Maple Leafs hrají dnes večer na ledě Buffala

20161103-previewMaple Leafs (3-4-3) at Sabres (4-3-2)
Posledních 10: Toronto 3-4-3; Buffalo 4-3-2

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer první zápas v letošní sezoně na ledě Buffala Sabres. Zápasy na ledě rivala z Buffala jsou pro Maple Leafs vždy obtížné. Toronto vyhrálo pouze dvakrát z posledních 19-ti zápasů v Buffalu.

V úterním zápase porazili Maple Leafs 3-2 v prodloužení Edmonton Oilers a připsali si výhru po dvou porážkách v řadě. První hvězdou zápasu se stal útočník Nazem Kadri, který nejenže uhlídal kapitána Oilerse Connora McDavida, ale také vstřelil dvě branky včetně té vítězné v prodloužení.

Po pomalém startu do sezony se rozehrává brankář Frederik Andersen. Díky 44 zásahům proti Oilers si vylepšil svou úspěšnost zásahů z 87,6% na 89,1%. V posledních třech zápasech je jeho bilance 94,2%. Proti Buffalu má ve své kariéře bilanci 4-0 s úspěšností zásahů 95,5%.

Sabres

Buffalo si užívá třízápasovou sérii výher. Po výhře s Floridou a s Winnipegem na konci minulého týdne vyhráli Sabres také v úterý na ledě Minnesoty Wild 2-1.

Ve třech zápasech inkasovalo Buffalo pouze dvě branky.

Sabres mají ovšem potíže se zraněními. Mimo hru je Jack Eichel, který si těsně před začátkem nové sezony poranil kotník. Chybí také Evander Kane kvůli zlomenému žebru. Posledním hráčem, který vypadl ze sestavy je obránce Zach Bogosian, který má potíže s kolenem a svému týmu bude chybět několik týdnů.

Brankář Robin Lehner drží v letošní skvělá čísla. Jeho úspěšnost zásahů je 92,1% a průměr 2,34 inkasované branky na zápas.

Úvodní vhazování je naplánováno na půlnoc našeho času.

2 thoughts on “Maple Leafs hrají dnes večer na ledě Buffala

1. Sice vedem v polovině zápasu po dvou golech Marnera 2:0, ale chvílemi je to jak na kolotoči. Od nějaké desáté minuty první třetiny je Buffalo jasně lepší. Ve hře nás drží výtečný Andersen. Po několika skvělých zákrocích tam měl i jeden neuvěřitelný, kdy vykopl puk z brankové čáry. Naši si kolikrát nedovedou přihrát, je tam plno nepřesností ve všech pásmech. Projít přes střední pro nás docela problem, když si nedovedeme přihrát. A těch kiksů v našem pásu taky dost. Třeba jak Gardiner v první třetině namazal protihráči těsně před Andersenem, to me málem švihlo.

2. Tak Andersen se rozchytal parádně. Včera jsme vyhráli prakticky díky němu.