Auston Matthews ukončil čekání na gól. Na výhru to nestačilo

Dvěma brankami a jednou asistencí navrch ukončil Auston Matthews svou střeleckou pauzu. Bohužel to ale na výhru Maple Leafs ani tak nestačilo. Toronto vedlo ve středu večer na ledě New Jersey Devils už 3-0 po první třetině a 4-3 po druhé třetině. Nakonec ale Leafs prohráli 4-5 po samostatných nájezdech.

Ve většině předešlých zápasech zůstával Auston Matthews navzdory své střelecké pauze jedním z nejlepších hráčů svého týmu. Věděl, že jednou si puk cestu do branky najde. Stalo se tak po dlouhých 13-ti zápasech. A jak už tomu tak při podobných střeleckých pauzách bývá tak puk do branky doslova doskákal.

V polovině první třetiny si Matthews svou bruslí zpracoval přihrávku Zacha Hymana a backhadovou dorážkou z brankoviště překonal Coryho Schneidera v brance Devils, 1-0 Maple Leafs.

Klíčovým okamžikem před první brankou Matthewse v zápase byl osobní souboj Zacha Hymana a obránce Devils Kyle Quinceyho. Hyman si za tento vyhraný souboj zaslouží opravdu velké uznání. Útočník Toronta nejprve zavezl kotouč do útočného pásma. Po tvrdém zákroku Quinceyho v rohu kluziště pokračoval Hyman v souboji s Quinceym u branky, kde ho odtlačil od puku. Puk na chvilku získal útočník Devils Vernon Fiddler, ale nesmyslně ho vrátil zpět za branku. Puk si vzal opět Zach Hyman, zpětnou kličkou v rohu kluziště se opět zbavil Quinceyho, objel branku a našel Matthewse. Paráda.

Za tři minuty hráli Leafs přesilovou hru a na jejím konci vybojoval Matthews společně s Nylanderem kotouč v rohu kluziště, vybruslil si před branku a jeho přihrávku poslal se štěstím do branky Nazem Kadri, 2-0 Maple Leafs.

Minutu před první přestávkou přišel třetí velkým moment Austona Matthewse v zápase. Po spolupráci s Connorem Brownem v rohu kluziště si Matthews nabruslil před brankoviště. Už se zdálo, že domácí akci Toronta ubrání, ale Zach Hyman poslal nezištně kotouč na volného Matthewse a ten střelou pod víko vstřelil svou druhou branku v zápase, 3-0 Maple Leafs.

Domácí tým se nevzdal a třemi brankami v rozmezí pěti minut na začátku druhé třetiny srovnal.

Už v první minutě druhé třetiny chybovali Leafs při rozehrávce ve vlastním pásmu a Travis Zajac střílel po přihrávce Michaela Cammalleriho do odkryté branky.

Na začátku čtvrté minuty využil přesilovou hru Devils Beau Bennett, který měl před sebou také úplně odkrytou branku po předchozí střele Cammalleriho.

V polovině šesté minuty už bylo vyrovnáno 3-3 a opět u toho byl Michael Cammalleri. Brankář Jhonas Enroth rozehrával kotouč u zadního mantinelu, ale domácí kotouč zachytili. Obránce Andy Greene přihrál puk na Travise Zajaca a jeho střelu z vrcholu kruhu dorazil Cammalleri do branky, 3-3.

V polovině zápasu Maple Leafs ještě jednou vedli. Dorážkou vlastní střely po rychlém brejku se o to postaral Matt Martin, 4-3 Maple Leafs.

V sedmé minutě třetí třetiny srovnal na 4-4 Yohann Auvitu spornou brankou při které zřejmě útočník Devils Nick Lappin svou nohou zablokoval hokejku brankáře Jhonase Enrotha. Jenže kouč Mike Babcock si nemohl vyžádat kontrolu u videa, protože si vzal ve druhé třetině oddechový čas po tom, co Devils třemi brankami srovnali z 0-3 na 3-3.

Do konce zápasu už branka nepadla a rozhodnout se muselo v nastavení.

V prodloužení měli více ze hry Maple Leafs, ale rozhodující branku se jim vstřelit nepodařilo.

Na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl jediným úspěšným pokusem Jacob Josefson. Na straně Toronta neuspěl Auston Matthews, Mitch Marner ani Nikita Soshnikov.

Co se Leafs podařilo

Své střelecké trápení ukončil Auston Matthews. Navzdory prohře je pro mladého centra Maple Leafs určitě velmi dobře, že se mu podařilo vstřelit dvě branky.

Svou první branku v dresu Toronta vstřelil Matt Martin.

Jednou využitou přesilovou hrou ze tří příležitostí Toronto potvrdilo solidní úspěšnost více než 21% v početní výhodě.

Co se Leafs nepovedlo

Na druhou stranu inkasovaná branka v oslabení je určitě mínus. Devils nevyužili v předchozích zápasech 29 přesilovek v řadě a s úspěšností pod 13% patří mezi nejhorší týmy v lize.

Tři inkasované branky v rozmezí pěti minut. To by se týmu, který pomýšlí na výhru v zápase venku stávat nemělo.

Řekli po zápase

„Bylo skvělé setřást to závaží z mých zad a nyní doufám, že budu pokračovat,“ řekl Matthews po zápase. „Myslím si, že jsme se jako tým příliš uspokojili a ve druhé třetiny trochu slevili z tempa a to se v této lize nevyplatí, protože týmy a hráči jsou příliš dobří.“

3 thoughts on “Auston Matthews ukončil čekání na gól. Na výhru to nestačilo

1. Michale do článku se ti vloudil i Pohádkář. =) Jinak ten Kadriho gol mi nepřišel až tak šťastný. Auston mu naservíroval puk prakticky až do kuchyně. Byla to trošku krkoloná dorážka, to jo.
    Koukalo se na ten zápas dobře, ale pokud vedeme 3:0 je bod prostě málo. A třetí třetina mi z naší strany přišla už trošku unavenější.

2. Díky Angi opraveno. Bod je určitě málo. Auston to řekl dobře. Začátek druhý třetiny jsme zaspali a oni toho využili. Pak už to bylo těžký i když jsme ještě jednou vedli.

Je to škoda. Jsou to ztracené body.

3. Jsou. Ale at zůstaneme pozitivní – jsou to i body z venku. Musíme začít venku vyhrávat, jinak si o PO můžem nechat jen zdát.