Důležité vítězství nad Floridou

Toronto Maple Leafs zažilo podruhé v letošní sezoně pocit vítězství. Na domácím ledě přivítalo divizního konkurenta, Floridu Panthers. Ačkoliv Leafs v zápase dvakrát prohrávali, vždy dokázali srovnat a nakonec i vyhrát.

První gól na sebe nenechal dlouho čekat. V 7. minutě ztratil Rielly puk ve středním pásmu, kde se ho zmocnil Jágr a při přečíslení dvou na jednoho vybídl ke skórování Jonathana Marchessaulta, který nabídkou nepohrdl.

Odpověď Leafs přišla na konci 1. třetiny.

Marner stojící na hraně kruhu pro vhazování našel Zaitseva na modré čáře. Ten nehodil puk na branku, kde ho šikovně tečoval Tyler Bozak a puk s notnou dávkou štěstí zapadl obloučkem za záda Roberta Luonga. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 1-1.

Na začátku 2. třetiny hrála Florida přesilovou hru, kterou dokázala zužitkovat. Keith Yandle využil své kvalitní rozehrávky a poslal přesnou přihrávku na Marchessaulta na červené čáře. Ten následně nabral rychlost, překonal Frederika Andersena a připsal si 2. gól večera.

V polovině zápasu bylo opět srovnáno. Ve středním pásmu se po nedorozumění a propadnutí obránců Floridy zmocnil volného kotouče Mitch Marner, přihrál před branku najíždějícímu Jamesi Van Riemsdykovi, který si puk přehodil na backhand a poslal ho mezi nohy Roberta Luonga.

V 37. minutě pak přišla krásná hokejová chvilka. Tři útočníci Leafs jeli na dva obránce Floridy. Nazem Kadri poslal puk na Marnera, který ho ovšem dostal za sebe a musel se otočit k brance a ke svým spoluhráčům zády. I tak, ale vyslal naslepo krásnou přihrávku, která prošla až na Tylera Bozaka, který poslal puk do odkryté branky. Toronto poprvé v zápase vedlo.

Do 3. třetiny nastoupila aktivněji Florida. Držela se v útočném pásmu a Toronto do šancí příliš nepouštěla.

V čase 12:40 přišla pro závěr utkání velmi důležitá chvilka. Útočník Panthers Colton Sceviour se snažil clonit ve výhledu Frederika Andersena, ale hokejka se mu zasekla mezi dráty v masce a zranil Andersena na obočí. Krvavé zranění si nechal Andersen ošetřit týmovým lékařem tak, aby mohl v brance zůstal.

Naopak Sceviour dostal trest 2+2 minuty za hru vysokou holí. Taková přesilovka přišla vhod, protože tlak Floridy sílil a mohlo dojít k vyrovnání. Toronto si v přesilovce vytvořilo několik slibných příležitostí. Seth Griffith nebyl na jejím konci daleko od gólu, ale jeho teč jen těsně minula odkrytou branku.

Po skončení přesilovky však pokračoval tlak Floridy. Zde se ukázal brankář Frederik Andersen, který pokryl několik nebezpečný situací a střel.

Na konci zápasu Florida odvolala brankáře, ale vyrovnat nedokázala a Toronto si tak připsalo druhou výhru v letošní sezoně.

Jednalo se o velmi vyrovnaný zápas a především pro psychiku hráčů Leafs je velmi důležitý fakt, že dokázali otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch a hlavně udržet svůj náskok i ve 3. třetině.

K tomu velmi pomohl velmi dobrým výkonem Frederik Andersen s úspěšností zákroků 93.5 %. Snad i pro něj bude tento výkon odrazovým můstkem k vyrovnaným kvalitním výkonům, rozhodně na to má.

„Kdykoliv s výhrou tak je to dobrý den,“ řekl Andersen po zápase. „Byl to dobrý způsob jak napravit minulý zápas. Ukázali jsme charakter.“