Marnerova show proti Floridě

marner2Téměř v každém zápase Maple Leafs v letošní sezoně září jeden z mladíků v týmu. Proti Ottawě v úvodním zápase nové sezony to byl Auston Matthews. William Nylander byl vidět zase na ledě Winnipegu nebo Chicaga Blackhawks.

Ve čtvrtečním zápase na domácím ledě s Floridou Panthers předvedl svou show Mitch Marner. Asistoval u všech tří branek svého týmu a po zásluze byl vyhlášený první hvězdou zápasu.

Den po zápase se samozřejmě většina komentátorů věnovala právě výkonu 19-ti leté naděje Maple Leafs.

Podle Pierrea McGuirea ze stanice NBC dokáže Mitch Marner udělat ze spoluhráčů kolem sebe lepší hráče. Analytik stanice TSN Bob McKenzie si zase myslí, že Marner s Matthewsem a Nylanderem předčili zatím všechna očekávání.

První asistenci si Marner připsal na konci první třetiny. Sebral si odražený kotouč v rohu kluziště a poslal ho Zaitsevovi na modrou čáru. Jeho střelu tečoval Tyler Bozak a Leafs srovnali na 1-1.

V polovině zápasu prohráli Leafs 1-2 když Mitch Marner zachytil ve středním pásmu špatnou přihrávku obránce Panthers Michaela Mathesona. Okamžitě si to namířil volným prostorem k modré čáře, pokryl si kotouč před mladým Shanem Harperem, vyhnul se zkušenému obránci Jasonu Demersovi a poslal kotouč mezi kruhy kam si najel JVR. Ten už našel způsob jak překonat Roberta Luonga a Leafs díky Marnerovi podruhé v zápase srovnali.

Netrvalo dlouho a Mitch Marner připravil vítěznou branku.

Čtyři minuty před koncem druhé třetiny Leafs perfektně napadali rozehrávku Panthers. Odražený kotouč zachytil na modré čáře Tyler Bozak. Nazem Kadri se pokoušel poslal puk doleva na Marnera, ale přihrávka byla zblokována. Mitch Marner se tak musel otočit zády ke spoluhráčům, aby mohl zachytit puk. Přitom jenom tušil, kde se asi nachází jeho spoluhráči. Přesto dokázal svou přihrávkou z pravého kruhu najít Tylera Bozaka u levé Luongovy tyčky kam se už brankář Floridy nestihl přemístit.

3-2 Maple Leafs.

Marner strávil na ledě ze všech útočníků Maple Leafs druhý největší čas. Více než 16 minut. To bylo víc než Auston Matthews, víc než jeho spoluhráči z útoku JVR s Tylerem Bozakem a víc než Nazem Kadri. Jediný Leo Komarov odehrál více času než Marner.

Kouč Mike Babcock říkal ještě před začátkem nové sezony, že se mladý útočník nemusí obávat svého návratu do juniorské ligy. Po pěti odehraných zápasech Mike Babcock při dotazu, co si myslí o hře Mitche Marner odpověděl, že prostě je neuvěřitelný.

Jenom pro pořádek. Leafs čtyři z prvních pěti zápasů prohráli a kouč o 19-ti letém hráči v takové situaci řekl, že je prostě neuvěřitelný. To se asi nestalo mnoho hráčům v NHL.

Po včerejšku kouč říkal, že byl Marner zdaleka nejlepším hráčem Maple Leafs.

Také spoluhráči jsou z Mitche Marnera nadšení.

„Je s ním zábava hrát. Vytváří pro vás mnoho příležitostí,“ řekl Tyler Bozak.

„Má tu zvláštní schopnost udržet puk o vteřinu déle tak, aby se mu otevřela cesta na přihrávku,“ řekl James van Riemsdyk.

Přesně tohle bylo vidět u vítězné branky ve včerejším zápase, když Marner udržel puk v přečíslení a přihrávkou naslepo z pravého kruhu našel Bozaka u vzdálenější tyčky.

„Tak trochu jsem to čekal. Prostě tím, jak spolu hrajeme na tréninku a v zápasech tak ví, kam přihrát puk a kde budete,“ vyprávěl Bozak.

Zdá se, že Mitch Marner zapadl na místo Phila Kessela mezi Bozaka a van Riemsdyka. Podle jeho slov spolu všichni tři neustále komunikují. Na ledě. V šatně i v hotelovém lobby. A výsledky se začínají dostavovat.

„Dnes večer nám to šlo,“ řekl Marner po zápase s Floridou.

A co nám Mitch Marner předvede v sobotu?