Leafs vyhráli v Buffalu. Poprvé po téměř čtyřech letech

Toronto Maple Leafs udrželi na ledě Buffala Sabres vedení 2-1 po dvou třetinách a vyhráli druhý zápas v řadě. Poprvé v letošní sezoně Leafs vyhráli na ledě soupeře a ukončili tak sedmizápasovou sérii proher v Buffalu. Naposledy se Maple Leafs radovali z výhry v Buffalu 29. ledna 2013 (4-3 v prodloužení). Poslední výhra v normální hrací době je ještě staršího data. 16. února 2011 vyhráli Maple Leafs 2-1.

Obě dvě branky Maple Leafs vstřelil Mitch Marner, ale k vítězství Toronto dovedl především brankář Frederik Andersen, který pochytal 42 ze 43 střel Sabres. Jednička Maple Leafs se dostává do pohody a po zápase s Edmontonem dovedl podruhé v řadě své spoluhráče k výhře.

„Jo, byl neuvěřitelný. Jsem za něj opravdu šťastný. Dnes večer ten zápas pro nás ukradl,“ řekl po zápase útočník Tyler Bozak.

„Byl úžasný. Každý večer byl naším nejlepším hráčem na ledě a dával nám šanci na výhru. Když máte brankáře jako je on, tak si můžete dovolit více v útoku,“ řekl včerejší střelec Mitch Marner.

Andersen se předvedl především na konci první třetiny. Dvě minuty před první přestávkou za stavu 1-0 pro Maple Leafs se dokázal bleskurychle přesunout v brankovišti a vyrazil betonem střelu Zemguse Girgensonsa z brankové čáry.

Jedinou branku Andersen inkasoval v šesté minutě druhé třetiny, kdy ho z dorážky překonal útočník Marcus Foligno. Za necelé tři minuty měl Foligno před sebou opět zcela odkrytou branku, ale tentokrát přestřelil.

Ve třetí třetině pak držel svým výkonem spoluhráče stále o jednu branku vepředu. Například v deváté minutě zastavil postupně střely Tylera Ennise a Sama Reinharta.

„Dostal sebejistotu. Teď můžete vidět, proč jsme ho získali. Je to brankář velkých okamžiků,“ řekl po zápase kouč Mike Babcock.

Frederik Andersen má v posledních čtyřech zápasech bilanci 3-1-0 s průměrem 1,77 inkasované branky na zápas a s úspěšností zásahů 95,4%.

První dvoubrankový zápas v kariéře zaznamenal Mitch Marner.

Poprvé se prosadil už na začátku páté minuty. Po kombinaci s Tylerem Bozakem si nabruslil k levé tyčce Lehnerovy branky a přesnou Bozakovu přihrávku poslal do sítě, 1-0 Leafs.

Druhou branku přidal Marner ve druhé minutě druhé třetiny. Marner nejprve těsně netrefil branku po střele z čárek mezi kruhy. Za pár vteřin si najel na přihrávku Jamese van Riemsdyka do stejného prostoru. Ta se k němu sice nedostala, puk zachytil jeden z obránců Buffala. Mitch Marner si ovšem najel mezi tři domácí hráče, puk jim sebral, projel kolem čtvrtého domácího hráče a zasunul kotouč za beton Robina Lehnera, 2-0 Maple Leafs.

Z noční můry se tak Buffalo stává pro fanoušky Maple Leafs celkem příjemné místo. V červnu si Leafs v Buffalu užívali vstupní draft a výběr Austona Matthewse z prvního místa. Před sezonou Leafs vyhráli na ledě Sabres 8-1. A nyní vyhráli v Buffalu také první vzájemný zápas v letošní sezoně.

2 thoughts on “Leafs vyhráli v Buffalu. Poprvé po téměř čtyřech letech

1. Zápasy s EDM a BUF jsem neviděl.
    Ze statistik -střely na branku 29 a 31 je docela Ok,ale proti nám 46 a 43 je dost hrůza.
    Kdo koukáte – jsou to na nás střely nebezpečné,nebo jen takové nouzové?Z těch sestřihů to vypadá,že máme spíš kliku a pohádkář chytá a chytá.
    Na VAN kouknu,jsou trochu v krizy,tak snad to bude dobrej hokej,
    Díky
    M.

2. Martine obránci ztrácejí dost puků v našem pásmu a soupeř pak chvilkama tlačí. V obou zápasech předvedl Andersen několik opravdu dobrých zákroků díky kterým jsme vyhráli. Včera jsme vyloženě čekali ve třetí třetině jestli srovnají nebo ne. Naštěstí to udrželi no.

S canucks čekám, že budeme aktivnější a za výhrou si víc půjdeme.

Každopádně se zdá, že Andersen se konečně dostal do pohody. Včera říkal, že v prvních zápasech chtěl až moc a byly z toho chyby.