Leafs dostali od Kings tvrdou lekci

Toronto Maple Leafs prohráli v úterý večer na domácím ledě s Los Angeles Kings 0-7. Pro Maple Leafs to byla tvrdá lekce v návratu do reality. Po třech výhrách v řadě přišel zápas, ve kterém se Torontu ani náznakem nepodařilo vyrovnat se svému soupeři.

Kings se v Torontu představili jako soupeř doslova těžkého kalibru. Velký, fyzicky vyspělí tým s perfektní hrou kolem mantinelů schopný zatlačit svého soupeře hluboko do jeho pásma.

Leafs zjevně nestačili na elitní hráče soupeře, Anže Kopitara, Jeffa Cartera, Drew Doughtyho nebo třeba Tylera Toffoliho. Kings jednoduše v zápase dominovali.

Los Angeles jsou v posledních pěti sezonách nejlepším týmem v držení puku a ukázali to také ve včerejším zápase. Až na malé výjimky Kings po celý zápas kontrolovali puk a drželi hru v pásmu Toronta. Zahušťovali hru a nedali prostor technickým hráčům Leafs.

Co se Leafs povedlo

Torontu se toho ve včerejším zápase nepodařilo příliš mnoho. Hra v oslabení byla jednou z mála věcí, na kterou se tým mohl spolehnout. Maple Leafs odvedli v oslabení velmi dobrou práci a ubránili čtyři přesilové hry soupeře z toho dvě v první třetině. Jednu ještě za přijatelného stavu 0-1.

V posledních pěti zápasech Leafs ubránili celkem 14 přesilových her soupeřů.

Co se Leafs nepovedlo

Seznam nepodařených věcí ze včerejšího zápasu je mnohem delší.

Už začátek zápasu napověděl, jak se bude odvíjet zbytek zápasu co se týče střelby. Za prvních 12 minut zápasu si Maple Leafs připsali si pouze dvě střely na branku Kings. V první třetině to bylo nakonec pouze pět střel a ani v dalším průběhu zápasu to nebylo o mnoho lepší. Toronto nakonec dokončilo zápas pouze s 19-ti střelami na branku LA.

Frederik Andersen inkasoval 4 branky z 26 střel (úspěšnost zásahů 84,6%). Nedá se ovšem říct, že by branky šly na vrub Frederika Andersena. Leafs dělali příliš chyb v obranném pásmu, dali zkušenému týmu až příliš prostoru a Kings toho dokázali využít.

Maple Leafs nepomohla ani výměna gólmanů po čtvrté branky Kings.

Jhonas Enroth inkasoval tři branky ze 17-ti střel. Enroth inkasoval poprvé na konci druhé třetiny, když ho Jeff Carter překvapil střelou zpoza branky a puk se odrazil od zad Enrotha do branky.

Poprvé v letošní sezoně Maple Leafs nevstřelili ani jednu branku navzdory tomu, že kouč Mike Babcock v průběhu zápasu promíchal útočné řady. S úmyslem oživit hru týmu spojil kouč ve druhé třetině Mitche Marnera s Austonem Matthewsem, ale ani to Maple Leafs ke vstřelené brance nepomohlo.

Řekli po zápase

„Jsme týmem, který se chce dostat na stejnou úroveň jako je Los Angeles. A oni nám dnes večer ukázali, že máme před sebou ještě dlouhou cestu,“ řekl obránce Morgan Rielly.

Na konci týdne čekají Maple Leafs dva zápasy ve dvou dnech za sebou. Nejprve v pátek na domácím ledě s Philadelphií Flyers a poté v sobotu na ledě Pittsburghu Penguins.

5 thoughts on “Leafs dostali od Kings tvrdou lekci

1. zrovna včera jsem četl článek,že padá poměně dost gólů.
    Což je určitě fajn,ale musí být do správné brány.:(
    S Phillkou to bude boj a s Pit by to mohla bejt útočná přestřelka,docela se na tučňáky těším.
    M.

2. No doufám, že kluci předvedou lepší výkon a oba zápasy budou aspoň trochu vyrovnaný. Včera jsme byli bez šance

3. Možná je lepší prohrát takovou čočkou, než 1:0 gólem pět minut před koncem.
    Pro ty, co pravidelně sledují zápasy: jak se Vám jeví Matthews? Až na ten první zápas, kdy explodoval, se mi zdá, že se trochu zatavil. Nebude to ale tím, že ve svém věku hraje prvního centra, i když začínal ve třetím útoku?

4. Auston hrá stále super 🙂 prvý zápas sa na plno predviedol a teraz ho už všetci bránia 🙂 asi tak by som to zhrnul. Stále si s Nylanderom vytvárajú kopu šancí a je len náhoda, že to nepadá 🙂

5. Pavle podle mě Matthews sice přestal střílet branky, ale hraje dobře a do šancí se dostává. Má nejvíc střel ze vše hráčů a ty jeho šance jsou brankové.

Trochu se bojím, aby ho to nefrustrovalo, ale v rozhovorech (moc ji teda nedává) vypadá celkem v pohodě. Snad se zase rozjede, ale tím myslím spíš celý jeho útok s Nylanderem.