Leafs si poradili s Caps. Trefil se Matthews a bodoval také Marner

Toronto Maple Leafs si užívají pohodovou výhru 4-2 nad Washingtonem Capitals. Od začátku sobotního zápasu Maple Leafs svého soupeře přehrávali, byli střelecky aktivnějším týmem a zkraje každé třetiny vstřelili svému soupeři branku. Ve druhém zápase v řadě se trefil Matt Martin a na devět branek v sezoně se posunula trojice James van Riemsdyk, Auston Matthews a Nazem Kadri.

Brankář Frederik Andersen pochytal 33 z 35-ti střel a dlouho v zápase držet čisté konto. Až deset a půl minuty před koncem třetí třetiny ho překonal trochu šťastnou brankou Nicklas Backstrom a další šťastnou branku uzavřel Marcus Johansson skóre na konečných 4-2.

Torontu vyšel nástup do každé třetiny.

Už v polovině třetí minuty poslal Mitch Marner na konci svého střídání pas z vlastní třetiny na útočnou modrou kam si najel Matt Martin a jeho střela zápěstím na vyrážečku Bradena Holtbyho skončila v síti, 1-0 Leafs.

„Myslím, že jsme odvedli dobrou práci a začali jsem správným způsobem,“ řekl po zápase James van Riemsdyk. „Věděli jsme, že hrají čtvrtý zápas ve třech dnech a navíc druhý v řadě. Chtěli jsem se ujistit, že na ně vlítneme, že budeme držet puk hluboko v jejich třetině a že budeme hrát celoplošný hokej, aby si své šance zasloužili. Víme, že jsou silným týmem a když jim dáme šanci, tak je využijí.“

Celá první třetina se nesla v režii Maple Leafs. V prvních 9-ti minutách Toronto přestřílo svého soupeře 12-1. Po první třetině byl poměr střel 15-6.

Leafs hráli v první třetině tři přesilové hry, ale ani jednu z nich nevyužili.

Podařilo se to až zkraje druhé třetiny při čtvrtém oslabení Capitals. Obránce Morgan Rielly projel celé hřiště s kotoučem na holi. Po objetí branky si vyměnil kotouč s Mitchem Marnerem a Soshnikovem. Následně Marner poslal puk na van Riemsdyka, ten přiklepl zpět na Soshnikova. Jeho střelu Holtby ještě vyrazil, ale JVR už měl u levé tyčky snadnou práci a krásně zavěsil pod horní tyčku, 2-0 Leafs.

Pro Toronto to byla důležitá branka v přesilové hře. V posledních sedmi zápasech Toronto využilo pouze 2 z 18-ti přesilovek.

Ve druhé třetině se Capitals Torontu střelecky vyrovnali. Poměr střel ve druhé části byl 14-11 ve prospěch Washingtonu. Capitals ovšem patří ve druhých třetinách k nejhorším týmům co se týče vstřelených branek a vidět to bylo také ve včerejším zápase. Hosté nevyužili ani 24 vteřin přesilové hry 5 na 3.

Maple Leafs tak odcházeli do šaten s vedení 2-0.

Už po 22 vteřinách třetí třetiny vedli Maple Leafs o tři branky. Hned po úvodním vhazování se Leafs dostali do pásma soupeře. Ke střele se dostal nejprve Zach Hyman, ale Holtby jeho střelu vyrazil. Vzápětí vrátil kotouč směrem na branku Matt Hunwick, ale Holtby opět jenom vyrážel a Auston Matthews pohotově dorazil kotouč do sítě, 3-0 Maple Leafs. Auston Matthews se tak poprvé v dresu Toronta trefil ve druhém zápase v řadě.

Capitals se stále snažili o zdramatizování zápasu a deset a půl minuty před koncem třetí třetiny využil zmatků v brankovišti Frederika Andersena Nicklas Backstrom, 3-1.

Netrvalo dlouho a Leafs vedli opět o tři branky. Nazem Kadri vyhrál vhazování v obranném pásmu a Morgan Rielly jenom nahodil kotouč do středního pásma. Tam ho těsně za modrou čárou jenom tak lehce sklepl Leo Komarov. V tom se ke kotouči přes Backstroma natlačil Nazem Kadri, který se následně prohnal mezi dvěma obránci a zasunul kotouč mezi Holtbyho betony do sítě, 4-1 Maple Leafs.

Šťastná branka Marcuse Johanssona necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny už nic neřešila.

Maple Leafs zápas i přes dvě inkasované branky ve třetí třetině kontrolovali a tentokrát se si výhru ve třetí třetině vzít nenechali.

Pro Frederika Andersena to byl pátý zápas v řadě, ve kterém inkasoval dvě a méně branek. Připsal si už devátou výhru v sezoně, svou procentuální úspěšnost vytáhl nad 91% a průměr stlačil pod 3 inkasované branky na zápas.

Mitch Marner zaznamenal v posledních 11-ti zápasech 12 bodů. Zajímavostí je bilance Maple Leafs 8-0-2 v zápasech, ve kterých si Mitch Marner připsal alespoň jeden bod. V zápasech, kdy Marner nebodoval mají Leafs bilanci 1-8-2.

Příští týden čekají Maple Leafs tři těžké zápasy proti týmům ze západní Kanady. Nejprve v úterý na ledě Edmontonu, ve středu na ledě Calgary a v sobotu očekávaný zápas na ledě Vancouveru.

2 thoughts on “Leafs si poradili s Caps. Trefil se Matthews a bodoval také Marner

1. Díky za pravidelné reportáže, je super číst o Leafs v mateřštině. =) Jinak Marner je opravdu úžasný. Na nováčka hraje výjimečně, ale hráčem listpadu pro mne je Andersen. Nicméně jsem rád, že se oběma tak daří. =)

2. Angi já děkuju. Jsem rád, že je někdo, kdo to (alespoň občas) čte.

I kdyby jsi tady byl jenom ty, tak budu pořád psát, když mi to dovolí čas. Právě kvůli ostatním fanouškům se tady snažím vést tento web, takže jsem rád, že se ti to líbí