Prohra v Calgary bez vstřelené branky

Den po zápase v Edmontonu nastoupilo Toronto na ledě Calgary Flames a bez vstřelené branky prohrálo 0-3. V brance Maple Leafs nastoupil tentokrát Jhonas Enroth, který inkasoval hned dvakrát během první minuty zápasu.

Už po 19-ti vteřinách hry se trefil útočník Freddie Hamilton. Za půl minuty se dostali Flames do přečíslení, Sean Monahan vyslal střelu ze střední vzdálenosti, kterou Enroth pouze vyrazil a Kris Versteeg poslal kotouč do odkryté branky, 0-2.

Ještě jednou Maple Leafs v první třetině inkasovali sotva ubránili oslabení po vyloučení Connora Carricka. Rychlý útok domácích zakončil Michael Frolík pasem na Matta Stajana a ten poslal kotouč za Enrotha, 0-3.

Maple Leafs byli sice v zápase střelecky aktivnější v poměru 39-29, ale ani jednou se jim brankáře Chada Johnsona překonat nepodařilo.

Na konci druhé třetiny hráli Leafs přesilovou hru, při které se ke střele dostal Mitch Marner následně dorážel Tyler Bozak a také Nikita Soshnikov. Mitch Marner byl blízko vstřelené brance také v osmé minutě třetí třetiny, ale ze samostatného úniku neuspěl.

„Prostě si myslím, že jsme nebyli na zápas připravení. Nesoustředili jsme se. Když hrajete druhý zápas ve dvou dnech tak budete samozřejmě unavení, ale musíš se přes to dostat, musíš hrát chytře. A to jsme nehráli,“ řekl Auston Matthews.