Souboj ofenzívy s obranou. Leafs hrají s Wild

Wild (12-8-4) at Toronto (10-9-5)
Posledních 10: Minnesota 4-3-3; Toronto 4-4-2

Toronto Maple Leafs se po třech zápasech venku vrací na domácí led. Dnes večer nastoupí podruhé v letošní sezoně proti Minnesotě Wild. V prvním vzájemném zápase v letošní sezoně Toronto prohrálo na ledě Minnesoty 2-3.

Toronto se vrací z pouti po západní Kanadě s bilancí 1-1-1. Po výhře v Edmontonu prohrálo na ledě Calgary a v sobotu také na ledě Vancouveru Canucks.

Ve Vancouveru se Torontu podařilo vymazat dvoubrankovou ztrátu z prvních 23 minut zápasu a bylo ve druhé polovině zápasu jasně lepším týmem, ale na výhru to nestačilo. Přes střeleckou převahu ve třetí třetině a v prodloužení prohrálo Toronto 2-3 po samostatných nájezdech.

Po návratu do Toronta Leafs zapsali brankářskou dvojku Jhonase Enrotha na listinu nechráněných hráčů. Žádný z týmů o Enrotha ovšem neprojevil zájem a Leafs ho tak poslali do AHL k Marlies.

V úterý Maple Leafs zároveň podepsali zkušební smlouvu pro AHL s brankářem Karri Ramem, který se už nějaký čas připravuje v Torontu na návrat po svém zranění kolena.

Už před zápasem s Canucks byl z AHL povolaný brankář Antoine Bibeau, který tak v současnosti zastává místo brankářské dvojky u Maple Leafs.

Několik hráčů trápí v současných dnech nachlazení. Úterní trénink vynechal Nazem Kadri. Dnešní ranní rozbruslení zase obránce Martin Marinčin. Oba dva by měli být ovšem připraveni dnes večer nastoupit.

Stejně tak jako brankář Frederik Andersen, který si po svém příchodu do Toronta nemůže rozhodně stěžovat na nedostatek práce. Andersen nastoupil do 20 z 24 zápasů Maple Leafs v letošní sezoně.

Wild

Minnesota dnes večer zápasem v Torontu zakončí pětizápasovou sérii venku. Ve čtyřech zápasech má zatím bilanci 1-1-2.

První tři zápasy tripu Minnesota prohrála a výhry se dočkala až v nedělním zápase na ledě Edmontonu Oilers, kde vyhrála 2-1 v prodloužení.

Kouč Bruce Boudreau si je před zápasem s Torontem velmi dobře vědom kvalit Maple Leafs.

„Sledoval jsem jejich domácí zápas a měli bychom být připraveni na zápas. Oni budou velmi brzy opravdu dobří. Nebude trvat příliš dlouho než tihle hráči budou nesmírně dobří,“ řek Boudreau.

Jestliže Leafs patří se třemi vstřelenými brankami na zápas k nejlepším týmům v ofenzivě tak Minnesota je s průměrem 2,04 inkasované branky na zápas nejlepším týmem v defenzivě.

Wild se mohou v letošní sezoně opravdu spolehnout na svého brankáře. Devan Dubnyk vede mezi všemi brankáři s úspěšností zásahů (94,5%), má na svém kontě čtyři čistá konta a druhý nejmenší průměr inkasovaných branek na zápas (1,63).

Zápas začíná v 1:30 po půlnoci.