Leafs hatrickem van Riemsdyka porazili Nashville

Úterní výhru Maple Leafs 6-2 nad Nashvillem Predators dirigoval opět útok Tylera Bozaka. Druhý hatrick v kariéře zaznamenal James van Riemsdyk, Tyler Bozak si připsal čtyři asistence a Mitch Marner si připsal tři body za branku a dvě asistence.

Maple Leafs skočili do zápasu opravdu po hlavě a už na začátku druhé minuty se ujali vedení 1-0. Mitch Marner si v rohu kluziště vyměnil kotouč s van Riemsdykem, vybruslil si do kruhu a přesnou střelou z ostrého úhlu nad levé rameno překvapili českého brankáře Marka Mazance.

Necelých šest minut před první přestávkou přidali Leafs druhou branku. Poprvé v zápase se trefil James van Riemsdyk, který dorazil svou předchozí zblokovanou střelu.

Ještě před přestávkou ale snížil James Neal na 1-2. Útočník Nashvillu se prosadil střelou z brankoviště po přihrávce Ryana Johansena ačkoliv byl na těsno hlídaný dvěma obránci Toronta.

Branka do šatny nebyla určitě způsobem, jakým chtělo Toronto zakončit jinak podařenou první třetinu, ve které Leafs po většinu času kontrolovali hru.

Druhá třetina měla podobný průběh jako první část. V osmé minutě zavezl Tyler Bozak kotouč do útočné třetiny a po jeho přihrávce usměrnil James van Riemsdyk po druhé v zápase kotouč do sítě, 3-1 Maple Leafs.

Leafs opět kontrolovali hru a přehrávali soupeře v jeho pásmu. Přesto byl rozdíl ve skóre po dvou třetinách pouze jednobrankový.

Necelé čtyři minuty před druhou přestávkou se prosadil ze samostatného úniku Viktor Arvidsson.

O své výhře Maple Leafs rozhodli třemi brankami ve třetí třetině.

Po sedmi minutách hry tečoval Leo Komarov nádherně nahození Martina Marinčina od modré čáry a Leafs opět vedli o dvě branky.

Šest a půl minuty před koncem třetí třetiny přidal třetí branku v zápase van Riemsdyk, kterému perfektně přiklepl puk po vhazování v útočném pásmu Mitch Marner a van Riemsdyk překonal Mazance backhandovou střelou, 5-2 Maple Leafs.

Čtyři a půl minuty před koncem třetí třetiny uzavřel skóre William Nylander, který obral hráče Nashvillu u zadního mantinelu o kotouč, vybruslil si a střelou z otočky vstřelil šestou branku Toronta v zápase.

Co se Leafs povedlo

Jednoznačně hra útoku Tylera Bozaka. Všichni tři hráči si připsali dohromady 11 bodů a celá trojice byla vyhlášena hvězdami zápasu.

Tyler Bozak a James van Riemsdyk jednoznačně těží z kreativity a z toho, jaký přehled ve hře Mitch Marnera má. Ten po opatrném začátku sezony ukazuje fantastické schopnosti. Jeho na milimetry přesná střela nad levé Mazancovo rameno byla pouze třešničkou na jeho celkové hře.

Kouč Mike Babcock po zápase s Nashvillem dokonce prohlásil, že nikdy netrénoval takhle šikovného kluka.

Dalším pozitivem, který si Leafs mohou z tohoto zápasu vzít je povedená třetí třetina. Zápas s Nashvillem byl i přes relativně vysoké skóre na konci zápasu po dvou třetinách vyrovnaný. Leafs vedli o jednu branku a o své výhře rozhodli povedenou třetí třetinou. V té byl Nashville střelecky aktivnější v poměru 13-6, ale Leafs se podařilo třemi brankami překazit Nashvillu snahu o vyrovnání.

Po nepovedeném začátku sezony, kdy Leafs ztráceli zápasy především ve třetí třetině je to příjemná změna.

V zápase s Vancouverem 5. listopadu Maple Leafs třemi brankami ve třetí třetině potvrdili svou výhru 6-3. V pátek 11. listopadu Maple Leafs čtyřmi brankami ve třetí třetině otočili skóre v zápase s Philadelphií Flyers a vyhráli také 6-3 a tři branky ve třetí třetině rozhodli také zápas s Nashvillem.

Co se Leafs nepovedlo

Při první brance Predators v zápase zaváhala obranná dvojice Marinčin-Hunwick, která v těsné blízkosti brankoviště nechala prostor pro Jamese Neala k tomu, aby útočník Nashville poslal kotouč do branky.

Zaznělo po zápase

„Myslím, že celý náš útok puk prostě poslouchá. Měl jsem samozřejmě štěstí při některých odrazech a při těch šancích se mi podařilo vytěžit co nejvíce,“ řekl James van Riemsdyk.