Leafs prohráli s Canes brankou v oslabení

Toronto Maple Leafs prohráli v úterý večer s Carolinou Hurricanes 1-2. Zápas rozhodla ve druhé třetině branka v oslabení po chybě Tylera Bozaka.

Toronto nedokázalo v celém zápase najít recept na rychlý přechod soupeře do útoku a na tým s nejlepším oslabením v lize. V prvních dvou přesilových hrách se Torontu nedařil přechod do útočného pásma a ještě z toho pramenily šance soupeře.

Zkraje druhé třetiny měli Leafs k dispozici první přesilovou hru, ale Carolina se dvakrát téměř dostala do brejku. Varování si Leafs nevzali dostatečně k srdci.

Ke konci druhé třetiny hráli Leafs druhou přesilovou hru, ale Hurricanes hráčům Toronta prakticky nedovolili podívat se do třetiny. Navíc útočník Elias Lindholm zachytil na obranné modré čáře nahození Tylera Bozaka do pásma a poslal puk na Viktora Stalberga. Rychlý útočník, který odehrál na začátku své kariéry 40 zápasů v dresu Maple Leafs nabídnutou příležitost využil a z rychlého brejku poslal Carolinu do vedení 2-1.

V té samé přesilové hře Toronta měla Carolina ještě jednu šanci ke vstřelení třetí branky, ale střelu Eliase Lindholma z levého křídla tentokrát Frederik Andersen vyrazil.

„Oni při ve své přesilové hře skórovali, my ne,“ řekl po zápase kouč Mike Babcock. „Dostali jsme branku v oslabení, takže se zápas rozhodl právě zde. Myslím si, že to byl velmi bojovný zápas. Nebylo tam příliš prostoru, bylo tam mnoho soubojů. Myslím si, že tohle jsou zápasy, ve kterých se musíme zlepšit a najít způsob jak vyhrát.“

Jedinou branku Toronta vstřelil na konci šesté minuty první třetiny Jake Gardiner. Na jeho střelu z modré čáry brankář Cam Ward dobře neviděl a puk skončil v brance. Pro Gardinera to byla čtvrtá branka v sezoně a druhé v posledních třech zápasech.

V posledních pěti domácích zápasech vstřelilo Toronto pokaždé první branku v zápase. Zápas s Carolinou byl prvním, který Toronto prohrálo po tom, co vstřelilo první branku (6-1-0).

Na konci první třetiny srovnal na 1-1 Jeff Skinner brankou v přesilové hře.

Pět a půl minuty před koncem třetí třetiny hráli Leafs třetí přesilovou hru, ale i přes hodně času v pásmu Caroliny se Torontu vyrovnat nepodařilo.