Leafs nestačili na Tampu Bay

Toronto Maple Leafs nestačili v úterním zápase na domácím ledě na Tampu Bay Lightning a prohráli 3-7.

Dvě branky a dvě asistence zaznamenal útočník Tampy Bay Steven Stamkos. Čtyři body za branku a tři asistence Nikita Kucherov a branku a asistenci přidal Vladislav Namestnikov.

V dresu Maple Leafs si dvojice Auston Matthews a William Nylander připsala branku a jednu asistenci. Další branku přidal James van Riemsdyk. Brankář Frederik Andersen neprožil příliš úspěšný večer a poprvé ve své kariéře inkasoval sedm branek.

„Připadal jsem si, jakoby se všechno prostě odráželo špatným směrem a já jsem nebyl schopný udělat jakýkoliv zákrok, když jsme potřebovali,“ řekl Andersen po zápase.

Tampa Bay se rychle dostala do vedení po brance Stevena Stamkose. Rozehrávku Austona Matthewse zachytil na modré čáře Andrej Šustr, puk propadl za všechny hráče až ke Stamkosovi, který z backhandu poprvé překonal Andersena.

V osmé minutě Andersen neudržel střelu Braydona Coburna od modré čáry, Alex Killorn přetlačil Romana Poláka před brankoviště a dorazil volný kotouč do branky, 0-2.

A necelé tři minuty před koncem první třetiny to bylo už 0-3 po střele Stevena Stamkose ze střední vzdálenosti při které měl Andersen nejspíše zakrytý výhled a puk vůbec neviděl. Navíc střela mířila přesně nad jeho pravé rameno.

Maple Leafs byli v každé třetině střelecky výrazně aktivnějším týmem ale jejich hru sráželi chyby v obranném pásmu, které dokázala Tampa Bay trestat.

Hráči Toronta se ve vlastním pásmu často soustředili na hráče s pukem a zapomínali pokrývat ostatní hráče a prostory.

Stejná situace se opakovala před brankou Victora Hedmana v osmé minutě druhé třetiny. Napoprvé osamocený Hedman před Andersenem ještě neuspěl a brankář Toronta dokázal zázračným způsobem jeho střelu do prázdné branky vyrazit hokejkou. Jenom pár vteřin po vhazování nechali Maple Leafs Hedmana opět samotného před Andersenem a tentokrát se již švédský obránce nemýlil a dokázal puk doklepnout do branky, 0-4.

S Maple Leafs to nevypadalo vůbec dobře, ale branka Williama Nylandera v přesilové hře po krásné přihrávce Nazema Kadriho Toronto trochu povzbudila. Nylander se trefil po čtvrté v posledních čtyřech zápasech.

Maple Leafs zároveň ve čtvrtém zápase v řadě využili přesilovou hru.

V sedmé minutě třetí třetiny zavezl puk do pásma Maple Leafs Nikita Kucherov. Po spolupráci se Stamkosem se k němu kotouč zase odrazil a přesnou střelou do odkryté branky vstřelil pátou branku Tampy Bay.

Maple Leafs dokázali zápas dvěma brankami ještě zdramatizovat.

V polovině deváté minuty tečoval James van Riemsdyk před brankovištěm střelu Nikity Zaitseva od modré čáry, 2-5. A v desáté minutě využil špatné rozehrávky soupeře Auston Matthews, 3-5.

Matthews se dostal svou šestou brankou v sezoně v šestém zápase do vedení mezi střelci a s 10-ti body patří také mezi nejproduktivnější hráče letošní sezony.

Šest a půl minuty před koncem třetí třetiny dostal čtyřminutový trest za faul vysokou holí Mitch Marner a hráči Tampy Bay dokázali dlouhou přesilovku využít. Šestnáct vteřin před koncem první částí trestu se trefil Vladislav Namestnikov, který dorazil střelu Antona Stralmana. A za 46 vteřin vstřelil sedmou branku Tampy Bay Jonathan Drouin.