Leafs nedokázali najít recept na Dubnyka

Ani 17 střel ve třetí třetině nepomohlo Torontu k bodovému zisku ve středečním zápase s Minnesotou Wild. Po dvou třetinách prohrávali Maple Leafs 2-3. Ve třetí třetině se Leafs snažili o vyrovnání, ale brankář Devan Dubnyk byl proti.

Ve všech třech třetinách Toronto Minnesotu přestřílelo. Ve třetí třetině to byla opravdu sprška střel, ale Devan Dubnyk zůstal neprůstřelný.

Maple Leafs měli v první polovině zápasu potíže s rychlým přechodem Wild do útoku a také se hrou Minnesoty hluboko v pásmu Toronta. Z obou herních situací pramenili všechny branky Minnesoty.

První vteřiny zápasu sice patřili Maple Leafs a centr Auston Matthews se dostal dvakrát k zajímavému zakončení.

Postupem času ale Minnesota začala dělat Torontu potíže rychlým přechodem středního pásma což se okamžitě projevilo na skóre.

Wild se prosadili na konci deváté minuty z první větší šance v zápase. Branková akce začala už v obranném pásmu Minnesoty. Obránce Marco Scandella poslal puk rychle na Mikaela Granlunda ve středním pásmu. Ten jenom snadno nahodil kotouč za branku Toronta. Následně společně s Koivem obrali o kotouč obránce Connora Carricka a Nazema Kadriho, Granlund přistrčil kotouč před branku kam si najel Jason Zucker a Frederik Andersen už byl proti jeho střele bezbranný, 0-1.

Krátce po inkasované brance byl brankář Frederik Andersen frustrovaný tím, že rozhodčí přehlídli podražení od Jasona Zuckera a tak se mu v dalším souboji postavil do cesty, což už rozhodčí viděl a ocenil Andersena dvěma trestnými minutami.

Minnesota přesilovou hru nevyužila a šest minut před koncem první třetiny si Andersen poradil se šancí Granlunda, který střílel z prostoru mezi kruhy. Přesto Wild za chvilku vedli o dvě branky.

Rychlou akci zakončil Chris Stewart střelou mezi Andersenovy chrániče. Minnesota vedla 2-0 a 8-3 na střely.

Maple Leafs se po inkasované brance zvedli. Ve zbytku první třetiny přestříleli Minnesotu 7-0 a brankou Bena Smithe 3:10 před první přestávkou snížili na 1-2. Brankář Dubnyk pouze vyrazil střelu Nazema Kadriho z levého křídla a úplně volný Smith mezi kruhy vrátil kotouč do odkryté branky.

Už ve druhé minutě druhé třetiny ale ztratil kotouč ve vlastním pásmu Tyler Bozak. Následně Nino Niederreiter společně s Charlie Coylem přehráli u zadního mantinelu Morgana Riellyho a Eric Staal mohl backhandem poslat kotouč do branky, 1-3.

Minnesota je jedním z nejlepším defenzivních týmů v NHL a svůj náskok si v následujících minutách v poklidu hlídala.

Krátce po polovině zápasu brankář Frederik Andersen dvěma zákroky výrazně podržel své spoluhráče. Nejprve za stavu 1-3 proti šanci Mikka Koiva a následně už za stavu 2-3 proti šanci Chrise Stewarta.

Byl to Tyler Bozak, který nádhernou brankou snížil na jednobrankový rozdíl. Mitch Marner napadal u pravého mantinelu obránce Jonase Brodina. Jeho přihrávku zachytil Tyler Bozak, pohrál si s Mattem Dumbou a backhandem poslal kotouč nad Dubnykovu lapačku. Pro Bozaka to byla první branka po 12-ti zápasech.

V polovině třetí třetiny posílal Tyler Bozak do šance Mitche Marnera. Sedm minut před koncem třetí třetiny Maple Leafs promarnili přesilovou hru a v posledních minutách zápasu nepomohla Torontu ani hra bez brankáře.

Maple Leafs prohráli tři zápasy v řadě, ale výkon v posledních dvou zápasech nebyl špatný. O víkendu čeká Toronto dvojzápas s Bostonem na jeho ledu a domácí zápas s Coloradem Avalanche.