské sezoně patřilo Toronto mezi nejhorší týmy v lize a přesto mělo bilanci v zápasech, kdy vedlo ve třetí třetině 17-1-4. V letošní sezoně je stejná bilance mizerná, 1-1-3.

Jedinou výhru v letošní sezoně zaznamenali Maple Leafs předminulou sobotu. V prvním (a zatím také jediném) zápase na domácím ledě Toronto porazilo Boston Bruins 4-1.

Sobotní zápase na ledě Chicaga Blackhawks se vůbec nevydařil útoku Nazema Kadriho s Leo Komarovem a Milanem Michálkem na křídlech. Celý útok Kadriho útok si proti Blackhawks zaznamenal pouze 20% času drží kotouče, když byl na ledě.

V pondělí proto zareagoval GM Lou Lamoriello zařazením Milana Michálka na listinu volných hráčů a stáhl z waiver listu Colorada Avalanche útočníka Bena Smithe. Ten odehrál v dresu Maple Leafs během loňské sezoně 16 zápasů, ve kterých zaznamenal dvě branky a čtyři asistence.

Po příchodu Bena Smithe se posunu do útoku Nazema Kadriho Connor Brown. Ten by měl pomoci v tomto útoku právě ve hře s pukem a kouč Mike Babcock věří, že přidá také nějaké branky.

„Věříme, že Connor může na této úrovni skórovat.“

Ben Smith nastoupí už v dnešním zápase s Tampou Bay. Kouč s ním počítá na oslabení a měl by pomoci především na vhazování. V první řadě chodili na oslabení Zach Hyman a Leo Komarov a ani jeden z nich není na vhazování příliš úspěšný.

Pokud si Michálka nevezme žádný jiný tým NHL, tak bude přeřazen do AHL k Torontu Marlies.

Do branky Toronta se postaví opět Frederik Andersen (bilance 1-0-2, úspěšnost zásahů 87,9% a průměr 3,64 inkasované branky na zápas).

Lightning

Tampa Bay po prohře s Floridou 3-4 v samostatných nájezdech a 0-4 s Coloradem vyhrála v sobotu na ledě Ottawy Senators 4-1. Pro Tampu Bay to byl první zápas venku v této sezoně. Lightning jsou nyní na 11-ti denním výjezdu, během kterého nastoupí v šesti zápasech na ledě soupeře.

Na začátku léta mnoho fanoušků čekalo, že Steven Stamkos podepíše novou smlouvu s Torontem. Místo toho se rodák z Markhamu na předměstí Toronta rozhodl prodloužit smlouvu s Tampou Bay a opět patří k jejím klíčovým hráčům.

V pěti zápasech vstřelil tři branky a připsal si dvě asistence. S pěti body patří společně s Alexem Killornem a Valtteri Filppulou k nejproduktivnějším hráčům svého týmu.

Kouč Jon Cooper pozměnil složení útoků a změna se mu v zápase s Ottawou vyplatila. Nově složený útok Killorn-Filppula-Point vstřelil Ottawě dvě branky.

Podle Jona Coopera to ovšem nebylo změnou útoků, ale tím, jak „hráči v zápase hráli.“

V útoku se Stevenem Stamkos a Nikitou Kucherovem nastoupil Vladisav Namestnikov a hned si připsal dva body za branku a asistenci.

Naopak ještě ani jeden obránce Tampy Bay se neradoval ze vstřelené branky.

Zatímco Maple Leafs patří s osmi vstřelenými brankami v první třetině k nejlepším týmům v lize. Tak Tampa Bay je jediným týmem, který zatím v letošní sezoně nevstřelil v první třetině ani jednu branku.

Do branky Tampy Bay by měl nastoupit Ben Bishop, který se stejně jako Frederik Andersen nemůže zatím v letošní sezoně chlubit příliš dobrými čísly. Jeho úspěšnost zásahů je zatím pouze 86,1% a průměr 3,68 inkasovaných branek na zápas.

Úvodní vhazování je na programu v půl druhé po půlnoci našeho času.

8 thoughts on “Maple Leafs čeká čtyřzápasový týden. Dnes hrají s Tampou Bay

1. V polovině zápasu tečem 4:0, přitom nás Tampa nepřehrává. Dokonce má i méně střel. Hlavní rozdíl je v golmanech. Nechci to házet na Andersena, byl tam ponechán na holičkách, byla tam teč…jenže fakt je, že dostal pustil snad každou čtvrtou střelu, kdežto Bishop chytil i tu pěknou teč Bozaka.

2. No. Co k tomu říct. Slušný nářez. Výsledkově. Tampa měla polovinu našich střel a my ani ne polovinu golu Tampy.. to je tak všechno, co k tou zápasu můžu říct.
    Když pominu výsledek, zápas parádní. A asi nikoho nepřekvapí, že našimi střelci byli Nylander, JVR a Matthews.

3. Stamkos 2+2 no. Kdyby hrál v našem dresu….ale to je jedno. Tampa podle mě jasně lepší. Moc naděje nám na body nedali.

Já bych branky neházel na Andersena. Ale je jasný, že po dnešku těch hlasů, že nechytá dobře bude zase o něco víc a ten tlak na něj dvakrát tak velkej…Tampě tam spadlo taky skoro všechno. Hlavně naši obránci strašně chybovali. Zase se všichni soustředí na puk a zapomínají na hráče…to dělají celou sezonu. Mluvili o tom taky komentátoři ve studiu

4. Určitě se teď golmani protočej,ale ze sestřihu co jsme viděl,tak by nám nepomohlo ani kdyby pohádkář „něco na víc“ chytil.
    Po tý první třetině bylo asi hotovo.
    Nechytá nijak nadprůměrně,ale vynit ho z toho dnešního „koupání“ ho nelze.
    Máme spíš dost zmatek ve svém pásmu s tím naprosto souhlas.
    M.

5. Po první třetině hotovo určitě nebylo, hotovo bylo s Marnerovým 2+2 trestem.

6. Jo, to bylo asi šest minut před koncem, kdy jsme tampu dost tlačili a já věřil, že ty dva goly jsme schopni dát. Místo toho šel Marner ven (za hokejku je hráč prostě zodpovědný, ale nijak ho neviním) a my v oslabení dostali další dva goly a bylo vymalováno. Popravdě, Browna jsem si nijak extra nevšiml. U většiny šancí byl Marner /alespon mi to tak přišlo/ , v první a třetí třetině byla vidět Matthewsova lajna. Kadriho formace tak něco měla, ale po těch dvou dnech si ted zadnou konkretni akci nevybavim.

7. Je to tak. Brown moc vidět nebyl. Dostal se asi jednou k nebezpečný střele. Z útočníků byli vidět Marner, Matthews, Nylander…to jsou prostě zatím naši nejlepší hráči. Potřebovali bychom 12 takových