Andersen dovedl Maple Leafs k výhře v Bostonu

Toronto Maple Leafs přežili v sobotu večer na ledě Bostonu první třetinu a vyhráli po dalším skvělém výkonu Frederika Andersena 4-1.

„Andersen byl nejlepším hráčem na ledě. Předvedl ohromné zákroky, obzvláště v první třetině. V té se nám tak trochu nedařilo. Dali jsme jim příliš mnoho příležitostí, ale on se o vše postaral,“ říkal po zápase střelec první branky Toronta Auston Matthews.

Jestliže kouč Mike Babcock hovořil před zápasem o dobrém vstupu do zápasu, tak to co viděl v první třetině se jeho představám o dobrém začátku určitě ani neblížilo. Maple Leafs se prakticky nedostali na kotouč. O hře v útočné třetině si Maple Leafs mohli nechat pouze zdát a střelecky aktivnější Boston přestřílel Toronto 11-2.

Leafs hráli navíc od sedmé minuty bez zraněného obránce Martina Marinčina, který po souboji s českým útočníkem Davidem Krejčím narazil zády na zadní mantinel a do zápasy se již nevrátil. Bližší informace o jeho zranění zatím nejsou známy.

Jenže Maple Leafs mají v brance Frederika Andersena a ten se stal ve včerejším zápase zachránce Toronta.

Už na začátku druhé minuty Andersen vyrazil svou vyrážečkou střelu Davida Pastrňáka, po které kotouč ještě zazvonil na levou tyčku.

V osmé minutě byl vyloučen Mitch Marner za hákování Brada Marchanda a Bruins v přesilové hře čtyřikrát ohrozili branku Toronta. Frederik Andersen nejprve vyrazil střelu Davida Krejčího od modré čáry a následně dvě střely Davida Pastrňáka z pravého kruhu i střelu Brada Marchanda z levé strany.

Od druhé třetiny Maple Leafs přeci jenom hru vyrovnali. Navíc kouč Mike Babcock postavil Williama Nylandera na křídlo Matthewsova útoku a tento tah se mu už ve druhé minutě druhé třetiny vyplatil.

Nylander zachytil ve středním pásmu přihrávku Davida Pastrňáka, obhodil si nejlepšího střelce Bostonu na modré čáře a přes Cháru poslal kotouč na Austona Matthews, který se trefil přesně nad lapačku Tuukky Raska, 1-0 Leafs.

Na přelomu 12 a 13 minuty zkoušeli pozornost Raska Roman Polák, Auston Matthews a William Nylander.

Pět a půl minuty před koncem druhé třetiny zastavil na druhé straně Frederik Andersen střelu Toreyho Kruga.

Jedním z nejlepších hráčů Maple Leafs ve včerejším zápase byl útočník William Nylander. Důkazem byla také akce před druhou brankou Maple Leafs.

Do konce druhé třetiny chybělo pět minut a William Nylander zavezl kotouč do pásma Bostonu. Za pár vteřin Nylander obral o kotouč obránce Kruga a poslal ho na modrou čáru. Po přihrávce Matta Hunwicka střílel z modré čáry Jake Gardiner. Jeho střelu ve vzduchu tečoval Zach Hyman a kotouč zapadl do branky, 2-0 Leafs.

Pro Boston to byl šok. Aktivnější Bruins najednou prohrávali 0-2, ale ještě před druhou přestávkou snížil Brad Marchand, který využil zaváhání Frederika Andersena při rozehrávce a nadvakrát dorazil kotouč do branky, 1-2.

Také vstup do třetí třetiny se Torontu vydařil. Ve čtvrté minutě hráli Maple Leafs přesilovou hru po faulu Zdena Cháry a hned po vhazování se k další nebezpečné střele dostal William Nylander. Rask jeho střelu vyrazil. Za dvacet vteřin střílel z modré čáry Gardiner, k dorážce se dostal Kadri a hned po něm také Nylander, ale brankář Bostonu byl opět pozorný a se všemi střelami si poradil.

V osmé minutě byl vyloučen Brad Marchand a Maple Leafs dostali další šanci na pojišťovací branku. Přesilová hra se Torontu příliš nepovedla. Leafs měli potíže s přechodem do útočného pásma. Navíc dvacet vteřin před návratem Marchanda zpět na led se před Andersenem zjevil osamocený Austin Czarnik, ale Andersen jeho střelu naštěstí vyrazil.

Přesilovku Maple Leafs sice nevyužili, ale krátce po návratu Marchanda se Leafs přece jenom radovali. Po nádherné kombinaci celé pětky stačilo van Riemsdykovi před brankovištěm pouze nastavit hokejku a tečovat do branky puk po přihrávce z otočky Tylera Bozaka, 3-1 Maple Leafs.

Boston už síly na zdramatizování zápasu nenašel a střelou do prázdné branky pečetil výhru Maple Leafs Connor Brown, 4-1.

„Myslím si, že v první třetině jsme vůbec nic neudělali, nebruslili jsme, nevyhráli jsme žádný souboj. Ve druhé třetině jsme byli mnohem lepší. Bruslili jsme a hráli jsme mnohem lépe,“ hodnotil zápas kouč Mike Babcock.