Maple Leafs prohráli těsný zápas v Montrealu

Toronto Maple Leafs prohrálo v sobotu večer těsný zápas na ledě Montrealu Canadiens 1-2. O jedinou branku modrých se postaral William Nylander, který byl na konci spolupráce Austona Matthewse a Leo Komarova.

Navzdory 12 prohře Maple Leafs v řadě se svým odvěkým rivalem předvedlo Toronto velmi dobrý výkon. Rozdílovým hráčem zápasu byl opět brankář Carey Price, který pochytal 31 z 32 střel Toronta.

Zkraje zápasu se Maple Leafs přesvědčili, že dvě oslabení v prvních 11-ti minutách zápasu nejsou nejlepším způsobem, jak začít zápas na ledě Montrealu. Ani jednu přesilovou hru sice Montreal nevyužil, ale Canadiens se dostali do tempa, ze kterého nakonec přece jenom vytěžili první branku v zápase.

V 16 minutě dorážel Paul Byron před brankovištěm střelu Shea Webera od modré čáry a Canadiens vedli 1-0.

Už po 27 vteřinách hry ve druhé třetině podrazil Tyler Bozak útočníka Andrew Shawa a Canadiens nabídnutou přesilovou hru rychle využili. Už po pěti vteřinách se o to postaral Alex Galchenyuk, který zužitkoval perfektní přihrávku Alexandera Radulova, 2-0 Montreal.

Z podobné akce Maple Leafs snížili na 1-2. Přesilovou hru v deváté minutě druhé třetiny využil William Nylander. Auston Matthews nejprve na levé straně pásma poslal přihrávku dolů na úplně volného Leo Komarova. Ten ustál pokus Careyho Price o vypíchnutí kotouče hokejkou a našel na pravé straně sjíždějícího Nylandera, který se střelou z voleje do odkryté branky nemýlil.

Maple Leafs byli od druhé třetiny lepším týmem, ale i přes střeleckou převahu v poměru 23-15 brankáře Careyho Price už překonat nedokázali.

K vyrovnání Torontu nepomohla ani přesilová hra v posledních čtyřech minutách třetí třetiny ani hra bez brankáře na úplném konci zápasu.

Hra speciálních formací byla klíčovou na obou stranách. Maple Leafs se sice podařilo ubránit čtyři ze pěti přesilovek soupeře, ale právě vítězná branka padla v početní výhodě pro Montreal. Na druhé straně Toronto využilo jednu ze čtyř přesilovek a právě nevyužitá příležitost čtyři minuty před koncem třetí třetiny mohla vést k zisku alespoň jednoho bodu, který by si Maple Leafs v tomto zápase zasloužili získat.

V brance Toronta se Frederik Andersen určitě vyrovnal svým výkonem brankáři Montrealu. Andersen pochytal 27 z 29 střel domácích a držel spoluhráče v zápase. Maple Leafs díky Andersenovi měli stále šanci, že získají na ledě aktuálně nejlepšího týmu ligy minimálně bod.

„Očekával jsem, že sem přijedeme a vyhrajeme,“ řekl po zápase kouč Toronta Mike Babcock. „Měli jsme příležitost, oni hráli druhý den po sobě. Na konci zápasu jsme to ale nedokončili. Nechápejte mě špatně, byl to dobrý zápas. Tvrdě jsme bojovali, měli jsme šance a všechno.“

„V životě si pro sebe nastavíce cíle. A pokud si nastavíte vysoké cíle, tak máte šanci jich dosáhnout. A když ne, tak se spokojíte s tím, být druhý nejlepší. Podle mě se musíme dostat přes tohle myšlení. Měli jsme sem jít vyhrát. Tohle musíme napravit.“