Leafs konečně uspěli venku

Brankou ve třetím zápase v řadě pomohl Auston Matthews Torontu k výhře 4-2 na ledě Edmontonu Oilers. Trefil se také James van Riemsdyk, Nazem Kadri a Zach Hyman. Brankář Frederik Andersen pochytal 28 z 30 střel Oilers a Maple Leafs si připsali druhou výhru na ledě soupeře v této sezoně.

Už na konci čtvrté minuty trefil tyčku Andersenovi branky Ryan Nugent-Hopkins, ale bylo to Toronto, které vstřelilo jako první branku v zápase.

Právě končila přesilová hra Toronta když se William Nylander rozjel po pravém křídle a předložil parádní přihrávku do brankoviště pro Austona Matthewse. Tomu už stačilo pouze nastavit hokejku a poslat kotouč nad chránič Cama Talbota, 1-0 Leafs.

Pro Matthewse to byla čtvrtá branka v posledních třech zápasech a celkem desátá v této sezoně.

Na konci první třetiny se předvedl ve skvělé formě Frederik Andersen. Nejprve vychytal svým betonem Benoit Pouliota a poté máchl lapačkou proti střele Leona Draisaitla. Maple Leafs tak mohli odcházet do šaten s jednobrankovým náskokem.

O své výhře Maple Leafs rozhodli povedenou druhou třetinou, během které přidali další tři branky.

Ve třetí minutě vybojoval Mitch Marner s Tylerem Bozakem kotouč u zadního mantinelu. Dva obránci se věnovali příliš dlouho Marnerovi u zadního mantinelu a Tyler Bozak tak měl dostatek času najít volného van Riemsdyka před brankovištěm, který nadvakrát poslal kotouč do branky, 2-0 Leafs.

Na konci páté minuty prostřelil Andrej Sekera od modré čáry vše co mu stálo v cestě a snížil na 1-2.

Netrvalo dlouho a Leafs vedli opět o dvě branky. Tři útočníci Toronta napadali domácí hráče hluboko v jejich pásmu. To vytvořilo tlak na obránce. Jejich rozehrávku vystihl Leo Komarov, který uvolnil Kadriho a ten u tyčky přetlačil Talbota, 3-1 Maple Leafs.

Oba týmy předváděly útočnou hru ve vysokém tempu a zároveň těsné souboje o kotouč. Ve druhé třetině se do hry vnesla také určitá nervozita. Útočník Oilers Patrick Maroon počastoval brankáře Toronta ledovou sprškou za což dostal dvouminutový trest.

Přesilovku ale Maple Leafs nedohráli. Benoit Pouliot nejprve bez povšimnutí rozhodčích sekl Nazema Kadriho zezadu přes nohy. To zřejmě Kadriho trošku frustrovalo a tak si u mantinelu vyskočil na obránce Adama Larssona. Výsledkem byl čtyřminutový trest pro Kadriho, dvouminutový trest pro Larssona a 29 vteřin hry 4 na 4.

Po dalším trestu Zacha Hymana dostali Oilers příležitost k více než minutu dlouhé přesilovce 5 na 3. Oilers si přihrávkami připravili šanci ke střele Jordana Eberleho po které si dal málem vlastní branku Matt Hunwick. Frederik Andersen ale se štěstím odražený kotouč včas zastavil.

Zbytek přesilové hry Maple Leafs v poklidu ubránili.

A tak opět platilo nedáš, dostaneš. Dvě minuty před druhou přestávkou si Zach Hyman našel odražený kotouč a rychlou střelou zvýšil vedení Toronta na tři branky.

Po dvou třetinách nechal kouč Edmontonu odpočíval jedničku Cama Talbota a poslal do branky Jonase Gustavssona. Ten zkraje třetí třetiny zastavil několik nebezpečných střel a nakonec pochytal všech devět střel Maple Leafs ve třetí třetině.

Oilers snížili brankou Connora McDavida, který ukázal jak málo prostoru potřebuje k tomu, aby byl nebezpečný. Leafs ztratili kotouč ve středním pásmu, McDavid dostal přihrávku na modrou čáru, udělal čtyři rychlé kroky, kterými se natlačil před Andersena a takovým dloubnutím poslal kotouč do sítě, 4-2.

To ale bylo v zápase vše. Oilers si dvěma tresty ve třetí třetině zkomplikovali cestu za vyrovnáním a Leafs si připsali konečně druhou výhru venku.

„Myslím si, že jsme se drželi našeho plánu celých 60 minut a příliš jsme se od něj nevzdalovali,“ řekl po zápase Auston Matthews. „Dávali jsme puky hluboko do pásma a tak jsme tam prostě drželi hru. Oni mají velmi dobré protiútoky, takže jsme je chtěli odtamtud eliminovat. Myslím si, že jsme dnes večer odvedli velmi dobrou práci.“