Leafs vyhráli třetí zápas v řadě

Toronto Maple Leafs porazili v sobotu večer Vancouver Canucks 6-3 a připsali si třetí výhru v řadě. V zápase padlo devět branek. Diváci navíc viděli hned pět bitek, do kterých se zapojili také oba brankáři a k tomu spoustu šťouchanic.

Nazem Kadri trefil Daniela Sedina. Alex Burrows bodl do hrudníku Morgana Riellyho. Derek Dorsett se zjevně bál Matta Martina, který ho vyzýval na bitku. Místo toho se Dorsett vrhl po vhazování na Leo Komarova. Kdyby do hry nevstoupila síla rozhodčích, asi by se Dorsett na Martina přece jen vrhl, jelikož ten na něj pokřikoval ze střídačky.

Aby toho nebylo málo a my se mohli těšit na další vzájemný duel, hlásil po zápase Gudbranson, že Martin zemře. Ten na to odpověděl, že si o sebe nedělá velké starosti. Uvidíme v sobotu 3. prosince, jak to celé dopadne.

Rozhodčí rozdali celkem 171 trestných minut. Jenom ve třetí třetině to bylo 157 trestných minut. Za zapojení do bitky poslali oba brankáře předčasně do sprch. Spolu s nimi nedohráli zápas také Jannik Hansen, Alexandre Burrows a Brendan Gaunce na straně Vancouveru a Nazem Kadri, Connor Carrick a Matt Martin na straně Toronta.

Zpět k hokeji.

Výhru Maple Leafs 6:3 řídil opět útok Tylera Bozaka. On sám vstřelil dvě branky, Mitch Marner si připsal dva body za branku a asistenci a James van Riemsdyk zaznamenal 3 asistence. Bodoval také Auston Matthews, který si po šesti utkáních bez bodu připsal asistenci a také William Nylander.

Brankář Frederik Andersen měl tentokrát o hodně míň práce, než v předchozích dvou zápasech. Za 55 minut pochytal 23 z 26 střel. Druhý brankář Jhonas Enroth, který musel nastoupit na posledních pět minut třetí třetiny pochytal všechny tři střely Canucks.

Maple Leafs začali zápas velmi dobře. V první třetině byli Leafs oproti minulým zápasům výrazně střelecky aktivnější než soupeř a vypracovali si také dvoubrankový náskok.

V polovině 13. minuty poslal při hře 4 na 4 Nikita Zaitsev přesný pas na Nazema Kadriho, který střelou z voleje překonal poprvé Ryana Millera v brance Vancouveru, 1-0 Leafs.

Za několik minut ubránili Maple Leafs oslabení po vyloučení Jamese van Riemsdyka a na začátku 17. minuty přidal se štěstím Tyler Bozak druhou branku Toronta.

Za necelou půlminutu snížil na 1-2 Derek Dorsett, který využil přihrávku Jannika Hansena zpoza branky.

Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej.

Ve 14. minutě nevyužili Maple Leafs přesilovou hru 5 na 3 při vyloučení Horvata a Jannika Hansena. Krátce po návratu Horvata zpět na led se Leafs v klasické přesilovce 5 na 4 radovali. Pět minut před druhou sirénou vstřelil svou druhou branku v zápase Tyler Bozak po parádní přihrávce Mitche Marnera, 3-1 Maple Leafs.

Za minutu nechali obránci Toronta projet Jannika Hansena až před Frederika Andersena, který jeho forhandovou kličku vystihl. Ale už za pár vteřin nechali obránci Leafs opět samotného hráče Vancouveru před svým brankářem a tentokrát se už Henrik Sedin radoval, 2-3.

Ve třetí třetině Maple Leafs odskočili Vancouveru na tříbrankový rozdíl.

Nejprve si na začátku páté minuty nabruslil před Millera Mitch Marner a střelou na vyrážečku poslal kotouč do branky, 4-2 Leafs.

Za dvě minuty obral Ben Smith obránce Vancouveru za brankou o puk, přenechal kotouč pro Nikitu Soshnikova, který po rychlé kličce do backhandu zvýšil na 5-2.

Krátce po následujícím vhazování se začaly dít věci.

Nejprve Morgan Rielly sundal ve středním pásmu Jannika Hansena čistým ramenem na rameno.

Canucks se dostali do brejku, který zakončil Daniel Sedin střelou těsně před tím, než ho trefil svým tělem Nazema Kadri. Kadriho hit se samozřejmě nelíbil Hansenovi a strhla se první mela. Puk ovšem po střele Sedina skončil v brance a rozhodčí po následné kontrole u videa branku uznali, 3-5.

Následovala hra 4 na 4, při které William Nylander s Austonem Matthewsem připravili branku pro Jakea Gardinera, 6-3 Maple Leafs.

Ve zbytku pětiminutového trestu Nazema Kadriho za hit na Sedina hráli Canucks přesilovou hru, ale Canucks koncovku nepodařeného zápasu nezvládli. Alex Burrows píchl čepelí své hole Riellyho do hrudníku a Derek Dorsett spustil rvačku s Leo Komarovem. Navíc hned po vhazování vyprovokoval Burrows další bitku s Riellym.

Výsledkem všeho byla naopak 1:44 trvající přesilová hra Toronta 5 na 3. Ale střely Matthewse, Nylandera nebo Carricka mířili buď vedle nebo si s nimi Miller poradil.

Pět minut před koncem třetí třetiny se po souboji Matta Martina s Troyem Stecherem z Vancouveru strhla v rohu kluziště další velká mela všech hráčů na ledě, do které se tentokrát zapojili také oba brankáři. Ryan Miller se nejprve vrhl na Martina a následně přijel do souboje také Frederik Andersen.

Do obou branek se museli postavit náhradníci Jacob Markstrom a Jhonas Enroth. Zápas se následně už jenom dohrával a nic podstatného se již nestalo.

Maple Leafs vyhráli třetí zápas v řadě a vylepšili si svou domácí bilanci na 4-1-0.

3 thoughts on “Leafs vyhráli třetí zápas v řadě

1. Kadri si podle mého zasloužil za ten hit distanc. Ale že trest nedostal, stěžovat si nebudu. =) Jinak drobná prosba – článek super, ale nešlo by psát průběžný stav ve stejném formátu? Jednou je to 5:2, po brance 3:5, pak zas 6:3.

2. Angi děkuju. Ten stav píšu podle toho z jakého to je pohledu. Ale budu psát jednotně, ať to není zmatené.