Zastaví Maple Leafs rozjetého Pastrňáka?

Toronto (10-10-5) proti Bruins (15-11-2)
Posledních 10: Toronto 4-4-2; Boston 4-4-2

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer podruhé v letošní sezoně proti Bostonu Bruins. V prvním vzájemném zápase vyhrálo Toronto na domácím ledě 4-1. Pro Maple Leafs to byla první výhra v letošní sezoně.

Toronto prohrálo ve středu večer třetí zápas v řadě. Přes velkou střeleckou převahu ve třetí třetině prohráli Maple Leafs 2-3 s Minnesotou Wild.

Maple Leafs nedokázali najít recept jednak na perfektní obranou hru Minnesota, ale také Devana Dubnyka, jednoho z nejlepším brankářů v letošní sezoně, který zastavil 17 z 35 střel Maple Leafs ve třetí třetině.

V posledních dvou zápasech se Maple Leafs nepovedla první polovina zápasu a přes velkou snahu ve třetí třetině dvakrát Maple Leafs prohráli.

„Naše schopnost začít prostě lépe je velmi důležitá. Jsme lepším týmem, než jak jsme hráli a musíme hrát lépe, než jsme hráli,“ řekl po pátečním tréninku Mike Babcock.

Také útočník Nazem Kadri poznamenal, že dobrý start je klíčový.

V posledních třech zápasech Toronto vstřelilo pouze čtyři branky zatímco v posledních pěti zápasech Maple Leafs ubránili všech 17 oslabení a vylepšili si svou úspěšnost na 85,5%.

V pátek provedl GM Lou Lamoriello celkem očekávaný krok a poslal útočníka Petera Hollanda do Arizony. Výměnou Maple Leafs získali podmíněnou volbu v šestém kole draftu 2018. Podmínkou je, že se Arizoně podaří podepsal s Hollandem novou smlouvu nebo ho vyměnit.

V sestavě udělá kouč Mike Babcock pravděpodobně změnu na křídle Kadriho a Smithova útoku. William Nylander se posune ke Kadrimu zatímco Nikita Soshnikov se postaví vedle Bena Smithe.

Hunwick – Polák

Toronto čekají tento víkend opět dva zápasy v řadě. Už v neděli hraje Toronto zápas na domácím ledě s Coloradem Avalanche. Kouč Mike Babcock už v pátek potvrdil, že se v dnešním zápase postaví do branky opět Frederik Andersen. Kdo nastoupí v neděli se kouč rozhodne v letadle cestou zpět do Toronta.

V letošní sezoně hrálo Toronto už pětkrát dva zápasy ve dvou dnech a ještě ani jednou ve druhém zápase nevyhrálo. Celkem mají Maple Leafs v těchto zápasech bilanci 2-6-2.

Bruins

Boston se může v letošní sezoně spolehnout na trochu nečekaného střelce, českého útočníka Davida Pastrňáka. Ten má na svém kontě už 18 branek a vede společně se Sidney Crosbym tabulku střelců.

V posledních třech zápasech vstřelil Pastrňák pět branek. Boston ale má v posledních třech zápasech bilanci pouze 1-1-1.

Po pondělí výhře 4-3 nad Floridou Panthers následovaly dvě prohry. Ve středu Bruins nestačili na Washington a prohráli 3-4 v prodloužení a ve čtvrtek prohrál Boston 2-4 s Coloradem.

Jestli se Torontu něco nedaří, tak jsou to zápasy v Bostonu a proti Tuukka Raskovi.

Od roku 2008 má Boston ve 20 zápasech s Maple Leafs na domácím ledě bilanci 15-2-3. Tuukka Rask má ve 22 zápasech proti Maple Leafs bilanci 15-3-2, průměr 1,87 inkasované branky na zápas a úspěšnost zásahů 93,5%.