Ukončí Maple Leafs sérii proher?

20161126-previewCapitals (13-5-2) at Maple Leafs (8-8-4)
Posledních 10: Washington 6-3-1; Toronto 5-4-1

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer na domácím ledě proti Washingtonu Capitals. V letošní sezoně se Leafs s Washingtonem zatím nepotkali. V loňské sezoně Toronto všechny tři vzájemné zápasy prohrálo včetně zápasu na svém ledě 28. listopadu 2-4.

Toronto prohrálo tři zápasy v řadě a před cestou ke třem zápasům v západní Kanadě by se Leafs rádi vrátili na vítěznou vlnu.

Na přelomu týdne prohráli Maple Leafs dva těsné a vyrovnané zápasy s Montrealem a s Carolinou stejným skóre 1-2.

Ve středu Maple Leafs nastoupili na ledě New Jersey Devils. První třetinu Leafs ovládli zásluhou dvou branek a jedné asistence Austona Matthewse 3-0. Devils se ale podařilo náskok Toronto zkraje druhé třetiny vyrovnat a také vedení 4-3 po dvou třetinách Toronto ztratilo a nakonec prohrálo 4-5 po samostatných nájezdech.

„Sami jsme si to prohráli místo vítězství jenom naší neschopností trochu více se starat o puk,“ řekl kouč Mike Babcock. „Musíme být trochu lepší, ale máme před sebou dlouhou cestu. Musíme odvést lepší práci když vedeme.“

Maple Leafs mají ze všech týmů nejhorší bilanci v zápasech, kdy vedou po dvou třetinách. Celkem pět z 12-ti zápasů, ve kterých Leafs vedli po dvou třetinách Toronto prohrálo.

Jedinou pozitivní věcí v zápase v New Jersey byly dvě branky Austona Matthews. Jednička letošního draftu tak ukončila 13-ti zápasové čekání na vstřelenou branku.

Do branky se po jednozápasové pauze vrátí Frederik Andersen. Ve svém jediném zápase proti Washingtonu pochytal Andersen všech 24 střel a připsal si čisté konto.

Capitals

Washington čeká dnes večer třetí zápas ve čtyřech dnech. V pátek Capitals zakončili pětizápasovou sérii na domácím ledě výhrou 3-1 nad Buffalem Sabres. V pěti zápasech Capitals zaznamenali bilanci 4-1. O jedinou prohru 2-3 se postaral Columbus Blue Jackets.

Od sezony 2010-11 mají Capitals v zápasech s Torontem bilanci 14-4-2. To znamená úspěšnost 75%.

Také Washington má potíže ve třetích třetinách. V 11-ti z posledních 12 zápasů inkasoval Washington ve třetí třetině nejméně jednu branku. V sedmi zápasech dovolili Capitals svému soupeři snížit nebo vyrovnat.

Do branky se v dnešním zápase vrátí jednička Capitals Braden Holtby. V letošní sezoně je jeho bilance v 15-ti zápasech 10-4-1, úspěšnost zásahů 92,3% a průměr 2,05 inkasované branky na zápas. Právě Holtby je jedním z důvodů, proč mají Capitals třetí nejlepší obranu v letošní sezoně co se týče průměru obdržených branek (2,15) na zápas.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.